Puodelis arbatos – sušildantis vakaro ritualas

 Puodelis arbatos – sušildantis vakaro ritualas

Arbata

Atokvėpio valandėlė su aromatingos arbatos puodeliu rankose gali tapti širdžiai mielu ritualu, suteikiančiu jaukumo ilgiems rudens bei žiemos vakarams. Dailus puodelis, patogiausias fotelis ar šilčiausia sofos vieta bei mėgstama knyga, filmas ar serialas – kiekviena detalė suteiks dar daugiau gerų emocijų. Vis tik, svarbu nepamiršti ir to, kas plikoma arbatos puodelyje, mat neatidžiai pasirinkta arbata gali būti palydėta bemiegės nakties. Taigi, kokia arbata labiausiai tinka mėgautis vakarais?

Vakaras – netinkamas metas arbatoms, turinčioms kofeino

Tikrai niekam ne naujiena, kad kava vakare geriama tik tuomet, kai norisi vakarą pratęsti kuo ilgiau ir išblaškyti mieguistumą. Vis dėlto, ne visi yra girdėję, kad tonizuojančiu poveikiu pasižyminčio kofeino yra ne tik kavoje, bet ir žaliojoje bei juodojoje arbatoje. Pamiršus šią detalę, gali apkarsti net ir itin rafinuoto skonio rūšinės žaliosios arbatos puodelis, mat ko verta atsipalaidavimo akimirka, jei po jos iki pusiaunakčio teks vartytis lovoje neužmiegant. Aromatingąją „Earl Gey“, išraiškingo skonio „Darjeeling“ bei kitas mėgstamas juodąsias arbatas verčiau gerkite ryte arba iki pietų. Po vakarienės venkite visų žaliųjų arbatų, o taip pat gėrimų su mačia žaliosios arbatos milteliais. Natūraliai kofeino turi ir mūsų kraštuose vis labiau pamėgstama iš Pietų Amerikos kilusi matė arbata.

Žolelių arbatų įvairovė yra didesnė nei manėte

Gali kilti klausimas, tai kokią gi arbatą plikyti vakare, jei pačios populiariausios tam netinka? Kofeino bei kitų tonizuojančių medžiagų neturinčių arbatų pasirinkimas yra kur kas platesnis nei manėte. Visų pirma verta prisiminti ramunėlių, čiobrelių, mėtų, melisų ir kitas tradicines Lietuvoje augančių žolelių arbatas. Dažnai vaistinių savybių turinčių augalų arbatos siejamos su įvairių negalavimų gydymu, tačiau nederėtų pamiršti ir nuostabaus jų aromato bei skonio. Tiesa, verčiau laikytis įvairovės ir tų pačių vaistažolių arbatos negerti ilgesnį laiką. Tobula, jei vasarą spėjote pasirūpinti įvairių aromatingų žolynų atsargomis, o jeigu ne – maža bėda. Ekologiškuose Lietuvos ūkiuose užaugintos žolelės sušildys jūsų vakarus bei praskraidins nuotaiką.

Ramiam miegui sukurti arbatų mišiniai

Įprotis vakare pasimėgauti arbatos puodeliu gali prisidėti prie nakties poilsio kokybės. Specialiai vakarui sukurti arbatų mišiniai – užtikrintas pasirinkimas, jei nenorite rizikuoti ramiu miegu. Raminančiu poveikiu pasižymi ramunėlės, levandos, indiška tulsi arbata. Taip pat nesunku rasti jau paruoštų miego gerinimui skirtų arbatų mišinių, kurių atpalaiduojantis poveikis puikiai dera su subtiliu skoniu. Tokių arbatų ypač verta turėti tiem, kuriuos vakarais vargina nerimas ar sunku užmigti.

Iš tyrių gaminamos arbatos – tobulas pasirinkimas šaltuoju sezonu

Iš uogienių paruoštos arbatos vėl populiarios. Iš šaltalankių tyrės greitai paruošite malonaus saldžiarūgščio skonio šiltą gėrimą. Praaušusią arbatą pasaldinus medumi gausite puikų vitaminų užtaisą, kuris padės atsilaikyti prieš sezonines ligas.

Nesvarbu, kurią arbatą pasirinksite vakarui praskaidrinti, atkreipkite dėmesį į jos paruošimo rekomendacijas. Tik tinkamai paruošta arbata atsiskleis visomis geriausiomis savo savybėmis.

Arbatų skanavimas bei degustavimas gali tapti puikiu būdu praskaidrinti tamsius žiemos vakarus bei pasilepinti naujais skoniais. Internetinėje svetainėje rasite tiek pamėgtų, tiek dar neatrastų arbatų, kurios tinka ir pasilepinimui, ir kaip dovana artimiesiems.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video