Priėmimo skyriui sužibo remonto viltis

 Priėmimo skyriui sužibo remonto viltis

Paskutinis neremontuotas Kėdainių ligoninės skyrius gali sulaukti pokyčių. Seimo Sveikatos reikalų komitete pritarta 320 tūkst. eurų skyrimui, tačiau tam dar turi pritarti Seimas/E. Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau daugybę metų Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius į neviltį varo ir pacientus, ir pačius medikus. Morališkai ir fiziškai pasenęs skyrius verkiant reikalauja kapitalinio remonto, tačiau aplinkybės paskutiniu metu sukrisdavo itin nepalankios. Dabar, jei tik Seimas pritars, atsirado reali viltis gauti solidžią sumą pinigų skyriaus tvarkymui.

Rašė projektą

Dar 2020 metų vasarą, kai savivaldybė gavo solidžią 300 tūkst. eurų injekciją, tuometinis Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas suskubo parengti investicinį projektą, kuris tuomet buvo jungtinis: Neurologijos, nervų ligų ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus kapitalinis remontas. 

Neurologijos skyrius buvo suremontuotas ir atnaujintas, tačiau projekto tęstinumas, kaip buvo viltasi, leis lengviau gauti papildomą finansinę injekciją Priėmimo-skubios pagalbos skyriui.

„Kadangi projektas jungtinis, investicinius projektus vienu ypu padarysime abiem skyriams, o techniniai projektai jau yra. 

Sutvarkę Neurologijos, nervų ligų skyrių, kitais metais vėl galėsime prašyti finansavimo, kad projektas pagaliau būtų baigtas. 

Rugsėjo mėnesį formuojant valstybės biudžetą bus prašoma pinigų projektui užbaigti ir tada imsimės Priėmimo skyriaus“, – tuomet kalbėjo S. Skauminas.

Sukliudė

Šios viltys netrukus žlugo dėl įsisiautėjusios pandemijos. 

Skyrius, kad ir kokios prastos būklės, buvo labai reikalingas ligoninei tapus atramine Kauno regiono kovidine ligonine. Idėjai tokiu metu imtis kapitalinio skyriaus remonto niekas nepritarė.

Prašė

Kėdainių krašto valdantieji rankų visgi nenuleido ir centrinę valdžią atakavo prašymais atgaivinti projektą, skirti finansavimą, kad ligoninė galiausiai atsikratytų paskutinio praėjusį amžių menančio skyriaus šleifo.

„Džiaugiamės, kad pavyko kapitaliai sutvarkyti Neurologijos skyrių, tad ligoninėje dabar pokyčių reikalauja tik Priėmimo skyrius.

Ne kartą kreipėmės į centrinę valdžią prašydami skirti finansavimą, deja, iš vadinamų VIP’inių lėšų finansavimo gauti nepavyko.

Galiausiai prieš keletą savaičių parengėme ir mero vardu išsiuntėme raštą Kėdainių bičiulių grupėje esantiems Seimo nariams ir tikimės jų paramos ir palaikymo“, – kalbėjo savivaldybės Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Priėmė sprendimą

Visgi Kėdainių ligoninei užsižiebė vilties žiburėlis. Kraštietis parlamentaras Tomas Bičiūnas, vadovaudamasis iš Kėdainių savivaldybės gautu raštu, Seimo Sveikatos komitetui pateikė siūlymą 2022 metų biudžete skirti 320 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto.

„Paskutinį kartą klausimą svarstėme Sveikatos reikalų komitete praėjusią savaitę (lapkričio 10 dieną),  nes kolega Tomas Bičūnas pateikė pasiūlymą biudžetui dėl šio projekto įtraukimo.

Komitetas pasiūlymui pritarė. 

Dar laukia svarstymas Seime“, – tikslino komiteto narė, kraštietė parlamentarė Jurgita Sejonienė. 

4 Komentarai

  • Kai vagis išmetė, rinkos aikste ne neuzsimena apie vakaryksti teisma) tai zourek ir remonta padarys.

  • tai vot, Kaminskas nesugebejo, FEDIA taip pat, o Tomas padarė.

    • Bičiūnas pasipiarino ir daugiau nieko iš to nebus. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas VISUS Seimo narių pasiūlymus išmetė į šiukšliadežę. Tokių pasiūlymų iš Seimo narių būna prieš kiekvieną biudžeto svarstymą ir visi jie tvarkingai nuleidžiami į šiukšliadežę, nes valstybės biudžetas nėra atskirų seimūnų pageidavimų koncertas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video