Poilsiautojus prie Babėnų karjero glumina drąsuolė lapė

 Poilsiautojus prie Babėnų karjero glumina drąsuolė lapė

Kėdainietė Daina lapę pamatė visai atsitiktinai pavakarę, apie 17 valandą vakaro. Moteris lapę nufotografavo mobiliuoju telefonu. / Kėdainietės Dainos nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Karštomis vasaros dienomis daugybė kėdainiečių skuba atsivėsinti prie vandens telkinių. Viena iš populiariausių poilsiaviečių – miesto pakraštyje esantis Babėnų karjeras. Tačiau čia poilsiautojų ramybę neretai sutrikdo laukinis gyvūnas – lapė, kuri vaikštinėja aplink įsikūrusius saulės bei vandens mėgėjus ir ieško maisto. Drąsuolė neatrodo serganti, jos kailis dailus, uodega pūsta.

Pamatė atsitiktinai

Kėdainietė Daina lapę pamatė visai atsitiktinai vieną pavakarę, apie 17 valandą. Moteris lapę nufotografavo mobiliuoju telefonu.

„Baisu nebuvo, bet labai keista. Juk tai laukinis gyvūnas, o priėjo jis prie pat mūsų. Vaikščiojo sau ramiai, šniukštinėjo, ieškojo maisto.

Po kurio laiko nieko neradusi nubėgo į nendrynus, vaikštinėjo ten. Manau, kad dairėsi paukščių lizdelių. Toliau tęsė maisto paieškas“, – paaiškino Daina.

Drąsuolę lapę matė ir daugiau poilsiautojų. Pasak žmonių, lapė čia užsuka gana dažnai.

Aut. past.

Atrodė sveika

Drąsuolę lapę matė ir daugiau poilsiautojų. Pasak žmonių, lapė čia užsuka gana dažnai.

„Ji ieško žmonių palikto maisto. Juk daug kas poilsiauja, kepasi dešreles ar valgo kažką prie vandens. Matyt, kad ir lapei kvepia. Nori ji lengvesnio kąsnelio“, – svarstė poilsiautojai ir pridūrė, kad lapė yra visiškai sveika, daili, jos kailis blizga.

Apsigyveno mieste

Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet Kėdainių mieste užfiksuojamos drąsuolės lapės.

Praėjusią žiemą dar vieną lapę buvo pastebėję Kėdainių miesto J. Biliūno, Žemaitės, J. Basanavičiaus, Šėtos gatvių gyventojai.

Tąkart drąsuolę pavyko nufotografuoti Smilgos gatvėje gyvenančiam Kėdainių miesto seniūnui Algirdui Krivičiui. Beje, tuomet lapė buvo įtariama ne tik drąsa, bet ir juodais darbeliais – manyta, kad būtent ji užpuolė ir sudraskė miesto prieplaukoje žiemojusias tris gulbes.

Mieste negalima

„Mieste lapės jaučiasi labai drąsios, nes jų čia niekas nemedžioja. Medžiotojai lapes įprastai medžioja medžioklės plotuose, o gyvenvietėse, tuo labiau miestuose, jokia medžioklė tikrai negalima“, – paaiškino medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video