Pirmoji basų mamų pergalė – vaikams galimybių paso bent kol kas nereikės (papildyta kėdainiškio komentaru)

 Pirmoji basų mamų pergalė – vaikams galimybių paso bent kol kas nereikės (papildyta kėdainiškio komentaru)

Prie akcijos „Basos mamos“ prisijungė ir kėdainiečiai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Rinkos aikštės“ ir BNS inf.

Basos mamos, visoje Lietuvoje rengusios protestus prieš reikalavimą galimybių pasą turėti ir vaikams iki 16 metų amžiaus, norintiems patekti į įvairias viešas vietas, šiandien džiaugiasi pirmąja pergale – Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė šiandien pareiškė: „Reikalavimas taikyti galimybių pasą paaugliams iki 16 metų bus atidėtas.“

I. Šimonytės teigimu, šį klausimą Vyriausybė svarstys trečiadienį. „Manau, kad atidėsim kokioms penkioms savaitėms, kurių užtenka pilnai pasiskiepyti“, – teigė ji.

Pasak premjerės, reikalavimas dėl galimybių paso 12–15 metų vaikams bus stabdomas, kad sparčiai plintant omikron atmainai testuojami vaikai papildomai neapkrautų infrastruktūros.

„Kadangi mes dėl viruso plėtros dabar turėsime  koncentruoti savo dėmesį į simptominius žmones ir į tų žmonių artimiausius kontaktus, o mobilieji punktai ir visa testavimo infrastruktūra turi tiek pajėgumų, kiek turi, mes neturime atliekamos infrastruktūros ir papildomų pajėgumų tam, kad reguliariai dar testuotume ir vaikus, kurių tėvai nusprendė neskiepyti dėl savo kažkokių įsitikinimų“, – sakė I. Šimonytė.

Tuo metu Kėdainių regione aktyviai prieš galimybių pasą pasisakantis Šeimų Sąjūdžio Kėdainių regiono atstovas Saulius Petrošius sveikina tokį valdžios sprendimą.

„Mano nuomone, apskritai neturėtų būti tokio dalyko kaip galimybių pasas. Tačiau reikia nors tuo džiaugtis, kad laikinai jis yra stabdomas“, – sakė S. Petrošius.

Jis premjerės pranešimą dėl galimybių paso laikino sustabdymo vaikams iki 16 metų laiko ir daline savo pergale.

„Kiekvienas išsakytas žodis, mintis, kuri išeina į viešumą vis tiek veikia valdančiuosius. Tad ir šiuo atveju tai galbūt ir yra to rezultatas“, – apie savo įtaką sprendimui svarstė vyras.

Anot S. Petrošiaus, sustoti neketinama ir toliau planuojama reikšti nepritarimą valdžios veiksmams dėl pandemijos valdymo.

„Be abejo, neketiname sustoti. Jeigu jie nebaigs tų nesąmonių, tai nežinau, kuo viskas baigsis. Negali taip būti. Tiesiog įvedinėjama priespauda, galimybių pasas naudojamas ne kaip ligos, pandemijos suvaldymo instrumentas, o kaip žmonių kontrolė. Žmonės, atsibuskit, kurie dar nesuprantat“.

Paklaustas, kokių priemonių ketina toliau imtis – vėl protestuoti ar yra parengę dar kokių nors papildomų priemonių, S. Petrošius sakė: „Kol kas nenoriu nieko daug viešinti, bet aktyviai dirba Šeimų sąjūdis, teisės, mamų komitetas ir mes nežadame sustoti“.

Galimybių pasas 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus vaikams įvestas nuo gruodžio 28 dienos, be jo negalima lankytis prekybos, paslaugų ir pramogų vietose, bet dokumento nereikia mokyklose ar būreliuose.

„Be abejo, neketiname sustoti. Jeigu jie nebaigs tų nesąmonių, tai nežinau, kuo viskas baigsis. Negali taip būti. Tiesiog įvedinėjama priespauda, galimybių pasas naudojamas ne kaip ligos, pandemijos suvaldymo instrumentas, o kaip žmonių kontrolė. Žmonės, atsibuskit, kurie dar nesuprantat“.

S. Petrošius

Anksčiau galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų.

Judėjimas „Basos mamos“ kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamas dėl galimybių paso vaikams kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

Prezidentas pranešė, jog dėl galimybių paso vaikams į KT kreipsis, jei sąlygos jam gauti nesikeis, ir pasiūlė leisti dokumentą vaikams gauti atlikus greitąjį antigeno testą.  

I. Šimonytė taip pat pranešė, kad Vyriausybėje priimtas sprendimas vaikams mokyklose penktadieniais išdalinti greituosius testus, kad jie pasitikrintų dėl COVID-19 prieš grįždami į mokyklą po savaitgalio.

„Visiems vaikams bus išdalinami testai į namus ir tikimasi, kad tėvai rūpinsis, kad jų vaikai sirgdami neitų į mokyklą“, – teigė premjerė.

Norint gauti galimybių pasą reikia būti pasiskiepijus arba persirgus koronavirusu, taip pat jį galima gauti turint neigiamą PGR tyrimo rezultatą. Anksčiau buvo galima gauti galimybių pasą su greituoju antigeno testu, tačiau nuo gruodžio tokia galimybė panaikinta.

Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius pradėjo sparčiai augti praėjusią savaitę. Ekspertai įspėja, jog naujoji omikron atmaina plinta greičiau nei pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta atmaina, bet, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, susirgimas šia atmaina sukelia ne tokius sunkius simptomus.

8 Komentarai

  • Siulau ateiti i kino teatrus ir taip paremti musu Prezidenta ziurint filma Mr. Lansbergis

  • Pergale..😂😂😂 Nugriūsiu iš juoko 😂

  • Su tokia logika, kai baigsis pandemija, RA rašys: Blažytės ir antivakserių pergalė 😂 dar nepamirskite pasibaigus vyriausybes kadencijai parasyti, jog Šeimu marso pergale 😂

  • Kodel nuotraukoje nei vienos basos mamos nera?

  • Nesvaikit.

  • Valio, feisbuke net Karolina stojo i Jolantos puse. Vis daugiau zmoniu. Saras, Karolina atsibunda. Mato, kad sudas is to ominkrono gaunasi, mato kad lrt ir delfys, ir lietrytis viska glaisto, visi viska mato. Zmones atsimerkia, nereik tos koronos bijot ,ji jau baigiasi, skaidosi virusas, dabar beliko tik politika is baisaus viruso. Baisus ji buvo pries du metus, liko tik sudas

  • Pagaliau kažkas normaliau.

  • Cia tas ciulpikas su svastikom vadovauja? Gaidy dar pagausim ir atsersim pilna burna sitam amfiniam gaidziui

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video