Pristatys parodą apie Kėdainius

 Pristatys parodą apie Kėdainius

A. Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rugpjūčio 18 dieną, penktadienį, 17 val. J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaroma Arvydo  Každailio paroda „Kėdainiai“.

Kaip gimė piešinių ciklo „Kėdainiai“ idėja?

„Ankstyvą pavasarį, lankydamas sesę Danguolę Kėdainių ligoninėje, mačiau gražiai tvarkomą miestą. Mintys iškilo Kėdainių ir mano šeimos sudėtingas likimas: pakilimai ir nuosmukiai, naujos statybos ir naikinimai istorijos bėgyje.

Apie Kėdainius ir Kėdainiuose mokytojavo mano tėvai ir sesė. Į švento Juozapo bažnyčią iš gimtos Baisogalos važiuodavau išpažinties prieš Velykas ir Kalėdas, iš Kėdainių į Sevpečlagą priekiniame vagone buvo išvežtas mano tėvas Stasys.

Kilo mintis piešti ciklą, skirtą Kėdainiams. Miestas, buvęs Jonušo Radvilos privačia nuosavybe, atspindintis jo pažiūras ir ambicijas, tapo unikalus savo skirtingumu nuo kitų Lietuvos miestų, pasižymintis santūrumu ir Vakarų Europos miestams būdingais bruožais. Teko plačiau pasidomėti Kėdainių istorija, didikų ir miestiečių apranga, miesto architektūra.“ (Arvydas Každailis).

Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 15 d.

Lankymas NEMOKAMAS!

J. Monkutės-Marks muziejus-galerija atvira lankytojams:

III–V 11–18 val.

VI 10–17 val.

VII 10–15 val.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video