Rekonstruota Žemaitės gatvė, pasodinta medžių alėja

 Rekonstruota Žemaitės gatvė, pasodinta medžių alėja

Apželdintos gatvės prieigos – pasodinta dešimtys mažalapių liepų, kurios tinkamos augti miesto sąlygomis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto Žemaitės gatvėje visai neseniai buvo pasodintos mažalapės liepos – šiuo darbu ir buvo užbaigta šios gatvės rekonstrukcija. Rekonstruojant gatvę kasdien triūsė dešimtys darbininkų. Dabar gatvė ir jos prieigos yra visiškai sutvarkytos ir bendras vaizdas šiame kvartale pasikeitė neatpažįstamai.

Pritaikyta visų poreikiams

Žemaitės gatvė rekonstruota laikantis visų šiuolaikinių standartų – čia įrengtas šiuolaikiškas apšvietimas, gatvė ir šaligatviai puikiai pritaikyti neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais.

Rekonstruojant gatvę sutvarkytos ir automobilių statymo vietos šalia buvusio „buitinio“ pastato, ten atsidaro vietos palikti automobilius žmonėms su negalia.

Gatvės prieigos buvo apželdintos – pasodinta dešimtys mažalapių liepų, kurios tinkamos augti miesto sąlygomis.

Pasikeitė visiškai

Žemaitės gatvė rekonstruota laikantis visų šiuolaikinių standartų – čia įrengtas šiuolaikiškas apšvietimas, gatvė ir šaligatviai puikiai pritaikyti neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Žemaitės gatvė tikrai pasikeitė visiškai. Abiejose gatvėse pusėse atnaujinti šaligatviai ir važiuojami kelio dalis – išlieta nauja asfalto danga. Įrengtos saugesnės iškiliosios pėsčiųjų perėjos.

Žemaitės gatvėje iškristi seni medžiai, tačiau jie buvo atsodinti. Čia pasodintos šiuolaikiškos miestui pritaikytos liepos.

Taip pat įrengtas naujas LED apšvietimas ir smulkioji architektūra – pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės.

85 procentus šių darbų finansavo Europos Sąjunga, savivaldybei reikėjo prisidėti 15 proc.“, – pasidžiaugė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

ES lėšomis

Įrengta ir smulkioji architektūra – pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Darbai šiame kvartale atlikti pagal Vietinių kelių vystymo projektą. Šie darbai finansuojami

Kelių priežiūros ir plėtos programos ir Europos Sąjungos lėšomis.

Įgyvendinant projektą siekiama plėtoti susisiekimą vietinės reikšmės keliais, gerinant A. Kanapinsko, P. Lukšio, Mindaugo, Pavasario ir Žemaitės gatvių Kėdainių mieste techninius parametrus ir diegiant eismo saugos priemones.

Darbų Žemaitės gatvėje vertė – 386 tūkst. eurų.

12 Komentarai

 • Grazu ziureti, kaip atnaujintas senas miegamasis rajonas, bet musu murziams vel bus blogai, kad ispjove senas liepas, o pasodino naujas

  • Murziams uz senu liepu buvo patogu pasislepus gerti rasala is bambalio, uzpulti bobute ir jos tase atimti.

  • del murziu, tai tiek to, bet va ka dabar vapės musu garsioji politike Karolina, vargšelė

   • O Žemaitės 10, kuriame yra socialiai būstai visi pamiršo ir praleido… Miesto gėda šitaip elgtis…

    • Kvailele, čia juk ne apie namų renovaciją rašo, o apie gatvės renovaciją. Namą jūs patys, bendrija turi renovuot arba administratorius -Kėdainių butai.

   • Kad pati loji- nereikės jai vapėt.

   • Na, ir pasisekė man!!!Kai prieš kelis mėnesius pirkau butą Žemaitės g. visi pažįstami šaipėsi….Koks senas, apleistas daugiabutis……kokia aplinka…O dabar, kai atvažiuoja pažįstami ir giminaičiai iį kitų miestų….negali atsistebėti..kaip pasikeitė Žemaitės gatvė, namai……kaip ir Vilniuje!!! Šalia dviračių takai, upelis…poilsio zonos..netoli Nevėžis….tikrai labai gražu!!! Ir labai ramu ir jauku….Neatpažįstamai pasikeitė!!!! Tikrai didelis ačiū rajono vadovams už rūpinimąsi Kėdainiais, nes miestas keičiasi net tokiu sunkiu Lietuvai laikotarpiu……..

 • Kur trydos nuotraukos? Kaip čia be jo?

 • Sroviu zurnaliste baisiai nepatenkinta bus, kad taip atnaujino, nes su mamyte ir vyru parekauti megsta nesamones

 • garsioji rekautoja susiras nesamoniu ir toliau vaidins geraja politike-pamatysi, ateitis parodys

 • Gatvė sušikta kapitališkai.Pasidomėkit.Ant.kiek susiaurino pačia Žemaitės g ir šaligatvį.Per vidurį kur susodinti medeliai. didžiausią žalę veją padarė.. Galima karves ganyti.Darant posūkį į Lukšio g iš Žemaitės. reikia praleisti priešais atvažiuojantį. .Jokios naudos nesimato.Juk neperseniausiai buvo tvarkyta Žemaitės g ir sutvarkyta.Dabar eilinis € praskalavimas įvyko .

  • Tu debilas ar ciukcia? Sena padla slysk is komentaru pedikai pimpali pasikise po siujonu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video