Rajone išaugo sergamumas peršalimo ligomis

 Rajone išaugo sergamumas peršalimo ligomis

BNS Gretos Skaraitienės nuotr.

BNS, NVSC inf.

Praėjusią savaitę bendras sergamumas peršalimo ligomis išaugo, o gripo atvejų fiksuota mažiau, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Kėdainių rajono savivaldybė vėl patenka tarp tų, kuriose fiksuojami didžiausi sergamumo rodikliai.

Kėdainių rajono savivaldybėje gripo atvejų praėjusią savaitę iš viso fiksuota 161, iš jų 55 vaikai, ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) – 673, iš jų vaikų – 263, COVID ligos – 19 atvejų.

Bendras sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga Kėdainių rajone siekė 864,56 atvejo 100 tūkst. gyventojų

Didžiausi sergamumo rodikliai praėjusią savaitę, be Kėdainių rajono, taip pat buvo užfiksuoti Šiauliuose – 877,27 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Panevėžyje – 894,50 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iš viso praėjusią savaitę šalyje fiksuota 15,2 tūkst. susirgimų ŪVKT, kai savaitę anksčiau buvo nustatyta apie 12,9 tūkst. susirgimų peršalimo ligomis atvejų. COVID-19 atvejų praėjusią savaitę buvo 484, savaite anksčiau – 458.

Sergamumo gripu skaičiai tuo metu mažėjo iki 480 atvejų, palyginti su 561 atveju prieš savaitę. Taip pat praėjusią savaitę dėl gripo paguldyta mažiau žmonių į ligonines – penki asmenys, iš kurių trys nepilnamečiai. Savaitę anksčiau į ligonines iš viso pateko devyni asmenys, iš kurių septyni – vaikai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video