„Seimą lauk!“ šaukia tūkstantinė minia prie Seimo (VIDEO, FOTOGALERIJA)

Likus valandai iki vidurdienio prie Seimo prasidėjo mitingas prieš valdančiųjų sumanymą įvesti Nekilnojamojo turto mokestį (NT) ir juo apmokestinti visus be išimties turinčius savo būstą ar kitokį nekilnojamąjį turtą. Aikštę užtvindė keli tūkstančiai žmonių, nešini plakatais ir vėliavomis. Žmonės žada eiti iki galo, kad įstatymas nebūtų priimtas. Skamba šūkiai: „Vienykimės, nes neturėsime namų!“. Žmonės šaukia: „Seimą lauk!“. Tarp mitinguojančiųjų yra ir būrys kėdainiečių, nepabūgusių Kėdainiuose veikiančios kabelinės televizijos „Balticum“ žiniose dirbančios Rasos Velykienės viešų gąsdinimų feisbuke, kad esą protestuotojus reikia šaudyti (vėliau pataisyta, kad gaudyti). Kartu su jais kėdainiečiai reikalauja, kad valdžia patrauktų savo rankas nuo žmonių turto ir nepaverstų lietuvių jų pačių būstų nuomininkais bei nesikėsintų privačią nuosavybę nusavinti valstybės naudai.

Mitingo organizatoriai teigia, kad šiuo renginiu siekiama pasakyti tvirtą NE turto nusavinimui, kuris, kaip jie neabejoja, įvyktų su laiku, jei būtų priimtas NT apmokestinimo įstatymas, pagal kurį tektų mokėti absoliučiai už visus būstus ir kitą nekilnojamąjį turtą. Be to, mitingo organizatoriai teigia, kad priėmus tokį įstatymą, kokį pradėta svarstyti, drastiškai būtų sumažinti mokesčiai turtingiesiems turto valdytojams.

Renginio organizatorius Raimondas Šimaitis sako, kad šio renginio tikslas – atšaukti Nekilnojamojo turto mokesčio priėmimą./Kristinos Kasparavičės nuotr.

Susirinkusieji prie Seimo įsitikinę, kad neturėtų nusiraminti ir valdžios guodžiami senjorai – esą neišgalintiems susimokėti mokesčio, nereikės to daryti. O gavę tokį valdžios pažadą pensininkai ar socialiai remtini asmenys neturėtų būti ramūs dėl to, kad nuo mokesčio jie vis tiek nebus atleisti – šis kaupsis, o vėliau jį turės sumokėti turtą paveldėję vaikai ar kiti asmenys.

Baiminamasi, kad tai – tiesus kelias į išbuožinimą – jei daugybę metų kaupsis NT mokesčio skola, paveldėtojai, vėliau turėsiantys ją padengti, gali būti dėl to priversti atsisakyti paveldėjimo teisės ar tiesiog jiems gali tekti parduoti tėvų ar senelių sunkiai uždirbtus namus, kad padengtų įsiskolinimą valstybei.

Daugumą neramina ir tai, kad mokestį ketinama skaičiuoti pagal Registrų centro nustatytą turto vertę, kuri kartas nuo karto gali būti perskaičiuojama. Ir nebūtinai teisingai.

Mitingo organizatoriai teigia, kad šiuo renginiu siekiama pasakyti tvirtą NE turto nusavinimui, kuris, kaip jie neabejoja, įvyktų su laiku, jei būtų priimtas NT apmokestinimo įstatymas, pagal kurį tektų mokėti absoliučiai už visus būstus ir kitą nekilnojamąjį turtą.

Aut. past.

Ir nors dabar valdžia guodžia, kad mokestis nebus didelis, tačiau mitinguotojai neabejoja, kad taip tik bandoma užmigdyti žmonių budrumą. Kam tuomet įvedinėti tokį mokestį? Be to, žinant šiandieninį politikų nesąžiningumą, naivu būtų tikėtis, kad mokestis būtų priimtas numatant taikyti mažiausią jo tarifą.

Mitinguotojai įsitikinę, kad tai – eilinė demagogija. Jau įprasta, kad įvesti mokesčiai turi tendenciją augti, todėl protestuotojai sako, kad metas pakilti visiems nuo sofučių, metas baigti kalbėtis ir dejuoti tarpusavyje – atėjo laikas veikti ryžtingai, kaip jau seniai tai daro kitų Vakarų Europos šalių piliečiai. Akivaizdu, kad pasitikėti politikais – jau daugiau nei naivu.

Susirinkusieji prie Seimo atkreipia dėmesį ir į tai, kad priėmus NT mokesčio įstatymą, žmones galės šokdinti vietos politikai, mat būtent šie galutinai nuspręs, kokio dydžio mokesčiai bus mokami nuo 0,05 proc. iki 4 proc.  

Akivaizdu, kad NT mokestis skaldo ir kiršina visuomenę ne mažiau nei neseniai bandytas prastumti Civilinės partnerystės įstatymas.

Akivaizdu, kad NT mokestis skaldo ir kiršina visuomenę ne mažiau nei neseniai bandytas prastumti Civilinės partnerystės įstatymas.

Aut. past.

Renginio organizatorius Raimondas Šimaitis sako, kad šio renginio tikslas – atšaukti Nekilnojamojo turto mokesčio priėmimą. Pasak jo, NT mokestį turtingieji jau moka, todėl sunku suprasti, kodėl bandoma apmokestinti ir taip vargingai gyvenančias šeimas.

Į mitingą susirinko gerokai keli tūkstančiai žmonių

Prie Seimo susirinko pilna aikštė žmonių. Panašu, kad ją užpildė keli tūkstančiai mitinguotojų. „Susirinkome todėl, kad mus valdžia nubaudė“, – sako mitingo organizatorius 45-erių metų Rimondas Šimaitis, kilęs iš Kėdainių.

Renginio organizatorius teigia, kad jis gyveno Danijoje ir žino, ką reiškia šis mokestis.

„Regione gyvenantys žmonės, įvedus šį NT mokestį, mokės 3 kartus daugiau nei gyvenantys Vilniuje. Medianos yra iliuzinės. Jų neliks po pirmo kreipimosi į teismą.

Valdžia meluoja, kad jums nereikės mokėti daug. Jau daug kas moka NT ir tas mokestis vadinamas prabangos mokesčiu, nes jis mokamas nuo 150 tūkst. Eur.

Infliacija kyla, o mokesčių kartelė nekyla, ir jeigu šiandien sumokėsite 0,05 proc., mokesčio administratorius, pamatęs, kad nieko nesurenka, mokestį pakels. Taip bus, ir nepasiduokite toms pasakoms, kad taip nebus.

Mūsų valdžia kaip plėšikai, kaip narkomanai: jiems reikia dar ir dar“, – kalba R. Šimaitis (žiurėkite video): https://www.youtube.com/shorts/e4q-nNG3d5A

Kalbėjusi 23 metų mergina sako pati atsisakiusi poilsio vasarą ir dirbusi užsienyje, taupiusi. „Turiu nuosavą butuką būdama 23 metų, sunkiai dirbau, taupiau, atsisakiau pusės jaunatviškų linksmybių  ir praleidau dar dvi šiltas vasaras, tačiau pasiekiau tikslą. Už ką aš turiu mokėti?“ – kalbėjo mergina.

Protestuotojai reikalauja, kad nebūtų apmokestintas būstas ir sudaryta galimybė Seimo narius rinkti tik vienmandatėse rinkimų apygardose, o ne pagal sąrašus, ir tik 4 metų kadencijai.

„Išrinkti Seimo nariai turi prisiimti atsakomybę – rinkėjai turi turėti teisę juos atšaukti, jei Seimo nariai nepateisina žmonių lūkesčių“, – sako R. Šimaitis.

Mitingo organizatoriai subūrė iniciatyvinę grupę, į kurią pakvietė 20 mitinge dalyvaujančių žmonių. Ši iniciatyvinė grupė sieks, kad būtų sumažintas referendumo organizavimui reikalingų parašų surinkimo skaičius, o pagrindinis referendumo tikslas – kad gyventojų būstas nebūtų apmokestintas.

Žiūrėkite video: https://www.youtube.com/shorts/asbqyhnB1EA

Organizatoriai kvietė į aikštę ateiti Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Kvietė jas ateiti ir susitarti, kaip jos ir buvo siūliusios. Tačiau nė viena iš jų pasirodyti taip ir neišdrįso, nors minia kvietė jas net ir šaukdama, padedama garsinių signalų, o šiuos lydėjo skanduotės „Gėda!“.

Prie mitingo prisijungė tik pavieniai Seimo nariai Vilija Targamadzė, Viktoras Fiodorovas, Mindaugas Puidokas, Petras Gražulis bei kai kurie kiti.

Mitingo organizatoriai kviečia visus išlikti vieningais – tik tuomet būsime stiprūs ir mus išgirs. Vienykimės, nes neturėsime namų!

Kaip NT mokestis patuštins Jūsų piniginę ir kokią grėsmę jie kels rajonams, skaitykite čia

11 Komentarai

 • Ką ten Naujokienė veikia? :O

 • Nu bravo Naujokienė. Ne komentarus rašo , o dalyvauja. Ačiū, Nijolyte, labai.Aš negalėjau vykt

 • Bet kiek žmonių. Bravo.

 • Val turit paskolint 4,20 eur ant kebabo? Mazas su cesnakiniu.

 • Celofanui kėdės reikia anksčiau, nei kitų metų rinkimai? Buvo dar toks vienas, Navickas. Ale tik kaip pasidalins. Dar Gražuolis su Puidoku eilėje. Nežinau, ar nebus dar baisiau, nei dabar, jei tuos atleisim.

 • Na,Čmil tėvo uniformą Gabriui paskolino,o kumelė išsigando dar vieno tarpo tarp dantų,todėl ir nepasirodė!

 • Lietuvoje yra virš 2 mlj, o čia net tūkstančio nesusirinko ir galvoja, kad jų kas klausys? Bomžų daug daugiau surinkti galima į mitingą už bambalį, kurie nemokės jokio turto mokesčio, nes neturi nieko.

 • Gaila lifosiniu nebuvo

  • Kad lifosiniai kažkaip užtilo. Gal juos užkonservavo nuo spalio pradžios kartu su gamykla, kaip žadėjo? Turėtų kas nors patikrinti, ar jų vargšų stiklainiuose ten nėra. Mirs gi badu!

 • apie lifosinius arba gerai,arba nieko!

 • Sakys,aha,davėm leidimą tūkstančiui susirinkti,o čia sudalyvavo du su puse…Tad tą buvusį kėdainiškį organizatorių galimai imsis darkyti kaip Astrauskaitę?Negalima valdžiai juk atsilikti nuo kišeninės demokatijos jau susiformavusių praktikų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video