Prarastas stebuklas

 Prarastas stebuklas

Jolanta Blažytė.

Stebuklas neįvyko… Ukraina į NATO sudėtį priimta nebuvo. Kad ir kaip mes stengėmės, kad ir kaip pinigus rinkom, kad ir kaip vėliavytes pirkom, kad ir kaip sostinės autobusus geltonai/mėlynai dažėme.

Ukrainai kol kas teks tenkintis abstrakčia deklaracija, kurioje jokio konkretumo ir nemažai reikalavimų jai pačiai. Vienas iš tų reikalavimų yra „susitvarkyti“ su šalyje klestinčia korupcija. Šiuo atžvilgiu NATO su Ukraina pasielgė taip, tarsi pasielgtų pamotė, žiemą išsiuntusi našlaitę į mišką parnešti žibučių: Ukrainai susitvarkyti su klestinčia korupcija yra kažkas daugiau, nei neįmanoma misija (apie Ukrainos valdžios korupcionierių nuotykius dažniau rašau savo „Telegram“ kanale – aut. past.).

Aiškiausiai savo „NE“ Ukrainai pasakė dvi įtakingiausios NATO šalys – JAV ir Vokietija.

Nors, kaip minėjo Ukrainos užsienio reikalų ministras D. Kuleba, Ukraina dar iki summito žinojo, kad kvietimo negaus, tačiau Ukrainos prezidentas V. Zelenskis vis tiek nesugebėjo nuslėpti savo pykčio, tokiu būdu užsitraukdamas kitą pyktį – šiuo atveju iš sąjungininkų Baltuosiuose rūmuose pusės.

Aut. past.

JAV Prezidentas J. Bidenas pasakė: „Ukraina dar nepasiruošusi tapti NATO nare“ (P.S. na ir vatnikas tas J. Bidenas).

Tuo tarpu Vokietija buvo dar konkretesnė: „Ukrainos priėmimas į NATO reikštų tiesioginį NATO šalių įsitraukimą į karą su Rusija“.

Nors, kaip minėjo Ukrainos užsienio reikalų ministras D. Kuleba, Ukraina dar iki summito žinojo, kad kvietimo negaus, tačiau Ukrainos prezidentas V. Zelenskis vis tiek nesugebėjo nuslėpti savo pykčio, tokiu būdu užsitraukdamas kitą pyktį – šiuo atveju iš sąjungininkų Baltuosiuose rūmuose pusės.

Kaip rašo leidinys „The Washington Post“, „ JAV delegacijos narius supykdė V. Zelenskio kritika NATO atžvilgiu. V. Zelenskis šokiravo NATO šalių lyderius, kai konkrečių terminų (priėmimo į NATO) nebuvimą pavadino „precedento neturinčiais ir absurdiškais“

Piktokas buvo ir D. Britanijos gynybos ministras B. Wallace, priminęs V. Zelenskiui, kad „mes esame ne „Amazon.com“ parduotuvė ir pasiūlė parodyti daugiau dėkingumo dėl nuolat teikiamos paramos. Apie tai rašo „The Guardian“.

V. Zelenskio pyktis suprantamas.

Kiek sunkiau yra suprasti mūsų „teisuolių“ pyktį, kurie glausdami prie šono dvispalvę, didžiausia savo gyvenimo svajone vadina Ukrainos priėmimą į NATO „čia ir dabar“. Nesvarbu – ar karas, ar maras, bet „čia ir dabar“.

Vieno tokio „teisuolio“ paklausiau:

„O tu tikrai nori, kad NATO šalys, o pirmiausia Lietuva, veltųsi į karą su Rusija? Ar tu tikrai nori, kad mūsų šalis būtų sugriauta, o žmonės išžudyti? Ar tikrai nori pradėti karą kaip tik tuo metu, kai visa Vakarų spauda mirga žiniomis apie tuščius NATO šalių ginklų sandėlius?“

„Tu nieko nesupranti, – paaiškino man teisuolis. – Mes privalome įrodyti, kad Putino nebijome“.

„Na, OK, įrodysime. O kas toliau? Ką veiksime tada, kai būsime įrodę?“ – dar paklausiau.

Kiek sunkiau yra suprasti mūsų „teisuolių“ pyktį, kurie glausdami prie šono dvispalvę, didžiausia savo gyvenimo svajone vadina Ukrainos priėmimą į NATO „čia ir dabar“. Nesvarbu – ar karas, ar maras, bet „čia ir dabar“.

Aut. past.

Bet čia pat prisiminiau, kad teisuolių filosofiją visada geriau palikti ramybėje. Tai ir palikau. Juolab niekas nežino: galbūt tie teisuoliai vykdo kažkokias nežemiškas ir kosmoso valdybos deleguotas užduotis?

Ir čia dar prisiminiau ir V. Zelenskio buvusio patarėjo ir psichologo O. Arestovičiaus pasakytą mintį: „Įrodinėja tik paauglystės amžiuje įstrigę infantilai. Suaugę ir brandūs žmonės sprendžia“.

O kur dar senelis Z. Froidas su savo atradimais apie tai, kad „tie, kurie pasąmonės lygmenyje slepia savo baimes, užsiima įrodinėjimais, kad nieko nebijo“.

Belieka pasidžiaugti, kad NATO šalių blokas bent jau kol kas yra adekvatų rankose. Ir tai didžiausias mūsų saugumas. Mat šiuo metu, panašu, reikia saugotis ne tik nuo išorės priešų, bet ir nuo savų teisuolių, kurie neužmiega tol, kol kam nors ko nors „neįrodo“.

Bet nėra to blogo. Gera žinia yra ta, kad Lietuvos pinigų rinkikai ir geltonų/mėlynų akcijų organizatoriai ir toliau turės darbo. Mat plokštelė nesikeičia – „mes už Ukrainos priėmimą į NATO“.

Lietuva dvi dienas buvo vadinama saugiausia pasaulio šalimi. Faina… Bet štai summitas baigėsi, NATO šalių lyderiai išsiskirstė po savo gimtuosius miestus. Išvažiavo, kartu išsiveždami ir saugiausios pasaulio valstybė statusą.

Aut. past.

Tik suk tą plokštelę ir mėgaukis savo neišsenkamu reikšmingumu bei pasekėjų dėmesiu.

Beje, iki summito girdėjau marias lūkesčių tema „va, pamatys pasaulis mūsų vėliavėles, o CNN apie jas paruoš nepamatuojamą krūvą reportažų. Och mes parodysim pasauliui, och och…“. Įdomu, ar kas nors matė tuos CNN „vėliavėlių“ reportažus? Asmeniškai aš nemažai „skrolinau“, bet nepastebėjau.

Tiesa, „beskrolindama“ po įvairius užsienių šalių blogerių kanalus, pastebėjau daugybę malonių ir netikėtų komentarų, tokių, kaip „koks gražus Lietuvos Prezidentas“, „kokia graži Lietuvos pirmoji pora“ ir pan. Pasirodo, išgarsėjome labai netikėtu, bet labai maloniu rakursu.

Lietuva dvi dienas buvo vadinama saugiausia pasaulio šalimi. Faina… Bet štai summitas baigėsi, NATO šalių lyderiai išsiskirstė po savo gimtuosius miestus. Išvažiavo, kartu išsiveždami ir saugiausios pasaulio valstybė statusą.

O kas toliau? Vėl naujai dažysime Vilniaus autobusus ir organizuosime naujas pinigų rinkimo akcijas?

O gal šiek tiek atsipūsime? Kaip ne kaip reikia iš naujo peržiūrėti „vatnikų–nevatnikų“ sąrašus. Pokyčių tuose sąrašuose po Ukrainos nepriėmimo į NATO turėtų būti labai daug – net valstybių lygmenyje. Amerika su savo Prezidentu į „vatnikų“ sąrašą keliauja pirmoji.

59 Komentarai

 • Puikiai jűs ..

  • Kodel panaikinot pirma puiku komentra tai poniai, kad vaziuotů namo

   • Sudo o ne nato ukra.

    • Kol kas galime “ ramiai pagyventi,o kas toliau ,koks scenarijus parašytas🫢

     • Standartinis pinigų plovimo planas. Į saugumą ir pan . Mokėjo valstybė,pelną -restoranai ir viešbučiai. Kas valstybei?-dienos reklama. Ryt bus viskas užmiršta.
      Pasaulis gyvena ir verda savo sultyse

   • Kremliaus paklodėlė suplasnojo

    • landsberginė kuvalda bumptelėjo.

  • Uostykit visi kabančius durneliai

  • Yra tokia aplinkybė: daugelis žmonių yra durniai, ir jie balsuoja. Ir politikai turi durniams parduoti tai, ko jie nenori ir nesupranta. Tai yra pragaras. Nes jeigu mes durnių klausytume, tai Ukraina šiandien būtų viena ir neturėtų net Stingerių. Jeigu mes klausytume durnių, vis dar tebebūtų Sovietų Sąjunga ir Lietuva būtų joje: jokios vienybės nebuvo nei per Sąjūdį, nei per Baltijos kelią, nei per Žalgirio mūšį.
   Ai, ir dar, tiesa: Joe Biden gali būti silpnos sveikatos senelis, bet durnius jis nėra. Penkiasdešimt metų aukščiausioje JAV valdžioje durnas būdamas neišlaikysi.

   • Nesiklausėm durnių,nes merinosais bliaudami,,landsbergis landsbergis“labai jau naravinom patekt į tą jaurožopą.

   • Tokių bidenų JAV valdžioj yra daug: ir pedofilų, ir piderastų su karinėm uniformom, ir moterų prievartautojų, ir nacistų, ir alzheimerinių, vienu žodžiu tai visokio plauko išsigimėlių.
    O dabar dar rasti narkotikai jų „baltoje šventovėje“

   • Per tuos natovskus rūpesčius šiemet net Žalgirio mūšio metinių paminėt nebuvo kada.

 • Ne tavo reikalas, nei tu Ukrainos remi, nei turi teisę kišti savo trigrašį. O kad abu su Vyktoru tarnaujat Putinui, tai senai visiems aišku.

  • O tau hitlerio palikuoni, seniai savo srėbtuvę užčiaupti reikia.
   Jeigu toks didelis rėmėjas ukronacių esi, tai kodėl ne ten, kur truksta „tankų mėsos prie jų peremogos“!

   • Neperdaug sau leidi? Rusų naciste.

   • Kacape, gal nori visa tai į akis pasakyti? Panašu, kad prie klaviatūros kietas Putkos rėjėjas jautiesi.

    • nu ko toks piktas ant to Putkino-jis gi tip top tavo bičiulio Šiklgruberio pėdom eina.

  • Geriau paskaitykite portalą LRT, kur yra straipsnis ”Uspaskicho ir Blažytės fondų pinigai – „nesisteminėms nuomonėms“ platinti” ir jame rašoma
   ”….J. Blažytė yra aktyvi 77.lt socialinio tinklo dalyvė, čia rašo komentarus savo asmeninėje paskyroje. Jie neretai perspausdinami ir šio socialinio tinklo naujienų sraute. Moteris rašo apie „pandeminį sąmokslą“, menkina Ukrainos gynybą, kalba apie tai, kaip JAV valdo visą pasaulį…..”
   O kai savą laikraštį turi, gali apskritai spausdinti ką nori ir nešti ”savo tiesą” kitiems. Gaila, kad be šio laikraštuko ir 77.lt portalo, ši ponia niekam neįdomi, panašiai kaip koks celofanas

   • Jei ji toliau taip skies, tai tuoj ir savo samdomiem darbininkam protingesniem pasidarys neįdomi.

    • Blažytė-ko nesitikėjau-yra išskirtinai protinga ir šviesi. Jums,pusryčiams,nedabristi iki šio lygio

   • Iš rašto matosi,kad toliau LRT,Delfio ir drg landsbergio sniaukrotų pamokslų nematei ir negirdėjai.

  • Pasidomek pirma kiek kedainiu konservai savo produkcijos paaukojo Ukrainai paskui kazka vapek, paskui dar dvarininko fabriku karaliauciui reikejo pasidomet kiek jis sumokejo ruskiams mokesciu, tik kazkaip tylejo rura sutraukes ir puole pardavineti savo majonezu fabrikeli pas ruskius, rasai tik kad rasyt isgama pripagandine lrt.

   • Tai didesnį įspūdį palieka tas pamaldžiai pagarbus „užtat miestui DUODA“. Duoda! Kai galima iš choziaino rankos paėsti, nes choziainui negaila.

  • Atlek 15h iki smilgos 2 paziuresim ar ne triochala esi gaidy

 • Atsirado analitikė.Iš ko patapai žinoma ir turtiga. Taigi nuo to momento kada kaip sutikai Viktarą -svarščika. Lakstydavai po laiptinę skolintis piningų. Dabar kokia „išmastytoja“

  • O tu iki šiol matyt ubagas esi!

   • O čia tipinio uspaskinio dyko ledo gaudytojo mintis.

    • Tiponio pediko atsakymas, isangiu speco

 • Vat čia tai padugnė. Absoliuti dvasinė ir moraline siukslė. Kokia piktdziuga, kad vaikų žudynės tęsis. Nieko, už tokius dalykus gyvenimas siukslei atlygins. Mentalitetu nesiskiria nuo siemkutes gliaudancio marozo. Suknele gali uždėti, o protelio vištos neisimsi. Net elementarių Biden minčiiu nesugeba suvokti. Gal ir anglų kalbos rimčiau neveža. Kaip galima žmonių savanoriska parama susieti su kvietimu į NATO ir dar džiūgauti. Visiška žiurkė.

  • Va tu tai tikras padugnė, jankių piderastų gerbėjas ir subinlaižis!
   Dar tau sukriošes senis, kuris ir toliau, kaip ir prieš jį buvę, kelia karus po visą pasaulį, yra taikos idealas?
   Tada tau reiktų pasitikrinti smegeninę, kiek ten dar yra likę smegenų po skiepų.
   O ukronacių ir banderininkų per 9 metus nužudytų vaikų Alėja Donbase tau yra ne vaikų žudynės?
   Pagal tave tie vaikai nusikaltėliai ir juos leidžiama žudyti?

   • Ką ruzzkiai 8 metus veikia Donbase? Juk Donbasas- Ukrainos teritorija. Pridusk su savo ta alėja kažkokia, ar tu ją matei, buvai ten? Stribų ir kagėbistų atrauga esi nepribaigta.

   • Tau moka už tokius komentarus ar tiesiog nuoširdžiai dirbi rusams?

  • Būk geras,paaiškink man apie tas sėklas ir šventas skumbres Baideno kalbos titruose.

 • Abu su Viktoru vienodi. Tas ES parlamente visada balsuoja prieš rezolucijas Rusijai, prieš palaikymą Ukrainai, o toji visada menkina Lietuvą su savo fiktyviom pasakom apie pandemiją, ekonomiką, mokslą ir t.t. Iš viso to ir aišku kam jie abu tarnauja ir už kieno pinigus šitaip stengiasi.

 • Apie Ukrainos korupciją kalba Kėdainių korupcijos karaliene. Viskas logiška.

  • O tu ar dar nežinai, kad ukrams tiekiami ginklai jau pasirodė Prancūzijoje, per susirėmimus su policija.
   Gerai ten darbuojasi ukrų pabėgėliai su dovanotais ginklais.

   • Ką tu čia kliedi? Va tie ginklai jau prie Maskvos pasirodė ir kala kacapams į klyną kaip reikia.

 • mane kariuomenėj už šposą,kad Matrosovui reikėjo fufaikę ant kulkosvaidžio užmest ,o ne paslysti ,po ilgų tampymų po biurus ir kitas skyles , išmetė iš garbingos lenininio jaunimo šaikos.Graži ,protinga moteris ,bet tu dabar darai ne mažesnę klaidą sakydama valdžiukei ir jos padchalimams pravdą teisybę.Demokratija ir laisve springstančioje Lietuvoje tatai juk nepriimtina ir netgi nepadoru.Žėk,dar sulėks krankliai su revizijomis ir inspekcijomis kaip priimta dabar mūsuose norint užčiaupti tiesą bylojusį…Už teisingai įvardintą Froidą,o ne ,,Freudą“parsidavusi lietuvių kalbos komisija gali ir nutylėt,bet pagrindiniai vėliavininkai ir muzikos užsakytojai už šiuos dėstymus gali pradėt tave tarkuot ,sakykim ,na kad ir už purpurinę Asol suknelę,paaiškinę,kad po ja tavo liemenuke kūjis su pjautuvu slypi. Ir tai mūsų žalimai pripažins už šaltą ginklą.

  • Ar dar pamaigai savo suvytusį pimpalą ant sapnų karalienės fotkės?

   • rasta prie konteinerio.

   • Apart jo maigymo matyt daugiau pasakyt nieko ir nesugebi,ane?

 • teisi. Parodėte, kad karalius nuogas.

 • Ar smagu dirbti Vikondoje už minimumą pas ruskių carių ir carienę? Gal dar Jolanta duoda po 30 rublių už komentarą rinkoje? Balsuoki ir toliau už Darbo partiją, tai gyvensit kaip ruskyne.

 • Если мучит ностальгия – чемодан, вокзал, россия

  • Putinas apie kagebistus yr pareiškęs,kad likusių dabartinių tarpe nėra buvusių,nes je kaip kaščėjai nemirtingi,o kadangi peredastai dabar yra lyg ir jų naujoji pamaina,tai ,,otkaznykų“ kaip ir neturėtų būti.Na ,bet tu ,matau,giedi landsberginę giesmę,tai gal tikrai atsivertęs kaip grybauskaitė?

   • Malodec, Vasia! Padijėk gielių ant Brėžnevo magylos tovariščiau.

 • Tiesiai i desimtuka.Puikiai isdestyta.Kai kuriems musu politikams toli iki tokio supratimo..

 • Žmonės sako „su durnium nesiginčyk, su protingu nesiteisk…“ Kad būtų daugiau tokių protingų žmonių, nereikįtų nei teistis, nei ginčytis.Kad mūsų debilų politikų visa veikla tik imitacija, tai faktas. O kur tame „suvažiavime“ buvo ta bobelių troika iš valdžios elito? Neprileido? Bijojo apsijuokti? Juozukas išeiginio rūbo nepasiuvo? O kodėl anūkas nepuolė Baidenui rankų bučiuoti? O pastarasis senelio nepuolė kiemelio kalboje garbinti? O dar sako, kad viskas labai pavyko ir bus įrašyta į mūsų istoriją?Joje nėra laisvos vietos, tad ką reikėtų ištrinti?

  • aš nusivylęs,kad mūsų marksizmo -leninizmo profesoriui nedavė pasniaukroti.Toks žmoga,atvedęs Lietuvą į Jauropą,zuslaną šalia gžybowskos veltui trynė…Bet kas gali paneigti,kad pamatęs slenkančiuose titruose apie sėklą ir šventas skumbres ar ne pats pabijojo savo paties išvemtų šunaujos ,kirmėlyno ,gyvulių ir kitų jo kalbos perlų svečiams pagarsinimo?

 • Kaip smagu, kad Kėdainiuose daug mane palaikančių yra. Va atvarysim kitą mėnesį į Kėdainius su Lobovu, tai gal bus vietinių norinčių kaip pas jį išsitatuiruoti Hitlerį ant peties? Sakė patiems palankiausiems šeimų maršui nemokamai padaryti.

  • ant subinės.Ar galėtų meistras tai padaryt ?

 • Noch mal, autentische „Authorin“,Bitte: „Если мучит ностальгия – чемодан, вокзал, россия“. P.s. gal geriau ciuoshtum bobela, gi ner taip velu, ar pvz. operon dainuot per , kas kad be klausos, per fonograma galima, itikinamiau bent butu nei ne po savo straipsniais pasirashinet. NU NE TAVO CIA „STREIPSNIAI“ , PADDIELKA TU, ZVENGIA GY NIA TYK BANDIEROVCAI & LYTOVCAI…

  • Kiba nuo pečiaus nukritęs galvą susitrenkei ir dabar nei į tvorą,nei į mietą blūdyji?

   • Ansai,žiū,net tris kalbas pademonstravo mokantis…A da veigu ir gėjus,tai Monblanas su Džomolungma viens ant kito sudėjus ir ne kitaip.

  • ,,Neliesk mano damos neliesk,neliesk garbanotų plaukų,ožy“.

 • Negaliu atsigrožėti Jolanta-tikra Grino Asol…

 • O Sole mio!

 • .Eureka!Širvintos turi Pinskuvienę, o mes turėtume Jolantą.Abi veiklios, protingos ir gražios.

 • Duok ramybę Jolantai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video