Priedus medikams pervedė, tačiau dabar juos atsiims atgal

 Priedus medikams pervedė, tačiau dabar juos atsiims atgal

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dar šių metų pradžioje milžiniškų darbo krūvių nebeatlaikantis Kėdainių pirminė sveikatos priežiūros centro (PSPC) kolektyvas, nerasdamas sutarimo su įstaigos vadovais, raštu kreipėsi į savivaldybės vadovus ir krašto politikus. Meras Valentinas Tamulis tuokart subūrė darbo grupę, kurioje buvo nuspręsta skirti priedus už medikų dirbamus viršvalandžius. Už du mėnesius darbo priedai išmokėti buvo, tačiau susidarė kuriozinė situacija – viena medikų grupė priedus turės grąžinti, nes… patys medikai neišreiškė noro juos gauti.

Rado laikiną sprendimą

Visa ši priedų išmokėjimo istorija pagreitį įgavo dar metų pradžioje, PSPC vadovaujant ankstesnei direktorei.

PSPC medikai tuomet kreipėsi į krašto valdančiuosius, tarybos narius, savivaldybės gydytoją ir stebėtojų tarybą.

Neapsikentę išaugusių ir neapmokamų darbo krūvių, niekaip nerasdami bendros kalbos su PSPC vadovais, medikai tikėjosi sulaukti pagalbos iš savivaldybės.

Ir pagalbos sulaukė, tiesa, dabar jau aišku, kad laikinos. Mero suburta darbo grupė gana greitai sutarė su PSPC administracija dėl didesnio apmokėjimo, skirto šeimos gydytojams, slaugytojams bei registratūros darbuotojams.

Pasak dabartinės PSPC vadovės Joanos Kleivienės, tai, kad pediatrams buvo išmokėti priedai, tebuvo klaida./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Finansinis klausimas buvo išspręstas. Aišku, viskas vis tiek yra sudėtinga, gydytojai pavargę, darbo vis tiek turi labai daug, pailsėti neturėjo kada per paskutinius dvejus metus“, – kalbėjo PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė.

Ji pridūrė, kad papildomi pinigai, kurie bus skirti medikų viršvalandžiams apmokėti, didins įstaigos įsiskolinimą.

Tiesa, meras Valentinas Tamulis teigė, kad darbo grupės susitikimo metu PSPC vadovybė nepasakė, jog atlyginimų priedams pinigų neturi.

Neprašė, todėl negaus

Dabar paaiškėjo, kad vaikų gydytojams priedai išmokėti buvo, tačiau juos teks grąžinti. Taip nutiko todėl, kad pediatrai nedalyvavo susitikimuose ir noro gauti papildomus pinigus taip pat neišreiškė.

„Kai buvo svarstomi papildomi darbo krūviai ir jų apmokėjimas, gydytojai pediatrai nekėlė klausimų ir pageidavimų, todėl ir sprendimai buvo priimti neliečiantys gydytojų pediatrų.

Metų pradžioje buvo nuspręsta skirti priedus už medikų dirbamus viršvalandžius. Priedai išmokėti buvo, tačiau susidarė kuriozinė situacija – viena medikų grupė priedus turės grąžinti, nes… patys neišreiškė noro juos gauti.

Aut. past.

Tą galėtų patvirtinti ir Lietuvos gydytojų sąjunga, ir Kėdainių rajono savivaldybės meras, kuris dalyvavo sprendimų priėmime.

Tačiau nutiko taip, kad priedai už sausio mėnesį klaidingai buvo pervesti ir gydytojams pediatrams.

Išaiškėjus klaidai, apie tai buvo informuoti gydytojai pediatrai ir jiems išmokėti priedai bus išskaičiuojami per 3 mėnesius“, – aiškino dabartinė PSPC vadovė Joana Kleivienė.

Ji patikino, kad situacija aptarta su VšĮ Kėdainių PSPC Pediatrijos skyriaus darbuotojais.

Tiesa, kokio dydžio priedus medikai gavo ir kiek mažesnį atlyginimą jie gaus artimiausius tris mėnesius, PSPC vadovė pasakyti negalėjo.

4 Komentarai

  • Ta Kleivienė nesugeba net gydyti gerai, ką jau kalbėti apie vadovavimą visai gydymo įstaigai? Spėkit ar turi kokios vadovavimo patirties? O gal jos ir nereikia? Tiesiog imi ir vadovauji 320 žmonių…

  • Medikai per koroną nedirbo nieko, tik nuotoliniu būdu teikė konsultacijas telefonu, priedų tikrai nenusipelnė kai tokios ilgos eilės buvo pas antros lygio specialistus. Kai gyvybė buvo svarbiau už viską, o ne kavos gėrimas.

  • As einu uz direktore ir komentuoju. As padla ir pradazna skura

  • Ir teisingai padarė, kad nesakė. Žino direktorė viską, rūpinasi viskuo ir gydytojai viską žino ir sugeba įvertinti. Geda juk visi supranta, kas šituos straipsniukus kurpia.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video