Po masinių mirčių Kaune išlindo „taškas“ Kėdainiuose

 Po masinių mirčių Kaune išlindo „taškas“ Kėdainiuose

Dėl nelegalios prekybos svaigalais ir padėjimo įvykdyti nusikaltimus nuteisti buvę sutuoktiniai iš Kėdainių. Pas moterį buvo aptikta 11 tūkst. eurų grynaisiais./lrytas.lt nuotr. koliažas

Prekyba svaigalais pogrindininkams krovė nemenkus turtus: pas bedarbę – 11 000 eurų

Vygandas Trainys, lrytas.lt

Po masinių pilstuką vartojusiųjų žmonių mirčių Kaune, pranešta apie kitą nelegalų tašką Kėdainiuose – tyrėjų duomenimis, pogrindžio verslas prekeiviams atnešė nemenkus turtus. Bute per kratą 58 metų bedarbės Laimos U. rankinėje buvo aptikta daugiau nei 11 tūkst. eurų grynaisiais, kuriuos teismas ketvirtadienį nusprendė konfiskuoti.

Kėdainių teisme per apklausas liudijęs vietos policininkas tvirtino, jog šiuo adresu prekyba namine degtine ir cigaretėmis vyksta maždaug nuo 2004 metų.

Niekur nedirbančiam buvusiam Laimos U. sutuoktiniui 59 metų Vytautui U. teismas ketvirtadienį už alkoholio ir kontrabandinių cigarečių prekybą skyrė lygtinę 1 metų laisvės atėmimo bausmę. Laimai U. už padėjimą daryti nusikaltimus skirtas 6 mėnesių lygtinį laisvės atėmimas.

Be to, jiems pritaikyta intensyvi priežiūra – 12 mėnesių abu turės nešioti elektronines apykojes. Per visą bausmės atidėjimo terminą buvusi pora iš Kėdainių negalės nei su savimi, nei namuose turėti alkoholinių gėrimų, taip pat jų įsigyti.

Pernai vasarą itin platų atgarsį sukėlė mirčių banga Kaune, kuomet mirė net 17 pilstuką Aleksoto rajone įsigijusių žmonių – įtarimai baudžiamojoje byloje dėl neatsargaus gyvybės atėmimo buvo pareikšti 63 metų kaunietei Violetai Doftartienei ir kitiems asmenims. Šis procesas dar nėra pasibaigęs.

Rado didelę sumą

Nuvilnijus skaudiems pranešimams apie mirtis Kaune, tiesa išlindo ir apie nelegalų tašką Kėdainiuose. Pareigūnai per kratą Laimos U. būste aptiko 15 butelių „Sobieski“ ir „Stumbro“ degtinės, 4 butelius brendžio, stipraus alaus, kontrabandinius tabako gaminius.

Tačiau manoma, jog tai buvo tik ledkalnio viršūnė. Tuo pat metu policija pas Laimą U. rado 11 tūkst. 200 eurų, kurie, kaip įtariama, visi arba didelė jų dalis buvo gauti iš nelegalios prekybos.

Pareigūnai nustatė, jog svaigalai, priklausomai nuo rūšies ir kiekio, buvo pardavinėjami po 2, 5, 11 ir 11 eurų. Klientai tvirtino, jog svaigalus, kontrabandines cigaretes pirko ne tik Vytauto U., bet ir iš buvusios jo žmonos.

Kaitaliojo parodymus

Vytautas U. ikiteisminio tyrimo metu pripažino savo kaltę – triskart apklausiamas policijos tyrėjų sakė pardavinėjęs ir naminę degtinę, ir kontrabandines cigaretes. Legaliai pagamintus alkoholinius gėrimus jis tvirtino parduodavęs vakarais, kai jų jau nebuvo galima įsigyti parduotuvėse.

Tačiau teisme kėdainietis jau ėmė kalbėti kitaip – kaltu prisipažino tik cigarečių prekybos, o naminės degtinės esą niekada neturėjo ir nepardavė, nerealizuodavo ir valstybinės degtinės. Policijos paimtą alkoholį jis neva laikė asmeniniais tikslais.

Versijos apie dantis ir dovanas

Laima U. teisiamųjų suole atsidūrė už tai, kad suteikė savo būsto patalpas buvusiam vyrui, žinodama apie jo nelegalų verslą. Moteris įtikinėjo teismą nieko nežinojusi apie prekybą svaigalais ir rūkalais, o 11,2 tūkst. eurų jai dovanojo vaikai.

Grynuosius namuose laikė, nes ruošėsi tvarkytis dantis, o teisme apie svaigalų pirkimą liudiję žmonės esą ją apkalbinėjo – ji jų net nepažįstanti. Bet teismas nepatikėjo ir jos žodžiais.

Taško daugybę metų nesutramdė

Nors, pareigūnų žiniomis, prekybos taškas šiame Kėdainių būste veikia jau beveik 20 metų, teisėsaugos pastangos sunaikinti tašką buvo neefektyvios. Dėl pogrindžio prekybos 2009, 2010 ir 2016 metais buvo iškeltos baudžiamosios bylos, tačiau visos jos dėl įrodymų stokos nutrauktos.

Vytautas U. anksčiau buvo baustas administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių prekybą. Į policijos akiratį buvo pakliuvusi ir Laima U.

Tačiau teisme gavus jos skundus, ne viena administracinė byla dėl prekybos cigaretėmis ir namine degtine buvo nutraukta suėjus senačiai arba dėl įrodymų trūkumo.  Panaši situacija buvo ir Kaune iki masinių mirčių.

V. Dortartienės taškas jos bute Aleksote veikė daugiau nei dešimtmetį – moteris įkliūdavo pareigūnams, buvo dukart teista už pilstuką, tačiau policijai šio ir kitų šešėlinių prekyviečių sutraiškyti nepavykdavo. 

7 Komentarai

  • Tas taskas veike daugiau nei 30 metu, ka veike kedainiu pk? Kiek gaudavo skundu, bet niekaip nesutvarkydavo? Ateidavo igaliotinis pasiema savo duokle ir iseina, taskas toliau juda, vaikai per petraukas perka po viena cigarete, laiptynej bomzai samane gere po stikline ir tik dabar kaip kedainiu pk neliko, tai iskart pasimate ir rezultatas su Kauno PK deka, kameras jin pastacius mazas virtuvei prie lango mato visa kiema kas ateina, tai gaejo ir judet taskas. Vat kokia turejom Kedainiu milicija, kuri taskus tvarke, tiksliau nalogus rinko sau i kisene.

    • Igaliotinis gal ka pavartojes 🤣

  • Manes niekas nepaime ir nepaims, kaip targavoju kancariukais taip ir targavosiu!

    • Nejuokinkit svieto 🤣

  • Nepjaukit zmones grybo!!!

  • Oho kiek bomzu komentarus kala ir nori, kad veiktu tos smirdalynes

    • Tuos smirdalus vartoja tik neišmanėliai, jaunimas kitokį gyvenimą gyvena. Bet policijai nauda kai pensininkai miršta nuo pilstuko ar narkotikų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video