Rajone jau užfiksuotas pirmasis gripo atvejis

 Rajone jau užfiksuotas pirmasis gripo atvejis

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kėdainių rajone nuosekliai didėja, praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius. Praėjusią savaitę užregistruotas ir pirmasis šį sezoną susirgimas gripu. Gripas diagnozuotas vaikui.

Sparčiai daugėja

48-ąją metų savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 76,53 atvejo /10 000 gyventojų per savaitę (47-ąją metų savaitę rodiklis buvo 63,16 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę). Viso rajone buvo užregistruotas vienas gripo atvejis ir 348 susirgimai ŪVKTI (ankstesniąją savaitę – 288). Vaikai (0–17 m. amžiaus) sudarė 71,63 proc. susirgusiųjų.

Plintant gripui ir ŪVKTI gyventojams rekomenduojama:

• pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius ir avalynę;

• vengti bendrauti su sergančiais asmenimis;

• stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;

• dažnai ir tinkamai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti;

• laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas. Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, panaudotą nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;

• dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);

• pajutus į gripą panašius simptomus – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video