Prisigyrė per anksti: pinigų ligoninei neskirs

 Prisigyrė per anksti: pinigų ligoninei neskirs

Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius lieka be finansavimo. Seimo nario mėginimas išpešti pinigų skyriaus remontui buvo bevaisis./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dar visai neseniai Kėdainiuose išrinktas socialdemokratas Tomas Bičiūnas kėdainiečiams suteikė vilčių dėl Kėdainių ligoninės Priėmimo skyriaus kapitalinio remonto finansavimo. Tik neilgai trukus paaiškėjo, kad tos viltys buvo tuščios – opozicijoje esančio socdemo siūlymas valdančiųjų palankumo nesulaukė, pinigų ligoninė negaus.

Planas neišdegė?

Dar 2020 metų vasarą, aktyviai tarpininkaujant tuometiniam Seimo nariui Dariui Kaminskui,  savivaldybė gavo solidžią 300 tūkst. eurų injekciją, kuri buvo paskirta Neurologijos, nervų ligų ir Priėmimo-skubios pagalbos skyrių jungtinio projekto finansavimui.

Nujausdamas, kad centrinės valdžios dosnumas gali būti laikinas, tuometis ligoninės direktorius Stasys Skauminas teikė būtent jungtinį projektą, vildamasis, kad sutvarkius Neurologijos, nervų ligų skyrių, prie projekto „prikabintas“ Priėmimo skyrius nebus taip lengvai nustumtas į antrą planą.

Deja, panašu, kad šis planas visgi neišdegė.

Kėdainių rajono savivaldybei atsiųstame rašte teigiama, kad „minimam investicijų projektui buvo skirta lėšų 2020–2021 metais. Paminėtina, kad projekto įgyvendinimas buvo numatytas tik 2020 metais, sutartyje buvo numatyta, kad valstybės biudžeto lėšos bus skiriamos Neurologijos, nervų ligų skyriaus vidaus patalpų remontui ir keltuvui prie pastato įrengti. Projektui buvo skirta 300 tūkst. eurų, už kuriuos buvo pilnai suremontuotas ir įrengtas Nervų ligų skyrius bei įrengtas keltuvas“.

Tomo Bičiūno suteiktos viltys buvo tuščios – opozicijoje esančio socdemo siūlymas valdančiųjų palankumo nesulaukė, pinigų ligoninė negaus.

Neskirs

Neseniai kraštiečių išrinktas parlamentaras T. Bičiūnas socialiniame tinkle gyrėsi, kad jo siūlymui skirti 320 tūkst. eurų Priėmimo-skubios pagalbos skyriui Sveikatos reikalų komitetas pritarė. „Manau, kad tai nebloga kelio pradžia, nors nuveikti dar teks daugiau“, – socialiniame tinkle rašė jis.

Tiesa, jo, opozicijoje esančio politiko, siūlymas centrinės valdžios neįtikino.

Dabar gi tenka ryti karčią nusivylimo piliulę ir puoselėti viltis, kad galbūt centrinė valdžia teiksis svarstyti šį klausimą dar kartą, jeigu tikslinant biudžetą atsiras papildomų VIP’inių lėšų.

„Gavome atsakymą, kad finansavimas tikrai nebus skirtas“.

A. Kacevičius

Tačiau vėlgi – svarstymas toli gražu nereiškia teigiamo atsakymo, juo labiau kad ryškėja planai apkarpyti Kėdainių ligoninės skyrių, tarp jų – ir Priėmimo skyriaus, darbą.

„Gavome atsakymą, kad finansavimas tikrai nebus skirtas.
Jeigu bus tikslinamas valstybės biudžetas ir jame bus skiriama papildomų lėšų VIP programai, bus svarstoma galimybė finansuoti ir mūsų projektą“, – sakė administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Vilčių krašto valdantieji dar turi, sakė jis, tačiau dabar jos išties labai mažos.

Savivaldybei atsiųstame rašte teigiama: „Šiuo metu 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas yra grąžintas tikslinti Vyriausybei.

Jei tikslinant projektą sveikatos srities investicijų projektams finansuoti 2020–2024 bus skirta papildomų lėšų, sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta investicijų atrankos komisija pakartotinai svarstys investicijų projektų, tarp jų – ir Kėdainių rajono savivaldybės projektų, finansavimo galimybes 2022–2024 metais“.

13 Komentarai

 • Straipsnio pavadinimas kažkoks keistas. Tarsi pigdžiugiškas. Matau ne tas pateikė. Ar reikėjo pateikti pasiūlijimą.kaip € praskalauti kartu.? Zmogus stengiasi ne sau..Kėdainių savivaldybės administracija kažkokia prisitaikyti baimių kompanija.Laukia ką Piš as įsakys..Gal vis dėl to savo krašto žmones atstovaukit o ne laukit nurodymų

  • Čiulpk dešrą, džiumbras, supratai?

 • Nekreipkit i mane demesio as durna boba komentuoju feisbuke nesamones po straipsniais ir cia komentuoju kai niekas manes nemato. Tiesiog neturiu as darbo, jau esu nusenus padla, niekam nereikalinga tai komentuoju ir taip jauciuosi svarbi.

 • Kad Kalėdos pas Rinkos aikstės ideologus neatejo!

 • Tomui didziausia geda daro jo brolelis nevykelis.

 • Kas jo tas brolis kuris daro geda? Ka cia meluojat

 • Kas tam tomui gėdą padarys labiau, nei jis pats sau. jau visus apdalino už mūsų pinigus dovanom ar dar kas negavo? Jis atrodo ne seime dirba, o Kėdainiuose po šventes laksto. Suskaičiuokit ir pamatyste.

 • Tas tatuiruotas babuinas?

 • Nei jis gyrėsi, nei ką. Tik uzsimine, kad gal pavyktu. Rinkos aikštė tapo kazkokiu pasislykstetinu juodos propagandos irankiu. Tarytum dziugaujama ir sakoma: va, jei butumet isrinke Rinkos aikstes kandidata, tai butu super, o dabar ziurekit, cia jus kalti. Gryna piktdziuga. Bet ko noreti is skyles, kuri maršistus ir antivakserius reklamuoja.

  • Rinkos aikste verai prakurom eina….

 • Slysk, urode, muges skaityt. Rinkos tekstus vos ne visus perspausdina didieji dienrasciai, jie auksciausio lygio, o reportazus parodo ir televizijos, taip kad ciaubk zabtus, pripazink, kad Toma isrinko ne del jo gebejimu, o todel kad buvo balsuota pries Nijole, pries Dariu, pries Krasto sekme., o ne uz Toma. Praslydo bernuzelis ir dziaugiasi, netikiu , kad isbus visa kadencija, islys kokie galai….

 • Ra pastoviai stengiasi sumenkinti T. Bičiūną, neva jis blogai dirba, kažką ne taip daro. O Kaminskas giriamas ir aukštinamas- atseit, jei būtų išrinktas Kaminskas , tai pinigai byrėtų savaime, Kėdainiai nespėtų juos imti. T.Bičiūnas seime yra opozicijoj, o Kaminskas praeitoj kadensijoj buvo pozicijoj, kartu su valstiečiais. Skirtumas didžiulis! Ir ką konkrečiai Kaminskas padarė gero ir naudingo Kėdainiams? Asmeniškai pats vienas, ką padarė gero? Užtenka liaupsinti ir girti D. Kaminską ir varyti ant T. Bičiūno.

 • Dabar bent Seimo nari turim, visi matom visi bendraujam, iki Tomo apskritai galvojau, kad tokio nuo kedainiu nera

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video