Po susitikimo su ministru – gera nuojauta?

 Po susitikimo su ministru – gera nuojauta?

Eglė KUKTIENĖ

Iki lemtingo gegužės mėnesio, kai Kėdainių ligoninėje nebebus galima priiminėti gimdymų, liko vos trys mėnesiai. Belikus tokiam trumpam terminui, pagaliau įvyko mero Valentino Tamulio ir Seimo nario Viktoro Fiodorovo susitikimas su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu. Pirmadienį vykusiame susitikime konkrečių pažadų neišgirsta, tačiau, bent jau mero teigimu, iš susitikimo jis išėjo su viltimi.

Nauji argumentai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir pats A. Dulkys su situacija Kėdainiuose išties yra supažindintas. Seimo Darbo partijos frakcija dar gruodžio mėnesį iškeltus krašto žmonių ir medikų nuogąstavimus perdavė SAM komandai ir jau spėjo sulaukti palankių žodinių pažadų.

Visgi V. Tamulis akcentavo, kad šio susitikimo metu ministrui buvo pateikti nauji argumentai, kurių atremti, pasak Kėdainių mero, šis negalėjo.

Pagaliau įvyko mero Valentino Tamulio ir Seimo nario Viktoro Fiodorovo susitikimas su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu./Viktoro Fiodorovo asmeninio archyvo nuotr.

„Nuvažiavus ministrui buvo pasakyta, kad mes dar nesame gavę atsakymo į mūsų sausio 10 dieną parašytą raštą, kuriuo prašėme pereinamojo laikotarpio Akušerijos-ginekologijos skyriui.

Be to, pateikėme naujus argumentus.

Sužinojau, kad Raseiniuose nuo birželio 1 dienos nebelieka Akušerinio skyriaus. Ministrui ir pasakiau, kad vežti gimdyves iš Raseinių turbūt geriau į Kėdainius, nei į Kauną, vien dėl atstumo“, – apie svarbiausią savo ministrui pateiktą argumentą kalbėjo V. Tamulis.

Tiesa, važiuojant tiesiausiu maršrutu nuo Raseinių iki Kėdainių susidaro beveik 76 kilometrų atstumas, o analogiškai pasirinkus greičiausią maršrutą nuo Raseinių iki Kauno susidaro tik šiek tiek ilgesnis – apie 84 kilometrų atstumas, tad ar ministerija šį argumentą priims kaip svarų, laikas parodys.

Vis dėlto meras teigė, kad šio argumento ministras neturėjo kaip atremti, o šalia jo buvo pakartoti ir visi kiti dalykai – darbuotojų įdirbis, kompetencijos, atvykstantys medikai iš Kauno ir pan.

Visi seniai žinojo, kad ateis 2022 metų gegužės 1 diena, bet kažkaip laiku pastangų nebuvo daug įdėta.

V. Fiodorovas

Kol kas – tik kalbos

Parlamentaras V. Fiodorovas teigia, kad pastarasis susitikimas nebuvo skirtas nei pažadams, nei sprendimams. Anot jo, vienintelis dalykas, kurį A. Dulkys pažadėjo – tai, kad jis atvyks su komanda į Kėdainius ir pasistengs atsakyti į iškeltus klausimus bei informuoti apie priimtus sprendimus.

„Centrinės valdžios ir ligonių kasų susitarimas dėl gimdymų skaičiaus galioja jau seniai. Visi seniai žinojo, kad ateis 2022 metų gegužės pirmoji diena, bet kažkaip laiku pastangų nebuvo daug įdėta.

Šiandien tenka suktis iš esamos situacijos. Laiko iki gegužės 1 d. praktiškai neliko, o diskusijos ir visas procesas – labai ilgas.

Kompromisinis variantas būtų pratęsti Akušerijos-ginekologijos skyriaus veikimo terminą. Mano nuomone, tai nėra kažkokie kosminiai pinigai, kurie užtikrintų skyriaus darbą“, – kalbėjo „darbietis“, tačiau pridūrė, kad Vyriausybė linkusi tik didinti reikalaujamų gimdymų skaičių, tad Kėdainių ligoninė ilgainiui tiesiog nebepajėgs pasivyti centrinės valdžios reikalavimų.

Vis dėlto SAM jau yra davusi kitų palankių Kėdainių ligoninei pažadų. Tiesa, kol kas jie yra žodiniai, tačiau vilties duoda.

„Mes, kaip frakcija, buvome pasikvietę ministrą ir jo komandą pokalbio. Iškėlėme klausimus, kurių turėjo Kėdainių krašto žmonės ir medikai.

Buvo daug nuogąstavimų dėl chirurginių operacijų. Tai mes sulaukėme pažado, kad, sakykime, ligoninė galės išlikti ligonine, ir chirurginės operacijos ir toliau galės būti atliekamos“, – sakė V. Fiodorovas.

Tačiau to paties susitikimo metu buvo pasakyta, kad ministerija neatsitraukia nuo minties finansuoti pokyčius, o ne tiesiog ligoninę, kaip pastatą.

Tam, kad būtų galima žengti koja kojon su šiuo centrinės valdžios planu, kiek pakeistą Kėdainių ligoninės veikimo planą turėtų pateikti pati ligoninės vadovybė.

Parlamentaro žiniomis, ligoninė tokį planą turi, ir jis užtikrins ligoninės darbą su mažiausiais įmanomais skyrių ir personalo nuostoliais.

Sužinojau, kad Raseiniuose nuo birželio 1 dienos nebelieka Akušerinio skyriaus. Ministrui ir pasakiau, kad vežti gimdyves iš Raseinių turbūt geriau į Kėdainius, nei į Kauną, vien dėl atstumo.

V. Tamulis

Išėjo su gera nuojauta

Meras V. Tamulis sako, kad iš susitikimo su ministru išėjo vedamas geros nuojautos.

„Iš pokalbio supratau, kad kategoriško nusistatymo nėra. Ministrui išgirdus naują argumentaciją, aš turiu vilties, kad gegužės 1 dieną niekas Akušerijos-ginekologijos skyriuje nesibaigs.

Aš išėjau iš ten su gana gera nuotaika ir nuojauta, nes nebuvo taip kaip kirviu nukirsta, ministras išklausė, priešiško nusistatymo nesijautė.

Vilties aš turiu, susikalbėjimas buvo, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad taškas padėtas. Dirbti reikės dar daug, reikės ieškoti kontakto, susitikti. Dirbsime tol, kol bus konkretūs sprendimai“, – kalbėjo V. Tamulis.

13 Komentarai

 • Tai kodėl nedėjot jokių pastangų anksčiau jeigu viską žinojot? Ar ne per vėlu dabar šiknas drąskyt ir rodyti, kad bandot kažką daryti?

 • „Tiesa, važiuojant tiesiausiu maršrutu nuo Raseinių iki Kėdainių susidaro beveik 76 kilometrų atstumas, o analogiškai pasirinkus greičiausią maršrutą nuo Raseinių iki Kauno susidaro tik šiek tiek ilgesnis – apie 84 kilometrų atstumas, tad ar ministerija šį argumentą priims kaip svarų, laikas parodys.
  Vis dėlto meras teigė, kad šio argumento ministras neturėjo kaip atremti“
  Vo čia tai Tamulio argumentas, jėgų jėga koks minties galiūnas. Tokiais keliais kaip dabar į Kėdainius dardėdama gimdyvė mašinoj greičiau pagimdys…

 • Ot argumentas! įsivaizduokit raseiniškis su gimdančia žmona lekia megistrale iki cinkiškių, toliau lieka 25 km iki kauno važiuoti 130+ km/h greičiu magistrale ir iškart papulti į šilainių kliniką arba sukti link kėdainių ir 25 km važiuoti prastu keliu, miškingom vietovėm, greičio matavimo ruože iki josvainių 90 km/h, per josvainius 50km/h ir pro fiodorovo partijos lyderio smirdantį ruožą ties krekenavos agrofirmą 70km/h. Dar per visą miestą į babėnus. Tai skaityčiau dvigubai laiko sugaištų. Nereikia būti nei dulkiu, kad suprasti mūsų mero pavėluotą ir prastą argumentą. Geriau reikėjo klausti kuo jonava pranašesnė su mažesniu gyventojų skaičiumi ir 30 km atstumu iki kauno bei išlikusiu skyrium

 • Na argumentai tai tikrai juokingi. Tik Bynas ir sugalvoti galėjo.

 • Nu ir proto bokštas tas Tamulis ir Fiodorovas, kas važiuos į Kedainius, o ne į Kauną. Juokdarys tas meras kaimietis, tipo Kaminskas tai vot geras specialustas, o Kaune tai neaišku. Nu taip, jo judėjimo narys, todel meriukas neriasi iš kailio, pažiūresim, kaip jis kovos del pediatrijos skyriaus, ten ,,savų” nėra😀. Ale kiek ilgai galvojo ir surado argumentą, didžiulė gėda su tokiu argumentuj, o dar Fiodorovas, ksm jam reikalingas, kad pasipjarinti. Tamuli varysi su darbo partija į rinkimus, kaip ir atėjai, neapgaudinek Talmonto, kad su socdemais, juk Uspaskis treptels kojele ir ,susileisi”

 • Tai kad pas ministeri darbotvarkej tai nera jokio susitikimo 😀

 • Šlykštu ir skaityti! Ką bedarysi, kaip besistengsi, vistiek ras prie ko prikibti, atsiras nepatenkintu!! Gėda ir skaityti tokias rašliavas, įsivaizduojant kas jas rašinėja !
  Kazin senasis meras ar bent pirštą pajudines butų!!

 • Ką važinėjo po vakaruškas, tai ne vieną kartą būtų nuvažiavęs ir susitikęs. Šaukštai po pietų.

 • Tai jei Tamulio gera nuotaika buvo gal padarė gramelį kokį? Prieš susirinkimą ar po? Nes tada jam gera nuotaika būna…

 • Toks jausmas, kad komentuoja tik insulto ištikti žmones su protine negalia arba klimaksinės bobos, kuriu nei gyvenimas nei vaikai nesigavo nusisekę. Eikit griaužt morkų, tamsuoliai beraščiai.

 • M taikliai pastebejote, nes matosi tokie balvonai raso, tik kad vemt, nes daugiau gyvenime nieko nepasiekti negali daugiau uz vemaluotus komentarus, pagieza, pykti, nes tokie susmirdeliai tik klavetura gali barskinti, daugiau gal kiaules ganyti…

 • Gaideliai ,du gaideliai baltus žirnius kūlė…rinkos aikšte vel durnavoja

 • Uždaryt ta ligonine is vis , likviduot.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video