Plaukų šampūnų tipų apžvalga – kada kokį naudoti?

 Plaukų šampūnų tipų apžvalga – kada kokį naudoti?

Plaukų būklė ir grožis priklauso nuo jų priežiūros, todėl į šampūno pasirinkimą reikėtų žiūrėti itin rimtai ir atsakingai. Yra daugybė priežiūros priemonių, kurios skiriasi sudėtimi, paskirtimi ir kaina, tad kaip nepasiklysti ir pasirinkti būtent tai ko reikia?

Šampūnų tipai pagal sudėtį

Su sulfatais

Daugelis vartotojų neigiamai vertina produktus, kurių sudėtyje yra tokių komponentų kaip SLS ir SLES. Išskirtinis tokių šampūnų bruožas yra tas, kad jie labai gausiai putoja ir tokiu būdu leidžia ypač kruopščiai išvalyti galvos odą. Jie sugeba pašalinti plaukų lako, putų ir kitų formavimo priemonių likučius, tačiau tuo pačiu išsausina plaukus ir pažeidžia jų apsauginį sluoksnį. Šampūnai su sulfatais labiau tinka riebiems plaukams. Jei turite jautrią galvos odą ir plonus bei sausus plaukus – tokie plaukų šampūnai padidina išsausėjimo, pleiskanų atsiradimo ir plaukų slinkimo riziką.

Be sulfatų

Jau iš pavadinimo aišku, kad tokio tipo šampūnuose sulfatų nėra. Tai reiškia, kad jie veikia švelniau. Šampūnas be sulfatų yra populiarus pasirinkimas tarp tų, kurių plaukai yra sausi arba pažeisti, kadangi nesukelia dirginimo ir nesausina plaukų. Bet žinoma, šampūnas be sulfatų mažiau putoja ir nėra toks efektyvus valant riebius plaukus.

Be silikonų

Šampūne esantys silikonai linkę kauptis ir apsunkinti plaukus. Dažnas jų naudojimas išprovokuoja tokias problemas kaip pleiskanos ir plaukų slinkimas. Dėl šios priežasties populiarėja gaminiai, kurių sudėtyje nėra silikono. Šie plaukų šampūnai tinka tiek riebiems plaukams, tiek jautriai galvos odai.

Šampūno pasirinkimas pagal plaukų tipą, būklę ir esamas problemas

Tiek šampūnus, tiek kitas plaukų priemones rekomenduojama pasirinkti atsižvelgiant į kiekvieną plaukų tipą, būklę ir esamas problemas.

Riebūs plaukai

Dažniausiai jau tą patį vakarą, po plaukų plovimo jie jau atrodo riebūs, praranda elastingumą, apimtį ir sulimpa prie šaknų. Taip yra dėl to, kad riebalinės liaukos dirba pernelyg aktyviai ir gamina didelį kiekį riebalų, kurie, nuplaunami, vėl pradeda formuotis itin greitai. Tad renkantis šampūną riebiems plaukams, pirmenybę teikite linijoms, kuriose yra kiek šiurkštesnių aktyviųjų paviršiaus medžiagų (kokybiški šampūnai su sulfatais) ir riebalinių liaukų veiklą reguliuojančių komponentų. Rekomenduojama vengti riebių aliejų, kondicionierių ir balzamų – jie gali pabloginti situaciją ir dar labiau riebaluoti plaukus.

Sausi ir pažeisti plaukai

Pagrindiniai tokių plaukų bruožai: trapūs galiukai, plaukai greitai susivelia ir yra sunkiai iššukuojami, o plauti juos pakanka vos kartą per savaitę. Kad jūsų plaukai atrodytų sveiki ir gražūs, reikia naudoti šampūnus su švelniomis paviršinio aktyvumo medžiagomis, geriausia be sulfatų. Taip pat vertėtų rinktis tokius produktus, kuriuose bus drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, pavyzdžiui, aliejų bei augalų ekstraktų.

Normalūs plaukai

Tai kiekvienos merginos svajonė – normalūs plaukai ilgą laiką išlaiko savo apimtį, galiukai neskilinėja, o plauti plaukus reikia kartą per 4-5 dienas. Tokiam plaukų tipui reikia drėkinančių ir maitinančių priežiūros priemonių, kad palaikyti gerą jų būklę.

Ploni plaukai

Šis tipas yra linkęs į plaukų slinkimą, skilinėjimą ir trapumą. Plaukai itin lengvai plyšta nuo neatsargaus šukavimo ir lengvai susipainioja į gumulą, o nuo per didelės drėgmės praranda apimtį. Šiam plaukų tipui rekomenduojama naudoti šampūnus su baltymais ir įvairiais stiprinančiais kompleksais – jie padės paskatinti plaukų folikulų regeneraciją ir padės sustiprinti plaukų struktūrą.

Mišrūs plaukai

Tai riebių šaknų ir sausų galiukų derinys. Labai sunku prižiūrėti mišrius plaukus, nes šaknys gali susiriebaluoti jau tą patį vakarą, o sausi galiukai nuolat lūžinėja ir skilinėja. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti balansuojančius šampūnus, kurie normalizuoja riebalinių liaukų veiklą ir tuo pačiu drėkina galiukus. Tuo tarpu balzamai ir losjonai turėtų būti tepami tik ant galiukų – tai padės sumažinti pažeidimus ir apsaugoti nuo išsausėjimo.

Dažyti plaukai

Po tokių procedūrų plaukai labiausiai kenčia dėl sąlyčio su cheminėmis medžiagomis, todėl labai dažnai pasireiškia trapumas ir sausumas. Po dažymo pasikeičia plaukų struktūra ir jie tampa sunkiai iššukuojami. Taigi, dažytiems plaukams svarbu pasirinkti priemones, kuriose nėra šiurkščių paviršinio aktyvumo medžiagų. Galite naudoti šampūnus be sulfatų. O geriausia rinktis priemones, kurios jau pažymėtos žodžiais “dažytiems plaukams”.

Po keratininio tiesinimo, laminavimo

Po tokių procedūrų puikiai tiks profesionalus šampūnas be sulfatų, taip pat naudokite pagalbines priežiūros priemones plaukams, kuriose yra minkštinančių ir atkuriamųjų komponentų, tokių kaip pantenolis, augalų ekstraktai, vitaminų ir aminorūgščių kompleksai.

Garbanoti plaukai

Gražių garbanų savininkės dažnai turi sausus ir lūžinėjančius plaukus, o pučiant stipriam vėjui garbanos pradeda veltis ir šiauštis. Norint išspręsti šią problemą, naudokite šampūnus su švelniomis paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis, kad nepažeisti plaukų bei su drėkinančiomis medžiagomis, kad sustiprinti garbanas.

Jautri galvos oda

Esant jautriai galvos odai juntami nemalonūs simptomai, tokie kaip niežulys, deginimas, odos lupimasis ir paraudimas. Šiam tipui labai sunku pasirinkti tinkamą priežiūrą, nes sudėtyje esantys komponentai gali sukelti alergines reakcijas. Tad reikėtų rinktis šampūnus su švelniomis paviršinio aktyvumo medžiagomis, taip pat ieškoti priemonių kurių sudėtyje yra raminančių ingredientų, pavyzdžiui, ramunėlių ekstrakto, medetkos, pantenolio ir kt.

Šampūnų tipai pagal poveikį

Valomieji šampūnai

Tokie plaukų šampūnai padeda pašalinti negyvas galvos odos ląsteles, intensyviai valo, suaktyvina medžiagų apykaitos procesus bei mažina pleiskanojimą. Tokiuose produktuose yra druskos, cukraus ar kitų šveičiamųjų dalelių. Kadangi veikliosios medžiagos visiškai ištirpsta vandenyje, toks šampūnas nepalieka plėvelės ant plaukų. Galima naudoti bet kokio tipo plaukams, o ypač riebiems plaukams.

Drėkinantys šampūnai

Sausiems, pažeistiems ir ploniems plaukams dažnai trūksta įprasto drėkinimo. Gilų drėkinimą užtikrina produktai, kurių sudėtyje yra glicerino, alavijo, pantenolio, augalinių ir eterinių aliejų. Drėkinamojo poveikio priemonės plaukams tinka visiems, tačiau ypač naudingos sausiems ir pažeistiems plaukams.

Atkuriamieji šampūnai

Šampūnuose, kurie suteikia intensyvią mitybą ir prisotina plaukus naudingais elementais, yra aliejų arba augalų ekstraktų, kurie teigiamai veikia plaukų ir galvos odos būklę. Atkuriamąjį poveikį turintis šampūnas gali būti prisotintas makadamijos, kokoso, avokado, taukmedžio sviesto ir kitų maistinių medžiagų. Jie tinka sausiems, mišriems, pažeistiems ir dažytiems plaukams.

Stiprinantys šampūnai

Pagrindinė šio tipo šampūno užduotis yra užkirsti kelią plaukų trapumui ir slinkimui, skatinti jų augimą ir stiprinti šaknis. Sudėtyje esančios veikliosios medžiagos gerina mikrocirkuliaciją, o tai teigiamai veikia bendrą plaukų būklę ir stiprina juos nuo šaknų per visą ilgį. Toks šampūnas tinka bet kokio tipo plaukams.

Šampūnai dažytiems plaukams

Įprasti plaukų šampūnai gali pernelyg greitai nuplauti dažus. Tad norint ilgiau išlaikyti plaukų spalvą, reikėtų rinktis specialius dažytiems plaukams skirtus šampūnus. Jie taip pat gali suteikti blizgesio ir padidinti plaukų apimtį.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video