Pranešta apie degančius namus, tačiau jokių gaisrų net nebuvo

 Pranešta apie degančius namus, tačiau jokių gaisrų net nebuvo

Pastarosiomis dienomis Kėdainių specialiosios tarnybos ne kartą skubėjo į iškvietimus, kai pagalbos realiai nereikėjo./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarosiomis dienomis Kėdainių specialiosios tarnybos ne kartą skubėjo į iškvietimus, kai pagalbos realiai nereikėjo. Tokius pranešimus specialiosios tarnybos traktuoja kaip nepagrįstus. Dažniausiai gyventojai tiesiog apsirinka, susimaišo, jiems pasirodo. Pareigūnai prašo atsakingiau elgtis ir informuoti tik apie tikrą pavojų, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus. Juk tuo metu kažkam gali reikėti realios pagalbos.

Didelės pajėgos

Didžiules gelbėtojų pajėgas ant kojų sukėlė penktadienį po 22 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Tubių kaime, Pasmilgio gatvėje, dega medinis namas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Josvainių, Dotnuvos ir Pramonės ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Gaisro nebuvo

Į pranešėjo nurodytą vietą atvykę specialiųjų tarnybų pareigūnai nepamatė jokios gaisro pašvaistės, nors keliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva važiavusi ir tarnybas iškvietusi moteris teigė, kad pašvaistė matosi nuo kelio.

Ugniagesiai patikrino nurodytą ir aplinkines gatves, net gretimus kaimus, tačiau jokio gaisro nerado.

Pareigūnai prašo atsakingiau elgtis ir informuoti tik apie tikrą pavojų, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus. Juk tuo metu kažkam gali reikėti realios pagalbos.

Aut. past.

Rado vietą

Galų gale paaiškėjo, kad galimai pranešėja pamatė pro langą besiveržiančius dūmus, kai vieno kaimo gyventojas teigė užkūręs krosnį ir dūmai ėmė veržtis į kambario vidų, tuomet jis atidarė langus, tad galbūt prašalaičiams ir pasirodė, jog dega namas.  

Ugniagesiai šį pranešimą užregistravo kaip nepagrįstą, mat jis nepasitvirtino.

Ir mieste

Šeštadienio popietę ir vėl ant kojų buvo sukeltos gausios ugniagesių, medikų ir policijos pajėgos, mat pagalbos centrui buvo pranešta, kad Kėdainių miesto Gedimino gatvėje dega namas, kyla dūmai.

Į įvykio vietą atvykusios tarnybos atliko žvalgybą. Jokio gaisro nurodytoje vietoje nebuvo. Veikiausiai koks nors pilietis kūreno laužą ir dūmus pamatę kaimynai iškvietė ugniagesius.

Prašo supratimo

Pareigūnai prašo gyventojų supratimo. Jie dėkingi, kad žmonės neabejingi kito nelaimei, tiesiog esant galimybei, reikėtų išsiaiškinti, ar pagalba konkrečiu atveju tikrai yra reikalinga, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus.

Juk tuo metu gali kažkam reikėti realios pagalbos.

Taip pat pranešėjų prašoma visuomet nurodyti tikslų adresą, kur atsitiko nelaimė. Taip tarnybos neužtruks ieškodamos nelaimės vietos.

1 Komentaras

  • Būna ,o ypač drėgnam orui esant,kad pakolei kaminas neįšyla,dūmai iš krosnies veržiasi į kūrenamą patalpą.Aš,pvz,visada uždegtu popieriaus gabalu pasitikrinu trauką ir ,tuo pačiu pašildęs kamine esantį orą , tik tada kuriu ugnį.Tas pats galioja ir karštą vasaros dieną,kai kamine būna vėsu ir nėra traukos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video