Pirmadienį pareigūnai net du kartus skubėjo į pagalbą savižudžiams

Pirmadienį Kėdainių mieste aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai skubėjo gelbėti žmonių, kurie grasino nusižudyti. Laimei, nė vienas iš grasinusių savo ketinimų neįvykdė. Prieš save ranką norėjusius pakelti asmenis globoja medikai.
Ankstyvą rytą
Pirmasis pranešimas apie ketinantį nusižudyti žmogų gautas ankstyvą rytą. Bendrajam pagalbos centrui prieš aštuntą valandą pranešta, kad Tilto gatvėje pilietis nori žudytis, ketina šokti nuo tilto į upę.
Į įvykio vietą nedelsiant pasiųsti policijos pareigūnai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir du ugniagesių gelbėtojų skyriai.
[quote author=”Auto. past.”]Laimei, nė vienas iš grasinusių savo ketinimų neįvykdė. Prieš save ranką ketinusius pakelti asmenis globoja medikai.[/quote]
Teko paieškoti
Gelbėtojams atvykus ant Tilto gatvėje esančio tilto savižudžio nebuvo matyti. Tuomet jie nuvyko apžiūrėti ties Didžiosios Rinkos aikšte esančio pėsčiųjų tilto, čia savižudžio taip pat nebuvo. Gelbėtojai nuvyko ir į J. Basanavičiaus gatvę, ant tilto per Nevėžio upę, tačiau ir čia jokio vyriškio nebuvo matyti.
Netrukus buvo gautas pranešimas, kad policijos pareigūnai žmogų surado. Šis patikino, kad žudytis nebeketina.
Skubėjo į P. Lukšio gatvę
Popietę mieste ir vėl aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – policininkai ir medikai skubėjo į P. Lukšio gatvės 2-uoju numeriu pažymėtą daugiabutį namą. 13 val. 12 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad bute esantis vyras nori „prieš save pakelti ranką“, pagalbą kvietę žmonės pranešė, kad vyriškis yra galimai neblaivus.
„Į įvykio vietą išsiųstos specialiosios tarnybos. Neblaivus vyras, kuriam nustatytas 1,98 promilės girtumas, perduotas medikams ir pristatytas į gydymo įstaigą apžiūrai“, – „Rinkos aikštei“ komentavo Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.
Lydėjo iki ligoninės
Neramų vyrą, ketinusį prieš save pakelti ranką, policijos pareigūnai lydėjo iki pat Kėdainių ligoninės Skubiosios pagalbos priėmimo skyriaus. Policijos pareigūnei teko vykti greitosios automobiliu, dar vienas pareigūnas važiavo iš paskos. Ligoninėje vyrui suteikta skubi pagalba, medikai skyrė jam gydymą.
Ieško pagalbos
Bendrasis pagalbos centras informuoja, kad žmonės, kurie kalba apie savižudybę, taip kalbėdami gali ieškoti pagalbos ar pastiprinimo. Daug žmonių, galvojančių apie savižudybę, patiria nerimą, depresiją ir neviltį, gali jaustis taip, kad tiesiog nėra kitos išeities.
Apie 80% nusižudžiusių asmenų vienaip ar kitaip yra užsiminę apie savižudybę – arba savo žodžiais, arba elgesiu. Būna savižudybių, kurios įvyksta be jokio perspėjimo, tačiau dažniausiai prieš įvykstant savižudybei, pastebimi pavojaus ženklai.
Todėl labai svarbu rimtai vertinti tokius pavojaus ženklus, net jeigu jums atrodo, kad tai tik gąsdinimas ar manipuliacija.
Pareigūnai pataria
Statistika rodo, kad net 2/3 visų savižudybių įvyksta esant girtumui. Bendrasis pagalbos centras norėtų patarti, kad norint išsikalbėti, ieškant emocinės pagalbos reiktų skambinti nemokamais psichologinės pagalbos numeriais.
Skubios pagalbos telefono numeriu 112 reiktų skambinti tik tada, kai iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir kai pagalbos tarnybos turi nedelsdamos atvykti į nelaimės vietą.
Emocinė pagalba jaunimui teikiama visą parą telefonu 8 800 28 888.
Emocinė pagalba suaugusiems visą parą teikiama telefonu 116 123.
Emocinė pagalba moterims visą parą teikiama pagalbos telefonu 8 800 66 366.
Rusakalbiams asmenims pagalba visuomet bus suteikta telefonu 8 800 77 277.