Pinigus netrukus turės skirstyti kitaip

 Pinigus netrukus turės skirstyti kitaip

Krašto politikai vėl iškėlė poreikį keisti Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatus. Viliamasi, kad juos patikslinus parama pasieks įmones, kurioms ji labiausiai reikalinga./BNS nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Prašyti paramos iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto nesikuklina net ir tvirtai ant kojų stovintys kai kurie rajono verslininkai. Paskutiniame rajono tarybos posėdyje parama skirta  įmonei, kurios pajamos siekia apie 100 000 eurų. Skirti paramą tokiai stipriai įmonei pasirodė nenormalu ir patiems politikams, tačiau kaip tos paramos neskirsi, kai įmonė atitinka Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatus ir į tokią paramą turi teisę pretenduoti. Tad šį kartą mokesčių mokėtojų pinigais sušelpta išties neskurstanti įmonė, bet tam, kad tokios situacijos nesikartotų, politikai nusprendė, jog jau atėjo metas sugriežtinti nuostatus, pagal kuriuos ir  skirstoma parama verslui.

Paramos prašė jau antrą kartą

Nors tik pernai gruodį buvo svarstomas MB „Šviesiau tamsiau“ prašymas kompensuoti dviejų fotoaparatų įsigijimo išlaidas, sukėlęs daug diskusijų tiek tarp komisijos narių, tiek tarp politikų, jau vasario 23 dieną ši mažoji bendrija atskubėjo į savivaldybę su dar vienu prašymu.

Šį kartą prašyta kompensuoti beveik 1,5 tūkst. eurų patirtų išlaidų, nes įmonė įsigijo droną bei galingą kompiuterį, skirtą apdoroti didelės apimties video failus ir kuriame gali veikti būtina vaizdo įrašų ir apdorojimo programinė įranga.

„Pajamos yra, įmonė dirba pelningai. Bet ji atitinka visus nuostatų reikalavimus, nors veiklą vykdo visoje Lietuvoje, o verslas sekasi puikiai“, – sakė komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius, kai taryboje pasigirdo dvejonių, ar tokiai įmonei reikėtų skirti kompensacijas, kai pinigų uždirbama išties nemažai.

Gitana Kaupienė: „Kompensuoti išlaidas, kai įmonė turi
tokias pajamas, manau, nėra teisinga.“/Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Kaip supratau, įmonė uždirba per 100 tūkst. eurų pelno ir kompensuoti išlaidas, kai įmonė turi tokias pajamas, manau, nėra teisinga. Siūlau dar kartą peržiūrėti nuostatus, kad parama būtų skiriama tiems, kuriems iš tiesų jos reikia ir kurie mažiau uždirba“, – siūlė Gitana Kaupienė.

A. Ardavičius teigė, kad Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatų keitimo procedūra šiuo metu vyksta, tačiau to padaryti greitai neįmanoma.

Galiausiai parama minėtai įmonei buvo skirta, nors tam pritarė ir ne visi krašto politikai.

Šie metai Smulkiojo verslo rėmimo fondui prasidėjo su sprendimu, kad pribrendo laikas keisti nuostatus. Toks sprendimas buvo priimtas padaugėjus itin tvirtai verslo pasaulyje stovinčių verslininkių prašymų kompensuoti jų patirtas išlaidas.

Aut. past.

Gavo ir vos po kelis šimtus

Paskutiniu metu buvo gana įprasta sulaukti itin didelių kompensacijos prašymų, ir įmonės sulaukdavo net po kelis tūkstančius eurų siekiančios paramos.

Šį kartą besikreipusieji smulkieji verslininkai apsiribojo kuklesnėmis sumomis.

Štai MB „Pagalba šventėms“ prašė kompensuoti įsigytų priemonių ir reklamos išlaidas. 

Verslui pradėti įmonė nusipirko pačias reikalingiausias priemones: mini elektrinę viryklę, šaldytuvo šaldiklio termometrą, virtuvinę spintelę, svarstykles, metalinę lėkštę su dangčiu, staliuką-barą, cukraus vatos skrudintuvą, virtuvinį stalviršį, kokteilinę, stalą, gruzdintuvę ir kitus reikalingus įrenginius. Taip pat buvo užsakyta reklama ant pastato ir vizitinės kortelės.

Alvydas Ardavičius teigė, kad būtina keisti Smulkiojo
verslo rėmimo fondo nuostatus./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Įmonė sulauks 766 eurų kompensacijos.

MB „Šilelio masažo studija“, teikianti gydomojo masažo paslaugas, verslui įsigijo antčiužinį ir kompiuterį. Nuo 2022 m. medicinines paslaugas teikianti įmonė turi teikti ataskaitas prisijungusi prie e-sveikatos ir suvesti duomenis apie suteiktas paslaugas, todėl kompiuterio jai ir reikėjo.

Įmonei bus kompensuoti 680 eurų patirtų išlaidų.

400 eurų kompensacijos sulauks MB „Audmeda“ – dalis kompensacijos skiriama už įmonės steigimo išlaidas, dalis – už darbo priemonių įsigijimą. 

Mažiausios kompensacijos rekordas

Taip pat paskutiniame rajono tarybos posėdyje buvo paskirta ir viena iš mažiausių kompensacijų verslui – vos 25 eurai.

MB „Krimsta“, vykdanti didmeninę prekyba kava, arbata, prieskoniais ir riešutais, gaus tokią nedidelę kompensaciją pagal pateiktas išrašytas sąskaitas ir apmokėtas lėšas. 

antčiužinis

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video