Rajono kaimuose tvarkosi patys gyventojai

 Rajono kaimuose tvarkosi patys gyventojai

Tolimajame Devynduonių krašte talkos vyksta kasmet. Tiesa, ir šie bendruomeniniai susiėjimai modernėja – jei anksčiau žmonės rinkdavosi su grėbliais ir maišais, dabar jau atvažiuoja ir su šiuolaikiškais sodo traktoriukais, kurie patys surenka lapus./Organizatorių nuotr.

Nors nenumaldomai artėja žiema, tačiau kol kas dar geras oras kaimo žmones telkia gražiems rudeniškiems darbams – miestelių, kaimų ir gyvenviečių gyventojai buriasi talkoms, gražinasi savo gyvenamųjų vietų viešąsias erdves. Talkų Kėdainių rajone kasmet daugėja – vis daugiau žmonių buriasi savanoriškiems bendruomeniniams darbams.

Modernėja ir talkos

Tolimajame Devynduonių krašte talkos vyksta kasmet. Tiesa, ir šie bendruomeniniai susiėjimai modernėja – jei anksčiau žmonės rinkdavosi su grėbliais ir maišais, dabar jau atvažiuoja ir su šiuolaikiškais sodo traktoriukais, kurie patys surenka lapus.

„Planuota talka įvyko viena diena anksčiau, kadangi oras buvo puikus, tai greitai susibėgome ir padirbėjome iš peties. Ką gali daryti tuoj, niekad nesakyk rytoj“, – juokavo bendruomenės centro pirmininkė Audronė Konderauskienė.

Bendruomenės vadovė pasakojo, kad centro teritorija yra išties didelė, tad sutvarkyti žaliąją zoną visuomet prireikia pagalbos rankų.

Gudžiūniškiai turi gražią tradiciją – kasmet tvarko visų pamėgtą bendruomenės tvenkinio aplinką bei aplink esantį parkelį./Organizatorių  nuotr.

„Jau keletą metų bendruomenė organizuoja pavasarines ir rudenines talkas. Talkų metu susirenka apie 10–20 įvairaus amžiaus žmonių. Nors ir susirenka nedaug, bet mes nenusimename, nes darbus vis tiek reikia atlikti“, – pažymėjo moteris.

Kartu darbuojasi ir gudžiūniškiai

Talkas jau ne vienerius metus iš eilės organizuoja ir tolimojo Gudžiūnų miestelio bendruomenė.

Gudžiūniškiai turi gražią tradiciją – kasmet tvarko visų pamėgtą bendruomenės tvenkinio aplinką bei aplink esantį parkelį.

„Šiemet į tradicinę mūsų talką susirinko aktyviausi žmonės. Buvo sutvarkyta bendruomenės centro ir tvenkinio aplinka, išpjauti krūmai, sugrėbti lapai.

Tad ačiū visiems, kurie rado laiko. Su gera nuotaika ir darbai padaryti“, – nuveiktus darbus vardijo bendruomenės centro vadovė Vilma Povilauskienė.

Kėdainių rajono žmonės – darbštūs ir tvarkingi, mylintys savo miestą, miestelius, kaimelius ir gyvenvietes. Pamažu mūsų krašto bendruomenės tvarko savo gyvenamųjų vietų aplinkas.

Aut. past.

Renkasi ir kiti

Kėdainių rajono žmonės – darbštūs ir tvarkingi, mylintys savo miestą, miestelius, kaimelius ir gyvenvietes. Talkas organizuoja ir visai neseniai susibūrusios bendruomenės, ir jau seniai gyvuojančios.

Štai savaitgalį savo bendruomenės centro aplinką tvarkė ir Pelutavos kaimo bendruomenės centro nariai.

Po talkų paprastai visi sėda prie suneštinio stalo, aptaria kaimo gyvenimo naujienas, pasišnekučiuoja aktualiais klausimais.

5 Komentarai

  • Puiki bendruomene labai gaila kad Krakese bendruomene tokiu darbu nedirba tikiuosi,kad kai atsiras nauja bendruomene jos nariai kibs i miestelio tvarkymo darbus,nes tvarkyti tikrai yra ka,o seniunas nelabai sugeba tvarytis.

    • Seniūnas gerai tvarkosi, bet bendruomenė jam kiša koją, ten juk liberalkoncervatos, o seniūnas darbietis

  • Seniūnas neaišku kokios partijos, daugiau prie lovio, kur vejas pučia, o krakių koncervatorkos tik spektaklius kuria, ir varo propagandą😀

  • jie prieš nuleistą pjovimo aparato skydą ,tarsi buldozerį,susikemša ir net važiuot trukdo…Gera motorizuotis ,jei lapai ,kaip nuotraukoje,skystai guli.Bandžiau pakeltu pjovimo skydu-nesurenka,nes nesusidaro vakumas apačioje ir lapus tik sukapoja bei paskleidžia.

  • Staipsnis apie gudziunus o ne krakes baikit skiesti.Krakese svaru seniunija viska sutvarke

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video