Pranešė apie dujų nuotėkį daugiabutyje

 Pranešė apie dujų nuotėkį daugiabutyje

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsiant atliko žvalgybą. Išžvalgė visą penkiaaukščio laiptinę, pasikalbėjo su kieme buvusiais gyventojais. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Kėdainių miesto daugiabučių namų, mat buvo pranešta apie dujų nuotėkį. Tačiau situacija nebuvo tokia grėsminga, kaip pasirodė pranešėjui. Visgi, specialistai perspėja, jog dujų nuotėkis gali prišaukti ir didelę nelaimę, tad pataria gyventojams būti atsargiems.

Pranešė gyventojas

Bendrasis pagalbos centras 13 val. 40 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, S. Jaugelio-Telegos gatvėje esančio daugiabučio namo laiptinėje jaučiamas aštrus dujų kvapas.

Buvo gauta informacija, kad namas 5 aukštų, mūrinis. Gyventojai baiminasi sprogimo.

Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius ir greitoji medicinos pagalba.

Atvykusi dujų avarinė tarnyba patikrino patalpas dujų analizatoriumi, nuotėkio nenustatė. Dujų nuotėkio ir kvapo nebuvo.

Aut. past.

Kvapo nebesijautė

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsiant atliko žvalgybą.

Išžvalgė visą penkiaaukščio laiptinę, pasikalbėjo su kieme buvusiais gyventojais. Dujų kvapo nebuvo jaučiama. Visgi kiti gyventojai sakė, kad dujų kvapas buvo jaučiamas.

Apie incidentą ugniagesiai informavo dujininkus.

„Atvykusi dujų avarinė tarnyba patikrino patalpas dujų analizatoriumi, nuotėkio nenustatė. Dujų nuotėkio ir kvapo nebuvo“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Tarnybų perspėjimas

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus.

Užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą aptarnaujančiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804.

„Telefonu naudokitės tik neuždujintoje aplinkoje ir ten, kur nėra dujų kvapo.

Kol laukiate dujų avarinės tarnybos išjunkite dujinius prietaisus, uždarykite uždarymo įtaisus (čiaupus), esančius prieš dujinius prietaisus, plačiai atidarykite duris ir langus ir taip sukelkite skersvėjį patalpoms vėdinti.

Taip pat venkite patalpų, kuriose užuodžiamas dujų kvapas, nekurkite atviros ugnies, jei ji dega – užgesinkite.

Nerūkykite, nesinaudokite ugnies šaltiniais, nesinaudokite elektros prietaisais, jungikliais, kištukais, skambučiais, telefonais, telefonspynėmis ar kita pastato ryšio įranga.

Esant būtinumui, nesinaudojant durų skambučiais, įspėkite kitus asmenis apie būtinumą pasišalinti iš pastato“, – perspėja specialistai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video