Prie pėsčiųjų perėjų – kilnojamos vaizdo stebėjimo kameros

 Prie pėsčiųjų perėjų – kilnojamos vaizdo stebėjimo kameros

Siekdamas užtikrinti vaikų saugumą rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius ne tik organizuoja patikrinimus prie miesto ugdymo įstaigų ir žiūri, kaip tėveliai iš automobilių išleidžia savo vaikus į mokyklas, bet ir stato kilnojamas vaizdo stebėjimo kameras./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Siekdamas užtikrinti vaikų saugumą Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius ne tik organizuoja patikrinimus prie miesto ugdymo įstaigų ir žiūri, kaip tėveliai iš automobilių išleidžia savo vaikus į mokyklas, bet ir, kaip paaiškėjo, stato kilnojamas vaizdo stebėjimo kameras. Taip siekiama užkirsti kelią galimoms nelaimėms bei apsaugoti vaikus.

Situacija neramina

„Situacija išties yra neraminanti. Nors pasibaigė budėjimas prie mokyklų, tačiau dėmesys eismo saugumui išlieka visuomet.

Kai kurie atvejai išties nekelia džiaugsmo ir yra ypatingi, nes jau nustatytas ne vienas pažeidimas, kurių metu tėvai nepaiso jokių eismo taisyklių.

Pirmiausia tėvams turėtų rūpėti vaikų saugumas ir šie turėtų žinoti, kad automobiliui negalima sustoti išleisti vaiką nei važiuojamojoje kelio dalyje, nei perėjoje.

Visi kalbame, visi rodome didelį dėmesį, tačiau viskas ateina iš šeimos – šeima turi skiepyti ir rodyti pavyzdį“, – pažymėjo Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė.

Būtina kalbėtis

Vedėja pažymi, kad būtina kalbėtis visiems, visi turi rūpintis mūsų mažųjų piliečių saugumu kelyje.

„Būna, kad atsiranda prieštaravimų. Mes kreipiamės į mamas, o jos sako – nieko čia tokio. Tai tikrai taip nėra. Mes turime būti atsakingi, turime rūpintis vaikų saugumu.

Vaikų saugumas turi rūpėti mums visiems – tėvams, pedagogams, savivaldybei. Tad būkime atsakingi – matykime, žinokime, žiūrėkime“, – paaiškino D. Mykolaitienė.

Nors akcijos tikslas yra ne bausti, o apsaugoti vaikus, tačiau už ypatingai grubius pažeidimus tėveliai baudžiami piniginėmis baudomis.

Aut. past.

Yra nubaustų

Nors akcijos tikslas yra ne bausti, o apsaugoti vaikus, tačiau už ypatingai grubius pažeidimus tėveliai yra baudžiami piniginėmis baudomis.

„Mes tikrinsime vadinamuosius karštuosius taškus tiek Liaudies gatvėje netoli „Aušros“ progimnazijos, tiek prie „Ryto“ progimnazijos Pavasario gatvėje.

Esmė šių patikrinimų yra ne nubausti, bet kad vaikai būtų saugūs, kad būtų sveiki.

Tačiau už itin grubius pažeidimus mes jau esame taikę administracinio pobūdžio priemones“, – kalbėjo Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

10 Komentarai

 • Gal pagaliau baigsis pažeidinėjimai prie Aušros progimnazijos.Mamitės,o kartais ir tėveliai labai mylintis savo atžalas sustoja pačioje pėščiuju perėjoje(chemikų gatvėje) kad išlaipintu lepunėli.Vaikai einantis pėščiomis-laukia,kol auto nuvažiuos.

 • Pati vežu vaiką kas rytą ir tikrai praliaidzia vaikus per perėję . Nu aisku stoja visi bet kur .

  • I.I. kokia Jūs beraštė….

 • I.I.pati nuvažiuok į mokyklą, o ne vaiką vežk , pačios gramatikos žinios antros klasės lygio ,,netraukia“.

 • Ponia Mykolaitienė kaip pati anuomet sdudijavo, taip ir dirba dar sovietinės milicijos disciplinos principais. Drausk, bausk ir pan. Vietoje baudų rinkimo, galėtų geriau šiuolaikiškai spręsti problemas ir rytais atsistojus pareguliuoti eismą, nes mokiniai eidami per perėją kada panorėję didina mašinų spūstis prie šviesoforų ir mažina eismo saugumą tamsiais rytais. Be to, ponia Danutė galėtų pristatyti statistiką ir šitaip pateisinti savo sumanymus bei norą stebėti vaikus rytais per kameras: kiek tokių nelaimingų atsitikimų ar žuvusių vaikų mūsų rajone, kuriuos paleido tėvai iš automobilio prie mokyklos buvo per pastaruosius kelis metus. Neteko girdėti nei vieno. Todėl siūlyčiau nusiraminti su tais draudimais ir baudimais. Gana jau baikeriams uždraudė miestos šventėse suvažiuot…. TU ŽIŪRĖK KĄ GALI PAGERINTI, PAKEISTI. O NE UŽDRAUSTI IR NUBAUSTI.

 • Ir dar. Tie kurie gaus baudas, nepatingėkite pasiginčyti ar duomenų rinkimo įrankis- filmavimo kamera yra sertifikuotas stebėjimo įrankis. Iš nuotraukų man nepanašu 🙂 Labiau primena iš aliexpress atsiųstą kamerą už 20€, todėl teismas turėtų atmesti nekokybišku aparatu surinktus duomenis kaip nepagrįstus ir neįrodančius kaltės, nes vaizdas gali būti nekokybiškas, iškreiptas ir tt

 • Ir dar… esu pusdurne, savo vaikuti- lepuneli vezu su masina nors salia gyvenu, sustoju kur noriu, nes taisykliu nezinau, tai gausiu bauda, lipsiu i stulpa paziureti is kur kamera atsiusta ir parasysiu ilgu durnu komentaru.

  • Na, kam čia taip stipriai, ir dar pačiai sau. Vertėtų, prieš rašant, tris kartus giliai įkvėpti…

 • Laimai, turbūt baudą gavote, kad tokius piktus komentarus rašote.

 • Gal pagaliau tas kameras pagal paskirti pradetu policija naudoti, vagiu ir tikru banditu gaudymui? Jau senokai neiskrenta Kedainiai is TOP3 kasdien ivykdomu vagysciu ir neistyrimu skaiciumi. KET pazeidimai tai tik administracine atsakomybe, o nusikaltimai, vagystes – baudziamoji. Kaip visad fokusuojamasi i tas kas siuksle ne vietoje numete, o ne i ta, kuris realius nusikaltimus daro. GEDA! Bet negi gali buti geda valdziasnukiams be sazines, kaip ir tiems vagims… Gal del to ir dengia vieni kitus?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video