Pernaravoje darželis veiks visą dieną

 Pernaravoje darželis veiks visą dieną

Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupė veiks nebe 4 valandas, o 10 valandų per dieną./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nuo kitų metų Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupė ims veikti gerokai ilgiau. Surinkus tėvelių prašymus paaiškėjo, kad kitais ir dar kitais metais grupę lankytų gerokai daugiau vaikų nei šiemet.

Atsiras dvi darbo vietos

Šiuo metu darželinukų grupė dirba vos 4 valandas per dieną – iki pietų miego. Nuo kitų metų grupė dirbs jau 10 valandų per dieną, o tėvams bus atrištos rankos dirbti pilnu etatu ir saugiai palikti bei ugdyti savo mažylius.

Tam, kad būtų galima pokyčius įgyvendinti, reikės ir 0,75 etato ikimokyklinio ugdymo mokytojo pareigybės ir 1 etato ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo mokytojo padėjėjo pareigybės, tad Pernaravoje atsiras dar dvi darbo vietos.

Remontuos ir pirks

Norint, kad darželio grupė pereitų prie sklandaus visos dienos darbo režimo, reikia suremontuoti tualetų ir dušinių patalpas – tam prašoma iš savivaldybės skirti 1 tūkst. eurų.

Dar poros tūkstančių eurų reikės įsigyti lovytėms, čiužiniams, pagalvėms ir patalynei, nes iki šiol mažyliai darželyje nemiegodavo ir reikalingo inventoriaus ten nėra.

Nuo kitų metų grupė dirbs jau 10 valandų per dieną, o tėvams bus atrištos rankos dirbti pilnu etatu ir saugiai palikti bei ugdyti savo mažylius.

Aut. past.

Bus daugiau

„Mes patys buvome nuvykę, kalbėjome su bendruomene, su tėvais. Tėvai nori dirbti ir turėti kur saugiai palikti savo mažus vaikus.

Šiuo metu darželį lanko 8 vaikai, tačiau žinome, kad nuo rugsėjo būtų 12 mažylių, o dar kitais metais – 13 vaikų.

Iš tėvų prašymai surinkti, tėvai užtikrino, kad tikrai vaikus į darželį ves, ir kad jiems būtina pilna vaikų priežiūra“, – sakė savivaldybės l.e.p. Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Turi būti arti

Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Nijolė Naujokienė akcentavo, kad ugdymas patiems mažiausiems kėdainiečiams turi būti šalia, arti namų. Dėl to darželio veiklos plėtra yra sveikintina.

„Tikrai matome būtinybę mažiems vaikams gauti priežiūros ir ugdymo paslaugas šalia namų.

Jei kalba būtų apie mokyklinio amžiaus vaikus, būtų kitokia situacija, juk yra išvystyta ir pavėžėjimo sistema, ir vaikų amžius jau kitas.

Tačiau čia kalbame apie mažiausius mūsų kėdainiečius. Jie turi paslaugas gauti arti namų, kad ir jiems būtų saugumo jausmas, tėvams būtų kuo mažesnės laiko sąnaudos vaikus vežant į darželį ir iš jo pasiimant, ir visapusė nauda vietos bendruomenei“, – akcentavo politikė. 

Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupė veiks nebe 4 valandas, o 10 valandų per dieną.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video