Rankomis nerti eglutės papuošalai sutelkė bendruomenę

 Rankomis nerti eglutės papuošalai sutelkė bendruomenę

Vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ Kalėdų eglutė papuošta rankų darbo snaigėmis./Organizatorių nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Etnokultūrines tradicijas ir vertybes diegianti ir gamtą mylinti vaikų lopšelio-darželio ,,Puriena“ bendruomenė savo rankomis sukūrė vaikams įkvepiančią žiemos pasaką. Aktualias tendencijas atspindinčią idėją subrandino  pats kolektyvas.

Tvarumo idėja neaplenkė ir vaikų lopšelio-darželio ,,Puriena“. Idėja gimė Etno komandos narėms, kai buvo ieškoma visą bendruomenę įtraukiančio sprendimo ir natūraliai su mūsų tradicijomis bei tautiniu paveldu susieto jos papuošimo.

Nėrimas  yra ta veikla, kuria užsiimdavo moterys ir mergaitės, ir tai vienas iš būdų pasidabinti šventinę eglutę savo rankų darbo papuošimais. Kūrybinis procesas leidžia giliai išgyventi dvasinio susikaupimo metą – adventą. 

Ugdymo įstaigą lankančių vaikų mamos, tetos, senelės ir auklėtojos dar gerokai iki Kalėdų rankomis vašeliu nunėrė 137 baltas snaiges. o Advento pradžioje 2,5  metrų aukščio dailią eglutę lyg nuometu padabino įvairiausių raštų nertinėmis dekoracijomis. Kalėdų eglutė labai estetiška ir subtili.

Organizatorių nuotr.

Balta ir kukli, kaip nuotaka, šių metų ,,Purienos“ Kalėdų eglutė  simbolizuoja pačias tyriausias vaikų svajones ir gražiausius norus. Savo baltas šakas išskleidusi,  suaugusiems ji –  taikos ir vilties nešėja. Gal todėl negalima atitraukti akių nuo eglutės nuotraukų plintančių internete, o ,,gyvai“ stulbina nėrinių raštai ir matosi prisidėjusių moterų kruopštumas. 

Iki Kalėdų darželyje, prie eglutės, vyksta tradiciniai, jau 11 metų šioje įstaigoje vykstantys,  pasakų skaitymai, renginiai, pamokos, bet labiausia ugdymo įstaigos bendruomenė džiaugiasi bendru darbu, gauti rezultatu ir kartu patirtu džiaugsmu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video