Projekto partneriai atvėrė pasakos duris (GALERIJA)

 Projekto partneriai atvėrė pasakos duris (GALERIJA)

Nuo rugsėjo mėnesio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai iš Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Vilkaviškio, Lazdijų, Kauno ir Kėdainių pradėjome įgyvendinti „eTwinning“ projektą „Mes atversim pasakos duris“. Projekto tikslas – sudominti vaikus pasakomis, knygomis, padėti suprasti pagrindinius veikėjus, lavinti vaikų kalbinius gebėjimus, ugdyti kūrybiškumą.

Sėkmingai startavę, mes įgyvendinome daugybę projekte numatytų veiklų: pasitelkdami į pagalbą ugdytinių tėvelius, kūrėme projekto logotipą, gaminome personažus pasakos „Zuikių mokykla“ inscenizavimui, organizavome išvykas už įstaigos ribų (į teatrą, laisvalaikio centą, biblioteką), „Zuikius“ išlydėjome į kelionę (pas projekto partnerius), virtualioje erdvėje rengėme internetinius susitikimus – webinarus. Projekto įgyvendinimo metu stengėmės įdomiai ir patraukliai atskleisti organizuojamų veiklų turinį, pasidalinome gerąja patirtimi, pagilinome savo žinias, įgijome bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, stiprinome bendrus tarpusavio ryšius, kvietėme aktyviai įsijungti į organizuojamas veiklas įstaigos bendruomenę, ugdytinių tėvelius.

Į projektinę veiklą įtraukdami ir šeimas, tikėjomės abipusiai naudingos partnerystės, kuri turės teigiamos įtakos sėkmingam vaikų ugdymui(si). Tėveliai namuose kartu su vaikais, panaudodami įvairias technikas, kūrė „bitutes“. Visos sukurtos „bitutės“ sugužėjo į vieną avilį ir buvo sukurtas „Bitučių“ grupės logotipas. Pasinaudojus informacinėmis technologijomis, visų projekte dalyvaujančių partnerių sukurti darbai buvo sudėti į bendrą logotipą. Taip gimė projekto „Mes atversim pasakos duris“ logotipas.

Džiaugiamės, kad glaudaus bendradarbiavimo dėka, kviečiant ugdytinių tėvelius į veiklas, organizuojamus renginius ir paaiškinus jiems laiko, praleisto kartu, svarbą, tėveliai mielai dalyvavo įvairiose veiklose, pradedant darbeliais (vienos mamos mezgė, kitos siuvo, piešė) ir baigiant diskusijomis, patarimais, išvykomis į spektaklius. Kėdainių Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijoje organizuotame seminare „eTwinning programa – priemonė mokytojų kompetencijos augimui“ pasidalinome patirtimi su rajono pedagogais (pranešimas „Tėvų įtraukimo galimybės į „eTwinning“ projektinę veiklą“).

Projekto metu vaikai gamino pasakų personažus, vaidino pasakas „Zuikių mokykla“, „Pagrandukas“, kūrė knygeles, išbandė šešėlių teatrą, piešė, aplikavo, lipdė iš plastilino, modelino, kūrybiškai išnaudojome šviesos stalą (dėliojome iš geometrinių figūrų, piešėme ant smėlio).

[#gallery=1901#]

Prieš Kalėdas projekto partneriai pasikeitė Zuikiais (kiekvienas išlydėjome savo Zuikius su dovanomis). „Bitučių“ grupės Zuikis svečiavosi Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“, sulaukėme Zuikio iš Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“. „Drugelių“ grupės Zuikis svečiavosi Šiaulių lopšelyje-darželyje „Coliukė“…

Priešmokyklinės ugdymo grupės „Drugeliai“ vaikai, pedagogės Daiva ir Rasa ne kartą lankėsi Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos filiale „Liepa“. Viešnagės bibliotekoje metu siekėme sukurti įdomią, kūrybingą atmosferą: Tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti skaitėme pasaką „Pagrandukas“, kūrėme knygeles. Vaikams sudominti bibliotekoje panaudojome ir išmaniąsias technologijas: mokytoja Daiva, naudodamasi „Kahoot“ programa, sukūrė viktoriną pagal pasaką „Pagrandukas“ ir vaikai, pasiskirstę komandomis, atsakinėjo į klausimus.

Informacinės technologijos projekto įgyvendinimo metu suteikė tiesiogines priemones lyginti, analizuoti, keistis idėjomis. Įstaigoje ne kartą išmaniojoje „Smart“ lentoje grožėjomės partnerių įgyvendintų veiklų pristatymais, dėliodavome atsiųstas dėliones-puzles, žaisdavome Kahoot žaidimus. Drauge su projekto partneriais  dalyvavome Webinaruose, kurių metu organizuodavome „Kahoot“ žaidimus-viktorinas, dainuodavome dainas, deklamuodavome eilėraščius, pristatydavome šventinius sveikinimus ir palinkėjimus, demonstruodavome įvairia technika padarytus dailės darbelius. Tokių susitikimų metu, žaismingai praleisdami laiką su projekto partneriais, suprasdavome, kad galime būti  įdomūs vieni kitiems, suvokdavome savo išskirtinumą ir svarbą, ugdydavome saviraiškos kompetencijas.

Projekto įgyvendinimas suteikė galimybę partneriams pasisemti idėjų, pasidalinti vieniems su kitais savo sukurtais produktais (dėlionėmis, „Kahoot“ žaidimų nuorodomis), išmokti naujų dalykų ir kūrybiškai diegti naujoves savo darbe. Projekto metu išbandėme informacinių ir komunikacinių technologijų įrankius: quivervision.com, pictramap.com, jigsawplanet.com, animoto.com, kizoa.com, piZap, „Picasa“, padlet.com, storyjumper.com, menti.com.

Organizuojamų veiklų metu skatinome ugdytinių kūrybiškumą, ugdėme vaikų norą kuo daugiau sužinoti, pamatyti, pažinti. Į projektinę veiklą įtraukėme ir specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus. Pastebėjome, kad, dalyvaudami projektinėje veikloje, vaikai rodė didesnę iniciatyvą veikti, tapo drąsesni, labiau domėjosi naujovėmis, aplinka.

Projekto įgyvendinimo sėkmė labai priklauso nuo partnerių ir jų entuziazmo. Todėl labai džiaugiuosi, kad mums pavyko susiburti į stiprią komandą, kuri pasižymėjo kūrybiškumu, aktyvumu, idėjų gausa.

Pedagogės jau dabar džiaugiasi projekto sėkme. Tuo galėjome įsitikinti balandžio 24-ąją, susitikę Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ organizuotoje respublikinėje konferencijoje „eTwinning projektų bendradarbiavimo sėkmės istorijos“. Konferencijoje dalyvavo 44 šalies ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų mokytojai, dalyvaujantys ar ketinantys dalyvauti „eTwinning“ projektuose.

Į susitikimą su partneriais vežėmės ir Zuikius, kurie prieš Velykas su lauktuvėmis sugrįžo, pasisvečiavę pas kitus vaikučius.

Konferencijos dalyviai patyrė daug džiugių emocijų, pasisėmė įkvėpimo ir motyvacijos, išbandė internetinius įrankius – „Kahoot“, „Mentimenter“. Sėkmės jausmas, begalinis džiaugsmas, šypsenos, emocijos, galimybė pabendrauti su projekto partneriais, pasidalinti gerąja patirtimi, puikiai praleistas laikas – visa tai mes patyrėme susitikimo metu!

 

Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytoja metodininkė Rasa Simonavičienė

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video