Pranešė apie dujų nuotėkį bendrabutyje

 Pranešė apie dujų nuotėkį bendrabutyje

Bendrasis pagalbos centras po 19 valandos sulaukė kėdainiečio skambučio, kuris pranešė, kad Kėdainiuose, S. Jaugelio-Telegos gatvės 28-ojo penkiaaukščio bendrabučio laiptinėje, penktame aukšte, jaučiamas stiprus dujų kvapas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Kėdainių miesto bendrabučių namų, mat buvo pranešta apie dujų nuotėkį. Tačiau situacija nebuvo tokia grėsminga, kaip pasirodė pranešėjui. Visgi, specialistai perspėja, kad dujų nuotėkis gali prišaukti ir didelę nelaimę, tad pataria gyventojams būti atsargiems.

Pranešė gyventojas

Bendrasis pagalbos centras po 19 valandos sulaukė kėdainiečio skambučio, kuris pranešė, kad Kėdainiuose, S. Jaugelio-Telegos gatvės 28-ojo penkiaaukščio bendrabučio laiptinėje, penktame aukšte, jaučiamas stiprus dujų kvapas.

Pranešėjas baiminosi sprogimo.

Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis skyrius ir greitoji medicinos pagalba.

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus: užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą prižiūrinčiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804.

Aut. past.

Kvapo nebesijautė

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsdami atliko žvalgybą: išžvalgė visą penkiaaukščio laiptinę, pakalbėjo su kieme buvusiais gyventojais.

Apžiūrėjo ir ketvirtą pastato aukštą.

Ugniagesiams atlikus žvalgybą dujų kvapo nebuvo jaučiama. Visgi kiti gyventojai sakė, kad dujų kvapas buvo jaučiamas ir dieną. Apie incidentą ugniagesiai informavo dujininkus.

Tarnybų perspėjimas

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus: užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą prižiūrinčiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804.

„Telefonu naudokitės tik neuždujintoje aplinkoje ir ten, kur nėra dujų kvapo.

Kol laukiate dujų avarinės tarnybos išjunkite dujinius prietaisus, uždarykite uždarymo įtaisus (čiaupus), esančius prieš dujinius prietaisus, plačiai atidarykite duris ir langus ir taip sukelkite skersvėjį patalpoms vėdinti.

Taip pat venkite patalpų, kuriose užuodžiamas dujų kvapas, nekurkite atviros ugnies, jei ji dega – užgesinkite.

Nerūkykite, nesinaudokite ugnies šaltiniais, nesinaudokite elektros prietaisais, jungikliais, kištukais, skambučiais, telefonais, telefonspynėmis ar kita pastato ryšio įranga.

Esant būtinumui, nesinaudojant durų skambučiais, įspėkite kitus asmenis apie būtinumą pasišalinti iš pastato“, – perspėja specialistai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video