Politikas ne Dievas, bet greitai „sudievėja“

 Politikas ne Dievas, bet greitai „sudievėja“

Nijolė Naujokienė./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kaip išaugti iš valdžios gniaužtų?

Nijolė Naujokienė

30 metų gyvename nepriklausomoje valstybėje, kurios nepriklausomybę išsikovojome patys. Atrodo, kad dėl to pasaulis turi mumis didžiuotis. Didžiavosi. Bet laikas bėga. Proveržis nepakankamas. Daug kas mato mūsų šiandienos bėdas. Ir nieko čia keisto. Visiems įdomu tik tai, ką mes galime nuveikti geriau nei kiti.

O ar galime?

Galėtume geriau, bet…

Dažnai trumparegiški politikai, stokodami atsakomybės, kalba tik apie teisingą padalijimą. Mūsų uždirbto gėrio perskirstymą.

Kasdien keisdama savo poziciją svarbiais klausimais ir į pirmą vietą iškeldama antraeilius dalykus, valdžia nuvilia žmones. Žmonės pradeda gyventi pagal save, o valdžia… tegul pati su savimi šnekasi.

Ir kas liūdniausia – politika siaurėja iki vieno „ūkio“ lygmens.

Labai retai girdžiu iš politikų lūpų apie įvairiapuses idėjas.

Vien šūkiai, pažadai ir bendro finansinio gėrio nepamainomas taškymas.

Valdžia tarsi bėga paskui lekiantį traukinį ir vis to būtino oro gurkšnio pritrūksta diskusijai apie valstybės ir jos žmonių  ateitį. Mat nieko niekas nežinojo, kad kainos už elektrą, dujas, šildymą, o tada ir maistą, komunalinius mokesčius bei kitus produktus augs.

Geriausiai žinos žmogus, gavęs sąskaitas. Ką čia ir bepridurti…

Kodėl mūsų žmogus už tą pačią paslaugą turės patirti daug didesnes išlaidas ir nepatogumus, nors mokesčius moka tokius pačius?

N. Naujokienė

Valstybė „prisiskyrė“ sau visą atsakomybę už žmogaus gyvybę, viltį, likimą. Ar įmanoma tai padaryti? Manau, kad ne. To pasekmės irgi aiškios – mes, žmonės, užsiliekame tarsi amžinoje kūdikystėje: vis laukiame, kas mums svajonių gyvenimą sukurs. Taip politikų buvo žadėta.

Pažadai pažadais, bet gyvenimas reikalauja… brandos.

Tai kaip išaugti iš tokios valdžios gniaužtų? Kaip tapti kūrybingu piliečiu, patriotu, XXI amžiaus valstybės tarnautoju, mokytoju, gydytoju?..

Kada gi politikai supras, kad jų paskirtis ne kiekvieno „galimybes“ ūkių kiemuose skaičiuoti, po šventes bėgioti ir „skanią žvėrieną“ ragauti bei dejuoti kartu su lietuvaičiais, kaip žmogaus Lietuvoj negerbia, o kurti kūrybiškam ir darbščiam žmogui veikti palankią aplinką?

Politikas juk ne Dievas. Jis nieko daugiau nežino už kitus. Bet greitai „sudievėja“.

Žmonių norą tartis, diskutuoti, siūlyti ima laikyti beverčiu, o kartais, net ir trukdančiu jam būti visažiniu ir visagaliu… O tada, žiūrėk, jau ir į „priešų“ pusę esi permetamas. Tai štai tokios tos valdžios demokratijos spalvos…

Sakoma, kad šiame laike daug problemų. Bet kiekviena valstybė, kiekviena valdžia gauna savo dozę problemų ir rūpesčių. Svarbiausia, kaip mes jas sugebame spręsti.

Kovidas, nelegali migracija šiandien užgožė viską. Dingo politikų pažadai demografinėms problemoms spręsti, gerinti valstybės sektoriaus darbą, mažinti migracijos problemas, pažaboti kainų kilimą…

Valstybė tokiu sudėtingu laikmečiu, kaip kad patys įvardija, lengva ranka užsimojo vykdyti ligoninių pertvarką. Mažai gimdymų – uždarys akušerijos ir ginekologijos skyrių. O ten, žiūrėk, ir ligoninei nematys perspektyvos. Niekas juk nekaltas. Žmonių neliko, operacijų tiek, kiek numatyta, neatlieka. O kad žmogui, tarkime, kad ir iš Gudžiūnų seniūnijos nuvykti į Kauną reikės ne vienos valandos, nes atstumas jau skaičiuojamas netoli 90 kilometrų, niekam nerūpi.

Kas apmokės jam kainų skirtumus?

Kauniečiui viskas vietoje, o daliai Kėdainių rajono žmonių… 90 km atstumas. Ar tai normalu?

Kodėl mūsų žmogus už tą pačią paslaugą turės patirti daug didesnes išlaidas ir nepatogumus, nors mokesčius moka tokius pačius?

Esu įsitikinusi, kad tik nuo mūsų pačių noro keistis patiems ir keisti situaciją priklausys, kaip toliau gyvensime.

14 Komentarai

 • Labai teisingai ponia Nijole paraset. Tamuliukas sudievejo, pasikele labai, nors yra tik paprastas kaimietis. Anksciau buvo zmogus kaip zmogus, o dabar narcizas tapo. Feisbuke visa diena sedi, babuciu laikus renka, o darbu nesimato visai, tik sventes, baliai… Labai pasikele Tamulis, pinigai ji pagadino, ponu patapo dideliu, o juk yra tik paprastas Beinaiciu kaimo gyventojas…

 • Tai kam sudievėjai ponia N.N.?

 • Šaunuolė esat Nijole. Tik pirmyn. Visada seku jūsų postus. Ačiū.

 • Duok Dieve, kad tokių, kaip Nijolė būtų daugiau. Buvote geriausia mano mokytoja. Pagarba

 • Ačiū už teisingas mintis. Už daug ką reiktų dėkot jums. Ir kol dirbot mokykloj mūsų vaikai respublikoj imdavo tik pirmas vietas, egzaminus geriausiai laikydavo. Buvau Mokytojo dienoj Krakėse ir klausiau jūsų kalbos. Nebe reikalo respublikinio lygio vedantysis Radzevičius jums dėkojo. Geros sveikatos ir ramybės.

 • Nijolė, tu Nijole. Vėl maustai žmonės savo rašliavom. Kodėl tik tau galvos neskauda, kad vaikų ligų skyrių uždarys?! Kaip artimieji tada mažuosius ligoniukus lankys? Gal eik jau tu, artiste-aferiste, pensijon, pati proveržio nestabdžiusi.

 • To „Vintarčiukče“
  Mėšlu kvepi ir kitus tuo tepi.

 • Mokytoja buvo puiki (tiem laikam puiki, dabar visai kiti vėjai ir požiūriai), bet politikė tai..Kiek buvo gera mokytoja, tiek pasibaisėtina politikė. Politikai reikia visai kitokių dalykų. Deje. Na, bet Lietuvoje tų politikų retas ir yra rimtesnis. Nors tokia čia ir politika būti meru ar savivaldybėj dirbti. Tai labiau administracinis darbas.

 • Tai politikai reikia kvailių, melagių ir rėksnių nuo kurių vemt noris? Pabandžiau prieš porą mėnesių per youtubę posėdį tarybos paklausyt. Pradėjau ir išjungiau. Dar neišprotėjau, kad klausyčiau kaip nukvakę rėkia arba paklausia taip, kad nesuprasi ko klausia. Jie nepasibaisėtini.Jie baisūs. Kaip mes tokius išsirenkam? Dabar balsuosiu tik už tą, kuris dar nebuvo. Kas link Naujokienės, tai malonus žmogus. Visas gyvenimas jos Kėdainiuose. daug rajonui davė. Užaugino gerus savo vaikus, mokytoja buvo kaip reta darbšti ir reikli ir supratinga. O rezultatai kokie! Dar ir dabar kalbam kai susitinkam apie ją. Gaila, kad mokyklą paliko. Visi Kėdainiai tai žino. Gal būkim patys garbingesni, pasidžiaukim,.

 • Kokia čia Nilka politikė, tik žiūri, kad jai ir ženteliui būtų gerai. Pencijoje sedi ir tegul sedi, be jos Kedainiuose eitų prigreso keliu. Nieko , sekančioje kadencijoje bus meras Grinkevičius, gana tų tarybinių komunistų.

 • Liberalams tik Grinkevičius. Toks pat pensininkas septintoj dešimty kaip ir visi kiti.

 • Politikai, eikit galvas pravėdint. Ir Tamulis ir Naujokiene ir Grinkevičius. Gaila man jūsų. Pešatės kaip gaidžiai, o esat tik apipešiotos vištos?

 • O dieve!!!!! Kokie naivūs ir negalvojantys apie vaikų ateitį šie visi komentarų rašytojai….Juk tie ,,tarybiniai,, gyveno tokiame sunkiame laikmetyje..ir jie kalti.., kad gimė per anksti.?? Juk tų pagyvenusių “ tarybinių“ žmonių rankomis iškovota laisvė, nepriklausomybė…! Nu taip…seime dirba dabar “ netarybiniai“.tikrai jų patirtis didelė..!!! Net siūloma rinkti į Seimą , Savivaldybę 21 metų jaynus politikus..Kai kurie , baigę už tėvų pinigus mokslus užsieniuose,grįžę juk gali vaovauti Lietuvai.!!.Kam čia reikalingi didelę vadovavimo patirtį turintys specialistai..!!
  Mano nuomone,trūksta Lietuvai sąžiningų , visose sferose vadovaujančių žmonių…jauni ir pagyvenę , nesvarbu…bet kad jie būtų ne tik arogantiški( jauni daugiausia tokie..jiems,,Jūra iki kelių,, ) bet ne tik reiklūs bet ir atsakingi, malonūs, nuoširdūs su visais žmonėmis!!!
  O Kėdainių rajono vadovai tikrai nuoširdūs, paprasti…ir svarbiausia dirba sąžiningai visiems žmonėms!!! O kad Fb matome juos, tai tik pagirti reikia! Nes dabar net senukai skaito Fb…Ir malonu,kad mūsų vadovus mato ne tik kėdainiečiai..bet ir kitų rajonų žmonės!! Jie dirba mums!
  O Nijolės N. darbštumas ir patirtis..!!!! Nereikia ir rašyti! Na , pavyduoliams tai žinoma užkliūva…ir užklius!! Bet jos nuveikti darbai , patirties perdavimas jauniems pollitikams labai reikalingi Kėdainiams!!

 • Negaliu patikėti- ji praregėjo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video