Po „Vaivorykštės“ tiltu jau dvi savaites miega namų netekęs vyras

 Po „Vaivorykštės“ tiltu jau dvi savaites miega namų netekęs vyras

Kėdainiečiai skambina pavojaus varpais – mieste, po „Vaivorykštės“ tiltu, jau antra savaitė gyvena pusamžis vyras./Jono Granausko nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiečiai skambina pavojaus varpais – mieste, po „Vaivorykštės“ tiltu, jau antra savaitė gyvena pusamžis vyras. Žmonės bijo, kad vieną rytą jis gali ir nepabusti, mat jo sveikata kasdien prastėja. Visgi pats vyras pripažįsta, kad į „valdiškus“ namus eiti gyventi nenori.

Kreipėsi į spaudą

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi miesto gyventoja Agnė, kuri pranešė, kad jau antrą savaitę stebi, kaip po miesto tiltu gyvena vyras. Moteris tikino, kad jis ten miegojo ir per didesnius šalčius.

„Jis visą dieną vaikšto mieste, matyt, randa maisto, o vakare čia sugrįžta ir miega tiesiog po tiltu. Žinot, manau, kad turime pasirūpinti tokiais žmonėmis, negalima jų palikti likimo valioje“, – kalbėjo Agnė.

Jeigu savo aplinkoje pastebėjote sušalusį žmogų, kuris neturi namų ar yra sutrikusi jo sveikatos būklė, geriausia kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą tel. 8 655 64 322.

Aut. past.

Išėjo pats

Pats pusamžis vyras pasakojo namų netekęs – butą atėmė už skolas. Tuomet glaudėsi pas bičiulį, tačiau su juo susipyko ir jau dvi savaites gyvena po atviru dangumi.

Daugiausia problemų jam kelia šaltis – mat buvo dienų, kai šalo iki dešimt laipsnių žemiau nulio. O po vienos tokios šalčio nakties jam pradėjo labai mausti koją, todėl jis dabar šlubuoja.

Maisto, tikina, jam duoda mieste ir pats susiranda. Ir priduria – į „valdiškus“ namus nelabai norintis, nes ten reikia laikytis tvarkos.

Gali prisiglausti

Kėdainiečiai šiam vyrui suteikė visą reikalingą informaciją apie pagalbą asmenims Kėdainių mieste ir rajone. Jis galėtų laikinai prisiglausi ir Kėdainių bendruomenės socialinio centro padalinyje Šėtos gatvėje. Čia jam būtų suteikta nakvynė, kitos paslaugos.  

Kėdainių rajono savivaldybė informuoja, kad jeigu savo aplinkoje pastebėjote sušalusį žmogų, kuris neturi namų ar yra sutrikusi jo sveikatos būklė, geriausia kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą telefonu 8 655 64 322, nepamirštant nurodyti, kur pastebėjote asmenį. Centro specialistai iš karto nuvyks į nurodytą vietą.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime yra patyręs dvasinių, socialinių sunkumų, kuriuos vienam įveikti – sudėtinga.

Pastebėję skaudžių išgyvenimų sukrėstą artimą, kaimyną ar kolegą, turime ištiesti pagalbos ranką. Svarbiausia – nelikti abejingiems.

4 Komentarai

  • Ar pasirūpinta šiuo Žmogumi?

    • jei tokia esi rūpestinga, tai parsivesk į savo namus, bet prieš tai nupirk kelis bambaliu šitam „vargšui“, nes matomai neturi jis už ką nusipirkti šiuo metu, o juk nori žmogelis išgerti.

  • Gali nueit nunest bambali, pasirupinsi, parsivesk i namus

  • Kas kartais būna labai akivaizdu, būna nereikšminga.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video