Pigiausių maisto produktų krepšelis rugpjūtį šiek tiek brango

 Pigiausių maisto produktų krepšelis rugpjūtį šiek tiek brango

BNS Roko Lukoševičiaus nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Palyginus su kitais vasaros mėnesiais, galima pasakyti, kad rugpjūčio mėnuo mums „įjungė“ rudenį. O tai reiškia, kad vartotojų prioritetai pasikeitė ir gėrimų, grilio, ledų, užkandžių ir impulsinių prekių pardavimai pradėjo mažėti.

2021 metų rugpjūčio Pricer.LT fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginus su 2021 liepos mėnesiu pabrango + 0,62 Eur (1 procentas), ir buvo – 2,72 EUR (4,7proc.) pigesnis, nei praeitų metų rugpjūčio mėnesį.

Pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitingas

Pirmos 2 vietos lieka nepakitusios. „Maxima“ mažina krepšelio kainą – 0,56 EUR ir lieka pirmoje reitingo vietoje, „Lidl“ mažina krepšelio kainą – 0,09 EUR – lieka antroje vietoje, „Rimi“ mažina krepšelio kainą tik – 0,04 EUR ir atsistoja į trečią vietą, nes IKI kelia krepšelio kainą + 0,74 EUR bei „Norfa“ kelia krepšelio kainą + 1,22 EUR, ir abu tinklai nukrenta į atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

Beje, „Norfoje“ stebime ciklišką paskutinio vasaros mėnesio ir Naujųjų Metų iškritimą iš 2-3 pigiausių tinklų vietos į dugną. e-Rimi mažina kainą – 0,38 EUR ir lieka šeštoje vietoje. Barbora.lt didina kainas + 3,44 EUR ir lieka paskutinėje – septintoje vietoje.

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų 2021 rugpjūčio mėnesio analizė rodo, kad lyginant su 2021 liepos mėnesiu kainos kyla + 0,47 EUR (1,1 proc.), 2021 rugpjūčio mėnesio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo + 1,01 EUR (2,5 proc.)  didesnė už 2020 rugpjūčio mėnesio krepšelį.

Prekės

Iš Pricer.LT stebimų 52 prekių kainų brango 26 prekės, pigo 22 prekės.

Iš viso reikšmingai (10 procentų ir daugiau) brangsta 12 prekių iš 52 stebimų. Labiausiai brangusios prekės – juoda duona, pomidorai, arbata, silkė, pienas, aliejus, ryžiai.

Labiausiai, 10 procentų ir daugiau, pigusių prekių, lyginant su praeitų metų birželiu, yra 8. Labiausiai pinga – obuoliai, dešros, mėsos gaminiai, bananai, sviestas, kiaušiniai.

Kiauliena. Geros žinios kiaulienos mėgėjams – kol kas kiauliena pinga, tai matome ir akcijų metu.

Vištiena. Vištienos kainos didesnės nei praeitais metais 8 procentais, tačiau kainų augimo tempas kiek sumažėjo.

Sviestas. Žaliavinės sviesto kainos išlieka stabilios – 398 eurai už 100 kilogramų – tai yra 0,79 EUR už 200 g (įprastas pakelis) – tai 16 procentų brangiau nei praeitais metais, tačiau 200 g pakelį per akcijas galima nusipirkti už maždaug eurą.

Kaip matome, ypatingai pigiosiose prekėse tinklai – bent jau „Maxima“ ir „Lidl“ kainas prilaiko. Šį mūsų pastebėjimą patvirtina ir Žemės ūkio ministerija, kur stebimas tinklų dalies atskirų prekių kainose mažėjimas.

Kaip ilgai tai tęsis, priklausys nuo to, ar agresyvesnė kainodara leis tinklams didintis apyvartą, palaikant priimtiną pelno lygį. Jeigu toks kainų sulaikymas neigiamai atsilieps bendrajam tinklų pelnui – mes matysime didesnį pagrindinių prekių kainų augimą lentynose.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video