Popierinį galimybių pasą turi per 10 kėdainiečių

 Popierinį galimybių pasą turi per 10 kėdainiečių

Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi senjorai, kurie klausė, kaip jiems gauti Galimybių pasą, jei nei išmaniuoju telefonu jie nesinaudoja, nei internetu naudotis gali./Asociatyvi BNS-Luko-Balandžio nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje ėmė galioti Galimybių pasas. Ši iniciatyva esą turėtų skatinti gyventojus aktyviau skiepytis, nes suteikia papildomų ir išimtinių teisių. Vis dėlto ne visi šio paso nori, o kai kurie norintieji susiduria su keblumu, kaip jį gauti. Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi senjorai, kurie klausė, kaip jiems gauti Galimybių pasą, jei nei išmaniuoju telefonu jie nesinaudoja, nei internetu naudotis gali.

Registrų centre

Kaip informavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ryšių su visuomene skyrius, Galimybių pasą galima gauti ir popierine forma. 

„Žmonės, kurie nesinaudoja įvairiomis šiuolaikinėmis technologijomis, elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, atspausdintą Galimybių pasą gali gauti artimiausiame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje, kurių šalyje yra 50. 

Šie klientai aptarnaujami be išankstinės registracijos.

Kėdainiuose Galimybių pasą nemokamai galima gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje adresu Didžioji g. 17“, – informavo ministerija.

Registrų centro duomenimis, birželio 2 dienai klientų aptarnavimo padaliniuose visoje šalyje buvo išduota apie 1,5 tūkst. popierinių Galimybių paso variantų, Kėdainių padalinyje – daugiau kaip 10.

Kėdainiuose Galimybių pasą nemokamai galima gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje adresu Didžioji g. 17./BNS nuotr.

Galioja tiek pat

Nepaisant to, kad gauti Galimybių pasą internetu galima keliasdešimt kartų greičiau nei vykstant į Registrų centro padalinį, galioja jie visi vienodai. Po 7 dienų jį reikia išsiimti iš naujo. Vis dėlto yra planų ilginti šio paso galiojimo laiką.

„Taip yra todėl, kad žmogaus statusas nuolat keičiasi – spartėjant vakcinavimo tempams, iš testuojamo, jis gali tapti vakcinuotu. Taip pat gali nustoti galioti persirgimo laikotarpis. Tačiau besikeičiant situacijai, daugėjant paskiepytųjų, bus svarstoma tai keisti ir ilginti Galimybių paso galiojimo terminus“, – teigė ministerijos atstovai.

Galimybių pasą galima gauti ir nesinaudojant internetu ar išmaniuoju telefonu – tereikia nuvykti į Registrų centrą.

Aut. past.

Ieško sprendimų

Galimybių pasą gauti gali tie, kurie yra gavę neigiamą PGR testą. Tokiems žmonėms Galimybių pasas galioja 24 val. skaičiuojant nuo ėminio paėmimo laiko.

Pasiskiepijus Galimybių paso gavimo laikas priklauso nuo vakcinos, kuri yra gauta. O jei prasirgote ir imunitetą įgijote natūraliai, turite 180 dienų Galimybių pasui gauti. Vėliau, net jei ir turite antikūnių, paso gauti negalėtumėte.

Šio platesnius leidimus užtikrinančio dokumento negauna ir tie, kurie prasirgo ir nesikreipė į šeimos gydytoją arba kurie gavo klaidingą neigiamą PGR testo atsakymą. Nepaisant to, kad tokie asmenys gali turėti antikūnių, įrodančių sirgimą, jie gauti Galimybių paso negalėtų.

Ministerijos teigimu, stengiamasi šį nesusipratimą ištaisyti.

„Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema, todėl jį galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatoje, t.y. juos suvedė Lietuvos sveikatos priežiūros specialistai.

Šiuo metu ieškoma galimybių antikūnų testų rezultatus įtraukti į Galimybių paso algoritmą, siekiant, kad asmenys, turintys pakankamą kiekį antikūnų, galėtų naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis“, – teigė ministerija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video