Prie Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios buvo laiminami automobiliai

 Prie Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios buvo laiminami automobiliai

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje šventinti automobilius yra graži kasmetė tradicija, kurią puoselėja žmonių mylimas ir gerbiamas kunigas klebonas A. Stanevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šalia Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios esančioje aikštėje sekmadienį išsirikiavo daugybė kraštiečių automobilių. Tiek daug mašinų čia paprastai būna tik ypatingų švenčių metu. Paskutinįjį rugsėjo sekmadienį klebonas Artūras Stanevičius laimino kėdainiečių automobilius ir linkėjo saugių kelionių. 

Kasmetė tradicija                           

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje šventinti automobilius yra graži kasmetė tradicija, kurią puoselėja žmonių mylimas ir gerbiamas kunigas klebonas A. Stanevičius.

Automobilių šventinimas nesvetimas reiškinys ir kitose Lietuvos bažnyčiose, mat Lietuvos vyskupų konferencija yra paskelbusi Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, kuri tradiciškai ir minima maldomis už saugų važiavimą.

„Kelyje mes praleidžiame tikrai daug laiko: keliaujame darbo reikalais, skubame į pagalbą kitiems, iškylaujame, pažindami Dievo sukurtą pasaulio grožį, sutikdami naujus žmones.

Tikinčiajam kelionė tampa tobulėjimo ir šventumo keliu, padedančiu ugdyti tokias krikščioniškąsias dorybes kaip atsakomybė už save ir kitus eismo dalyvius, išmintingumas, kantrumas, artimo meilė.

Prie Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios esančioje aikštėje išsirikiavo daugybė kraštiečių automobilių. Tiek daug mašinų čia paprastai būna tik ypatingų švenčių metu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Keliaudami, o ypač vairuodami transporto priemones nesame vieni, sutinkame daug kitų eismo dalyvių ir tampame dalyviais savitos bendrystės, kuri reikalauja savitvardos, protingumo, mandagumo, paslaugumo ir, žinoma, gero taisyklių pažinimo ir jų laikymosi“, – susirinkusiems dėstė klebonas A. Stanevičius.

Buvo dovanų

Beje, tądien visi tikintieji ne tik gavo kunigo palaiminimą, bet ir simbolinę dovaną – šv. Kristoforo pakabuką.

„Kelyje praktikuojamas dvasingumas įprasmina šį mūsų gyvenimo tarpsnį, suartina mūsų gyvenimo patirtį.

Tebūnie mūsų kelionės saugos ir palaimingos, kad visada būdami vieningi su Dievu ir jo padedami, dorai ir kilniai elgtumėmės kelyje, o keliavimas neštų tą gėrį, kurio visi mes siekiame.

Todėl laiminu automobilius, laiminu juos vairuojančius, įteikiu simbolinę dovaną – šv. Kristoforo  pakabuką. Tegul būna laimingos jūsų kelionės“, – linkėjo klebonas.

Automobilių šventinimas yra nesvetimas reiškinys ir kitose Lietuvos bažnyčiose, mat Lietuvos vyskupų konferencija yra paskelbusi Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, kuri ir tradiciškai minima maldomis už saugų važiavimą.

Aut. past.

Dviguba šventė

Katechetė Genė Sereikienė pastebėjo, kad šiandien bažnyčioje dviguba šventė, mat čia lankėsi ne tik vairuotojai, bet ir būrys vaikų.

„Gražus sutapimas. Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje šiandieną meldėmės už katechezės vaikus, taip pat už vairuotojus, o po šv. Mišių klebonas Artūras Stanevičius pašventino atvykusių į bažnyčią mašinas.

Tėvai, atvežę vaikus į pirmąsias 2022–2023 naujos katechezės vaikų grupės šv. Mišias, namo grįžo su pašventintomis mašinomis.

Pirmoji Komunija pavasarį. Kai kuriems vaikams įžengimas į bažnyčią šiandieną buvo nauja patirtis“, – dėstė G. Sereikienė.

Tądien visi tikintieji gavo ne tik kunigo palaiminimą, bet ir simbolinę dovaną – šv. Kristoforo pakabuką.

Aut. past.

Jaučiasi saugiau

Aikštėje išsirikiavusių automobilių savininkai atskleidė, kad palaimintame automobilyje jie jaučiasi kur kas saugiau.

„Šiandien Keliaujančiųjų diena, ta proga visada šventinami automobiliai, kad keliuose mes būtume dėmesingi ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Jeigu žmogus tiki, tuomet transporto priemonę pašventinti yra gerai, kažkaip saugiau jaučiuosi“, – kalbėjo kėdainietis Remigijus Lapinskas.

Dar kiti kėdainiečiai sakė, jog kunigo palaiminimas suteikia jiems ramybės vairuojant, todėl ir prie vairo jie būna ramesni.

5 Komentarai

  • Ačiū KUNIGUI p. Stanevičiui, kad jis puoselėja tokias gražias tradicijas. Sėkmės Jums Kunige taip pat visame kame.

  • Ar jus durni?

  • Norėjau ir aš savo krepšį pašventint,bet pradėjus važiuot ,iškritau per išpuvusį dugną ir likau kieme.

  • šį šeštadienį Jurgio bažnyčios šventoriuje bus kaktos daužymo į grindinį varžybos Gineso rekordui pasiekti .

  • Komjaunimo tiesa su savo astrologais kėzojasi,o R.aikštė su šventinimu…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video