Pavogęs trąšas iš buvusio darbdavio užsidirbo ketvirtą teistumą

 Pavogęs trąšas iš buvusio darbdavio užsidirbo ketvirtą teistumą

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Kauno apylinkės teismo Kėdainiuose rūmuose baudžiamojoje byloje paskelbtas nuosprendis D. K. dėl vagysčių. D. K. nuteistas už tai, kad 2021 m. gruodžio 12 d. apie 19.00 val. ir gruodžio 13 d. apie 20.30 val., pro nerakintas duris įsibrovė į ūkininkui priklausančius sandėlius, esančius Kėdainių r., ir slapta pagrobė įvairių trąšų: 600 kg „Ultraso 13-6-40“, 1 200 kg „Nitrabor“, 575 kg „Yara Calcinit“ bei  1 200 kg „Perkla“. Padaryta 1 748 Eur žala.

Prisipažino

D. K. kaltu prisipažino ir teismui paaiškino, kad iš draugo pasiskolintu automobiliu nuvažiavo į ūkininko sandėlius, pasiėmė autokrautuvą ir nuvažiavęs į kitą sandėlį prisikrovė trąšų, kurias ketino parduoti Kėdainiuose.

Nukentėjęs ūkininkas pasakojo, kad peržiūrėjęs stebėjimo kamerų vaizdo įrašus, kuriuose buvo užfiksuotas vagystės faktas, suprato, jog viename iš jų buvo matyti asmuo, kuris panašus į buvusį darbuotoją D. K. 

Vagystės metu autokrautuvui „Unicarriers“ buvo apgadintos kairės pusės durelės, taip pat pakeliami vartai.

Anksčiau teistas

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad D. K. padarė du apysunkius tyčinius nusikaltimus. Jis anksčiau teistas, bausmę atlikęs, tačiau teistumas neišnykęs, baustas administracine tvarka, bauda nesumokėta, dirba.

„Kaltinamasis nurodė supratęs, kad netinkamai pasielgė, gailisi, o tai rodo, jog kaltinamasis adekvačiai įvertino savo neteisėtą, netinkamą elgesį ir imasi priemonių jį keisti, tai yra, pinigų stygių, dėl kurių nurodė įvykdęs vagystes, stengiasi pašalinti dirbdamas, tai yra užsitikrindamas nuolatines pajamas“, – pažymėjo teismas.

Skyrė bausmę

Teismas, D. K. paskyręs laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą nusprendė atidėti, padaręs išvadą, jog yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai, tarp jų ir individualioji bei bendroji prevencija, dar gali būti pasiekti D. K. neatliekant realios laisvės atėmimo bausmės, o jos vykdymą atidedant.

Pripažinęs D. K. kaltu, teismas jam skyrė galutinę subendrintą 1 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams ir paskiriant D. K. įpareigojimus: dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje; viso bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančio institucijos leidimo.

Iš D. K. nukentėjusiajam priteista 2 486 Eur turtinė žala bei 400 Eur advokato išlaidos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video