Po gaisro be namų liko mama su dviem sūnumis

 Po gaisro be namų liko mama su dviem sūnumis

Nors namas iš išorės atrodo sveikas, tačiau visas jo vidus išdegęs. Aplink jį mėtosi iš vidaus išnešti nuodėguliai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gruodžio 15-osios vakarą Kėdainių rajono Langakių kaime kilo gaisras, kurio metu išdegė neseniai atnaujinto namo vidus. Be namų liko moteris ir jos 17-os bei 18-os metų sūnūs. Vietiniai gyventojai apie padegėlius atsiliepia tik geru žodžiu ir tiki, kad susitelkusi vietos bendruomenė ir visi kiti geros valios žmonės padės atstatyti ugnies suniokotus namus.

Didelės pajėgos

Pranešimas apie gaisrą Bendrajame pagalbos centre gautas 17 val. 57 min. Kad Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Langakių kaimo Langakių gatvėje dega namas, pagalbos telefonu informavo vietos gyventojai.

Langakių kaimas yra vienas toliausiai nuo Kėdainių miesto centro įsikūrusių kaimų, tad į nelaimės vietą pirmoji buvo pasiųsta arčiausiai nelaimės vietos esanti Kauno rajono Čekiškės ugniagesių komanda.

Taip pat į nelaimės vietą išskubėjo Rugėnų ugniagesių komanda ir gelbėtojų skyrius iš Kėdainių.

Kuomet gaisras kyla gyvenamajame name, į nelaimės vietą visuomet pasiunčiami ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Veržėsi dūmai

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams degė namo vidus, pro plyšius veržėsi dūmai.

Ugniagesiai atliko žvalgybą ir nustatė, kad pastatas medinis, vieno aukšto, su mansarda, apmūrytas, 8×10 metrų dydžio, perdanga medinė, šiltinta spaliais, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Jie ilgai malšino liepsnas, stengėsi išgelbėti namą.

Numalšinus gaisrą konstatuota, kad stipriai apdegė namo vidus, išdegė ir buvo nuardyta apie 5 m² medinės perdangos, apdegė viduje buvę baldai ir kiti namų apyvokos daiktai.

Langakių bendruomenė – labai aktyvi. Žmonės tiki Kalėdų stebuklu ir buriasi, kad padėtų atstatyti darbščios ir pavyzdingos šeimos, nukentėjusios nuo gaisro, namą.

Aut. past.

Namuose nebuvo

Per gaisrą savininkų namuose nebuvo. Name buvo įrengtas dūmų detektorius, dūmtraukį šeimininkai prižiūrėjo, namo vidus buvo suremontuotas, atnaujintas.

Pirminiais duomenimis, gaisras kilo nuo krosnies.

„Mūsų namuose nebuvo, kai žmonės pranešė, kad dega mūsų namas, nes pamatė dūmus. Viskas išdegė, visas vidus, gerai, kad stogas neįkrito ir sienos dar stovi, bet gyventi jau nebeįmanoma. Reikės tvarkyti…

Turime draugų, glausimės pas juos laikinai, o vėliau vis tiek norisi grįžti į savo namus, tvarkysimės“, – po nelaimės kitą dieną kalbėjo namų netekę langakiškiai.

Tiki Kalėdų stebuklu

Langakių bendruomenė – labai aktyvi. Žmonės tiki Kalėdų stebuklu ir buriasi, kad padėtų atstatyti darbščios ir pavyzdingos šeimos, nukentėjusios nuo gaisro, namą.

„Kalėdos – stebuklų metas. Prašome atkurti šeimos namus. Liko be namų du sūnūs ir mama. Išdegė visas namo vidus, tad kas galite, prisidėkite. Jei norite pasiteirauti, ko labiausiai reikia – kontaktinis telefonas dukros Justinos +370 648 13 953.

Galite prisidėti ir pinigine auka. Nepamirškite aukodami įrašyti: „Parama“ arba „Auka“. Paramą prašome skirti nukentėjusiajai Vidai Venclauskienei. Banko sąskaitos numeris:  LT557300010022787858“, – padėti atstatyti namus prašo Langakių kaimo bendruomenė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video