Plinkaigalio gyventoją už nuopelnus motinystei apdovanojo Prezidentas

 Plinkaigalio gyventoją už nuopelnus motinystei apdovanojo Prezidentas

Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 48 mamas ir globėjas iš visos Lietuvos. Tarp apdovanotųjų ir pagerbtų – ir Kėdainių rajono Plinkaigalio kaimo gyventoja Genovaitė Sipavičiūtė.

Apdovanojo Prezidentas

Kaip pranešė Prezidentūra, prezidentas valstybės apdovanojimus už nuopelnus motinystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei ir visiems Lietuvos žmonėms įteikė 40 mamų ir aštuonioms globėjoms iš visos Lietuvos.

„Mama – pirmasis žmogus, kuris palydi naują gyvybę į pasaulį, prisiima atsakomybę už ją, lydi sudėtingame gyvenimo kelyje. Išgyvena dėl klaidų ir pamoko jų nekartoti, padeda rasti sprendimus net sudėtingiausiose situacijose, džiaugiasi tiek kukliomis, tiek didelėmis pergalėmis.

Jūs esate svarbiausių principų ir vertybių sergėtojos“, – sveikindamas mamas ir globėjas sakė šalies vadovas.

Prezidentas valstybės apdovanojimą įteikė už nuopelnus motinystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei ir visiems Lietuvos žmonėms./Asmeninio archyvo nuotr.

Džiaugsmas bendruomenei

„Šią gražią dieną turime progą pasidžiaugti plinkaigalietės Genovaitės Sipavičiūtės apdovanojimu, kuri gavo ordino „Už nuopelnus“ medalį, nes užaugino 6 savus vaikus ir priglaudė, globojo dar vieną mergaitę.

Užaugino visus kaip savus, nieko neišskirdama. Juk mamos širdis yra didžiulė!

Taip pat po dukros mirties į gyvenimą išleido dvi savo anūkes. Didžiuojamės ir džiaugiamės Genovaite. Ji yra pavyzdys daugeliui mamų“, – pasidžiaugė Plinkaigalio bendruomenės vadovė Inga Dovydienė.

Jai antrino ir Krakių seniūnas Ernestas Barčas, kuris taip pat negailėjo gerų žodžių nusipelniusiai moteriai.

„Man didelė garbė dirbti seniūnijoje, kurioje netrūksta žmonių, kurie daro mūsų Lietuvą gražesnę“, – šypsojosi ir dėkojo E. Barčas.

Genovaitė Sipavičiūtė, kuri gavo ordino „Už nuopelnus“ medalį, užaugino 6 savus vaikus ir priglaudė, globojo dar vieną mergaitę. Užaugino visus kaip savus, nieko neišskirdama.

Aut. past.

Rūpinasi artimieji

Apdovanotoji yra garbingo amžiaus, tad artimųjų prašymu žurnalistai jos pasveikinti į namus nevyko, nenorėdami senolei sukelti streso.

Senole šiuo metu kasdien rūpinasi jos globota dukra Asta Kavaliauskienė, ją nuolat lanko ir kiti giminaičiai.

Senolės anūkė Aurelija Jucyk „Rinkos aikštei“ sakė, kad jai yra garbė turėti tokią močiutę.

„Esu anūkė, kurią po mamos mirties toliau išleido į gyvenimą, močiutė užaugino mane ir sesę. Mums labai didelė garbė turėti tokią močiutę ir džiaugtis jos viso gyvenimo nuopelnu.

Ji pati irgi džiaugiasi, sakyčiau, galbūt taip nesureikšmina, kaip mes visi, kad čia labai didelė garbė, ji tiesiog atliko savo pareigą, augino, globojo“, – kalbėjo anūkė Aurelija.

1 Komentaras

  • Padekit zmones!! Juodelienei jau visur rusai vaidenasi!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video