Pelėdnagiškiai bus užimti iki pat lapkričio

 Pelėdnagiškiai bus užimti iki pat lapkričio

Užsiėmimo metu vaikai lipdė ir mielus gyvūnėlius, ir puodelius, ir net angelo sparnus./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Pelėdnagiuose vaikai neturės kada nuobodžiauti iki pat lapkričio – čia pradėjo veikti kūrybinės dirbtuvės, kuriose jie įgyvendina savo fantazijas ir prisiliesdami prie meno pasaulio, nuramina viduje susikaupusias emocijas.

9 veiklos, 7 parodos

Kultūros centro Pelėdnagių skyriaus projekte, kurį finansuoja rajono savivaldybė, dalyvauja 12 jaunųjų pelėdnagiškių nuo 7 iki 13 metų amžiaus.

2-3 kartus per mėnesį vaikai renkasi lavinti savo meninių gebėjimų. Neseniai atsidariusiose dirbtuvėse jie jau spėti supažindinti net ir su tokia meno rūšimis kaip kūryba iš porceliano.

Jau pirmojo užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kas yra šaltas porcelianas ir ketino lipdyti lėkšteles, tačiau netruko paaiškėti, kad kūrybiškumui ribų nėra ir šalia lėkštučių kaip mat atsirado ir mielų gyvūnėlių figūrėlės, ir puodeliai, ir net angelo sparnai.

„Antroje edukacijoje „Skiautinių stalo takelis“ ir „Skiautinių kilimėlis“ drauge su jaunaisiais kūrėjais lavinsime estetinį suvokimą ir gebėjimą siūti.

Vaikai savarankiškai kurs eskizus ir ieškos idėjų, kurias, pasitelkdami savo kūrybines galias, perkels ant medžiagos.

Po užsiėmimo kiekvienas dalyvis su savimi išsineš po unikalų, pasiūtą dirbinį, kuriuo, tikimės, papuoš savo namų aplinką“, – sako kūrybines dirbtuves suorganizavusi Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vadovė Loreta Šaduikė.

Iki lapkričio vaikams bus surengta ir nemažai kitų veiklų. Vaikai mokysis siūti medžiaginius kiškučius ir katinukus, iš cemento gamins vazonus gėlėms, kurs sapnų gaudykles ir draugystės apyrankes, sveikinimo atvirukus, susipažins su origamio technika, gamins daiktadėžes ir žibintus.

Planuojama surengti ir pristatyti net septynias vaikų sukurtų darbelių parodas.

Naudinga veikla

„Norime, kad su menu susiję užsiėmimai vaikams teiktų daugiau galimybių sėkmingai socializuotis, integruotis į visuomenę, padarytų vienodas galimybes kiekvieno jų saviraiškai ir atlieptų poreikius, plėtotų kūrybiškumą, puoselėtų kūrybines vertybes, kad tokia veikla būtų efektyvi ankstyvoji nusikalstamumo prevencija“, – sako projekto iniciatorė, Kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vadovė L. Šaduikė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video