PVM didina šilumos kainą gyventojams

 PVM didina šilumos kainą gyventojams

Nuo 2017 m. birželio 1 d. AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina nesikeičia, ji išlieka tokia pat kaip ir  gegužės mėnesį.  Nustatyta vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 5,36 ct/kWh (be PVM). Palyginti su 2016 metų birželį galiojusia šilumos kaina, ji yra mažesnė 2,2 proc.

Nuo šių metų birželio 1 d. panaikinus lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymui, bus taikomas standartinis 21 proc. PVM. Dėl  padidėjusio PVM tarifo, išaugs  galutinė šilumos kaina, o dėl to didės išlaidos gyvenamųjų patalpų šildymui, karštam vandeniui bei cirkuliacinei šilumai („gyvatukams“). AB „Panevėžio energija“ pridėtinės vertės mokestį, kurį priskaičiuoja parduodama šilumą ir karštą vandenį, privalo sumokėti į valstybės biudžetą ir papildomų pajamų neuždirba.

Už birželio mėnesį suvartotą šilumą gyventojai mokės 6,49 ct/kWh (su 21 proc. PVM), kitiems vartotojams šilumos kaina išlieka tokia pat.

AB „Panevėžio energija“ karšto vandens kaina išlieka tokia pat kaip ir gegužės mėnesį, tačiau padidėjus PVM, karštas vanduo daugiabučių namų gyventojams brangsta.  Karštas vanduo gyventojams, jį ruošiantiems bendro naudojimo individualiuose šilumokaičiuose, kainuos 5,35 Eur (su 21 proc. PVM) už kubinį metrą.

Daugiau  informacijos  galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje  www.pe.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video