Recidyvistas kalės beveik trejus metus

 Recidyvistas kalės beveik trejus metus

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose paskelbtas nuosprendis D. L. dėl vagysčių, turto sugadinimo ir neteisėto psichotropinės medžiagos įgijimo bei laikymo. Teismas, praeityje 15 kartų teistam 35-erių kauniečiui D. L., padariusiam 23 nusikaltimus, paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 2  metams 11 mėnesių.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, jog jis padarė 13 apysunkių nusikaltimų, 9 nesunkius nusikaltimus ir 1 baudžiamąjį nusižengimą. D. L. yra teistas 15 kartų, bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs, yra baustas administracine tvarka, buvo registruotas Užimtumo tarnyboje, vykdė individualią veiklą.

„Kaltinamojo padarytos veikos sunkių pasekmių nesukėlė, tačiau jos nėra atsitiktinės. Jis praeityje teistas, išvadų iš ankstesnių teistumų nedaro, kaltinamasis nesistengia keisti nusikalstamą gyvenimo būdą, stoti į dorą ir sąžiningą kelią“, –nurodoma teismo nuosprendyje.

Brovėsi į automobilius

Bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad kaltinamasis D. L., 2021 m. sausio–kovo mėnesiais iš automobilių stovėjimo aikštelių, esančių Kaune, grobė daugiausia BMW, „Audi“, „Mercedes Benz“ markių automobilių priekinius žibintus, pjaustė jų buferius, braižė dureles.

Išdaužęs automobilių langus, įsibrovęs į automobilius, ardė priekines paneles bei pagrobė įvairų, nukentėjusiesiems priklausantį turtą: multimedijas, automobilinę įrangą. Buvo pavogtas net hidro kostiumas ir akiniai nuo saulės.

Kai kurie nusikaltimai kvalifikuoti kaip pasikėsinimas, nes nusikaltimų nebaigė suveikus signalizacijai ar kam nors pastebėjus. Be to, D. L. neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos – metamfetamino.

Kaltę pripažino

D. L. savo kaltę pripažino, nurodydamas, kad vaikščiodavo pro automobilių aikšteles ir sugalvodavo, ką nors pavogti.

Civiliniams ieškovams iš D. L.  priteista beveik 25 000,00 Eur turtinė žala.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.