Pričiuptam teršėjui skirta nuobauda

 Pričiuptam teršėjui skirta nuobauda

www.rinkosaikste.lt

Siekiant sudrausminti aplinkos teršėjus prie kai kurių atliekų tvarkymo aikštelių yra įrengtos mobilios vaizdo stebėjimo kameros, kurių vietos keičiamos. Nors situacija po truputį gerėja, tačiau vis dar fiksuojama atvejų, kai gyventojai prie konteinerių palieka statybines ar kitas didelių gabaritų atliekas.

Štai neseniai šalia J. Basanavičiaus g. 144-ojo namo esančių atliekų konteinerių sunešta ir palikta krūva statybinių atliekų.

Nustatyta, kad atliekas netinkamai tvarkė 31-erių kėdainietis, remontuodamas savo butą. Kadangi duomenys nenuginčijamai patvirtino pažeidėjo kaltę, jam surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir paskirta administracinė nuobauda.

Nustatyti teršėjus padeda ne tik kameros. Sulaukiama ir gyventojų, kurie nėra pakantūs netvarkai, pranešimų apie pastebėtus šiukšlinimo faktus.

Vykdydami kontrolę savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai 2021 metais nustatė 124  atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus (2020 metais – 108) ir šiuos pažeidimus įvykdžiusiems asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Ketinantys pažeisti nustatytą tvarką kviečiami pamąstyti, ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei atiduoti didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

Aut. past.

Pažymima, kad 2021 11 13 įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai. Tad už atliekų tvarkymo pažeidimus jau nėra galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Todėl ketinantys pažeisti nustatytą tvarką kviečiami pamąstyti, ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei atiduoti didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai (fiziniai asmenys) išrūšiuotas specifines atliekas gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išnešti prie individualių/bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių pagal patvirtintus specifinių atliekų surinkimo grafikus (www.kedainiai.lt – gyventojui – atliekų tvarkymas – atliekų surinkimo grafikai).

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės kontaktai:                 

J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai.

Tel.: 8 682 55 784, 8 682 55 780.              

Darbo laikas: II–V 10:00–19:00 val.; VI 9:00–16:00 val., pietų pertrauka 13:00–13:45 val.

VII–I – nedarbo dienos.

Švenčių dienomis atliekų priėmimo aikštelės nedirba. Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda.

2 Komentarai

  • Iki šiol nėra grafiko, kada galima dėti stambias atliekas šalia konteinerių.Tiksliau, yra tik pernykštis, metų galo grafikas.
    Ką veikia grafikų rašytojai?

  • Juokinga bauda. Reikia 10 kartų didint

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video