Penktadienį Kėdainiuose prasideda šildymo sezonas
Kėdainiuose jau penktadienį, spalio 13-ąją, skelbiama šildymo sezono pradžia. Šildymo sezonas pernai prasidėjo tuo pačiu metu, užpernai anksčiau – rugsėjo 22 dieną. Kėdainiuose šildymas įjungiamas visiems – tiek įstaigoms, tiek gyventojams – vienu metu.
Gali spręsti patys
Tiesa, gyventojai ir įstaigos gali apsispręsti patys ir, jei nori, šildymą įsijungti anksčiau. Tiek ugdymo įstaigos, tiek daugiabučiai namai gali apsispręsti, ir šildytis anksčiau, nei oficiali šildymo sezono pradžia. Lygiai taip pat šildymo galima ir neįjungti, jeigu norima sutaupyti pinigų.
Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10° C.
Kėdainiuose šiandieną vidutinė oro temperatūra turėtų būti 6,5, trečiadienį – 9, o ketvirtadienį 14 laipsnių šilumos.
Šiluma atpigo
Atpigus energetiniams ištekliams, mažėja ir AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina. Spalio mėnesį, palyginti su praėjusių metų spalio mėnesiu, šiluma pinga 37,5 proc. arba 4,17 ct/kWh.
Nuo 2023 m. spalio 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį sieks 6,96 ct/kWh (be PVM).
Būsimas sąskaitas gyventojams už šildymą ir karštą vandenį nuo 2023 m. spalio 1 d. iki 2024 m. balandžio 30 d. mažins iš valstybės biudžeto kompensuojamas lengvatinis 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.
2023 m. spalį gyventojams šiluma kainuos – 6,96 ct/kWh, kitiems vartotojams – 8,42 ct/kWh, praneša „Panevėžio energija“.
10 Komentarai
Į ką kreiptis jei gyvatukas vos vos šiltas?
Į mane galiu išvalyti visus kanalus
Į namo administratorių. Jei tiekiamo vandens temperatūra neatitinka higienos normų, atsakingas namo administratorius. Jis reguliuoja šildymo sistemą.
Tai gal kreiptis į šilumos tinklus, kad ateitų įvertinti gyvatuko temperatūrą, nes namo pirmininkui neįmanoma įrodyti , kad problema vis dar neišspręsta.
позвони Путину, поможет с радиатором
Prie ko čia tas Putinas?
Kas namą prižiūri į tą ir kreipkis
Keturios dienos kaip šildausi be administratoriaus.Net savos motorykštės nurodymo nelaukiau.Dar ir naujovę bandau-į krosnį bandymui dūmų kanale įstačiau nerūdyjančio plieno sietelį,kuris neduoda liepsnai laisvai išeit į dūmtraukį.Taip ir dūmuose esančios degių dujų frakcijos sudega ir karštis ne kaminą,o krosnies šilumokaičio plotą naudingiau šildo.Jei bandymas pasitvirtins,draugams galėsiu parekomenduoti.
Sunkoka vertinti nepabandžius, bet pagal jūsų aprašymą ir dar nematant paties pečiaus sakyčiau, kad tą pačią funkciją atlikdavo deguonies padavimo sumažinimas arba sklendė kamine sumažindavo ištraukimą. Visgi deguonies sumažinimas logiškai mąstant kaip tik palieka dar daugiau tų nesudegusių frakcijų, todėl jūsų metodas turi pagrindą. Norėsiu sužinoti, kaip pasiteisino.
Stipriai pridarius oro padavimą,prasideda smilkimas,todėl ir čia reikia bandymų.Aš tą tinklelį prisiminiau nuo senais laikais,kai dar nebuvo akumuliatorinių lempelių ,angliakasių naudojamų žvakinių šviestuvų,kur tas tinklelis kažkaip izoliuodavo žvakės liepsnelę neleisdamas užsidegt ir sprogt štolnėse susikaupusiam metanui.Kuras degdamas taip pat išskiria dujas ,o šiuo atveju,kada degimo procesas (apatiniu sukrauto kuro degimu)vyksta ne į viršų ,o dūmai tinklelio dar prilaikomi,tai susidaręs dūmų ir dujų mišinys,veikiamas dūmtakyje įrengto katalizatoriaus,tarsi automobilyje įrengtas išmetamų dujų regeneracijos įtaisas,padeda iš malkų susidariusioms dujoms neišeit be naudos laukan,o naudingai sudegti .Išeini laukan ir dūmų iš kamino beveik nesimato.Aišku,dar turi būti suderinta trauka ir šiluminis režimas.Jei krosnis laikoma ant 50 laipsnių,tai ten ir vidaus sienos,,verks“, ir katalizatorius neatliks jam skirtos funkcijos.Schematiškai pavaizdavus būtų aiškiau.Na,bet sakau,vyksta bandymas.Bet tas ,kad liepsnos ilgis pristabdomas ir ta neišlėkusi į kaminą liepsna naudą duoda-faktas.