Pranešė apie dujų nuotėkį daugiabutyje

 Pranešė apie dujų nuotėkį daugiabutyje

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsiant atliko žvalgybą. Išžvalgė visas penkiaaukščio laiptines, pakalbėjo su kieme buvusiais gyventojais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vėlyvą šeštadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną Kėdainių miesto daugiabučių namų, mat buvo pranešta apie dujų nuotėkį. Tačiau situacija nebuvo tokia grėsminga, kaip pasirodė pranešėjui. Visgi, specialistai perspėja, jog dujų nuotėkis gali prišaukti ir didelę nelaimę, ir pataria gyventojams būti atsargiems.

Pranešė gyventojas

Bendrasis pagalbos centras 20 val. 41 min. sulaukė kėdainiečio skambučio, kuris pranešė, kad Kėdainiuose, Respublikos gatvėje, penkiaaukščio daugiabučio laiptinės pirmame aukšte jaučiamas stiprus dujų kvapas. Pranešėjas baiminosi sprogimo.

Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Kvapo nebesijautė

Ugniagesiams atlikus žvalgybą dujų kvapo nebuvo jaučiama. Visgi kiti gyventojai sakė, kad dujų kvapas buvo jaučiamas ir dieną./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsiant atliko žvalgybą.

Išžvalgė visas penkiaaukščio laiptines, pakalbėjo su kieme buvusiais gyventojais. Tiesa, nors ugniagesius žadėjo pasitikti pranešėjas, tačiau jo nebuvo.

Ugniagesiams atlikus žvalgybą dujų kvapo nebuvo jaučiama. Visgi kiti gyventojai sakė, kad dujų kvapas buvo jaučiamas ir dieną.

Apie incidentą ugniagesiai informavo dujininkus.

Tarnybų perspėjimas

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus. Užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą prižiūrinčiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804.

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus. Užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą prižiūrinčiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804.

Aut. past.

„Telefonu naudokitės tik neuždujintoje aplinkoje ir ten, kur nėra dujų kvapo.

Kol laukiate dujų avarinės tarnybos išjunkite dujinius prietaisus, uždarykite uždarymo įtaisus (čiaupus), esančius prieš dujinius prietaisus, plačiai atidarykite duris ir langus ir taip sukelkite skersvėjį patalpoms vėdinti.

Taip pat venkite patalpų, kuriose užuodžiamas dujų kvapas, nekurkite atviros ugnies, jei ji dega –užgesinkite.

Nerūkykite, nesinaudokite ugnies šaltiniais, elektros prietaisais, jungikliais, kištukais, skambučiais, telefonais, telefonspynėmis ar kita pastato ryšio įranga.

Esant būtinumui, nesinaudojant durų skambučiais, įspėkite kitus asmenis apie būtinumą pasišalinti iš pastato“, – perspėja specialistai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video