Patvirtino Dotnuvos vėliavą ir herbą

 Patvirtino Dotnuvos vėliavą ir herbą

Eglė KUKTIENĖ

Šiemet Dotnuvos miestelis minės solidų 650 metų jubiliejų. Iš anksto ruošiantis šiai šventei buvo nuspręsta sukurti oficialų miestelio herbą ir vėliavą. Rezultatas jau yra, jam pritarė krašto politikai. Dabar beliko sulaukti Lietuvos heraldikos komisijos sprendimo.

Kūrė A. Každailis

Dotnuvos herbą, vėliavą ir antspaudą kuria vienas iš žymiausių Lietuvos heraldikos kūrėjų, Lietuvos heraldikos komisijos narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailininkas Arvydas Každailis.

Jis džiaugėsi, kad diskusijose dėl Dotnuvos herbo aktyviai dalyvavo visuomenė, svarstydama pateiktus galimus herbo variantus.

Pusmetį

Simbolių kūrimas prasidėjo dar 2021 metų rudenį. Išklausyta daugybė nuomonių, aptarta įvairių ženklų, bet pagrindinis kriterijus, kad tie simboliai būtų įsimintini ir lengvai taptų dotnuviškių sąmonės dalimi.

Pradžioje buvo orientuojamasi į keturis galimus herbo simbolius – pasaginę segę, leliją, trimazgę pranciškoniškąją virvę ir lelijinį kryžių. Visi jie liudija šio krašto priešistorę bei turtingą istoriją ir kultūrą.

,,Man atrodo, kad bendruomenei, kraštui labai svarbu turėti herbą, pasitvirtinti vėliavą, su kuria galėtume atstovauti įvairiuose renginiuose.

Tai būtų mūsų simboliai, kurie įkvėptų didžiuotis savo krašto žmonių pasiekimais bei įprasmintų šimtmečiais kurtą žmonių gyvenimą ir jo istoriją būtent čia, šiame krašte, kuris, kaip ir kiekvienas kitas kraštas, yra savitas, unikalus ir be galo įdomus“, − sakė iniciatyvos kurti krašto simbolius ėmęsis seniūnas M. Tvaravičius.

2 Komentarai

  • Seniūnui,jis tikras bendruomenės lyderis.

  • Labai dailus herbas. Gal galima būtų sužinoti, kuo ši pasaginė segė susijusi su Dotnuva?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video