„Patrepsynės“ varžytuvėse kėdainiečiai pelnė diplomus

 „Patrepsynės“ varžytuvėse kėdainiečiai pelnė diplomus

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Šeštadienį Šiauliuose vykusiame Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finale dvi Kėdainių rajonui atstovavusios poros tapo diplomantais.

Finaliniame Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ etape dėl geriausiųjų titulo varžėsi net 105 dalyviai iš devyniolikos šalies savivaldybių.

Finale dalyvavo ir diplomus pelnė moksleivių šokėjų poros iš Akademijos kultūros centro – Austėja Sakalauskaitė ir Kipras Klimovas, vadovė Regina Matulienė, bei Krakių kultūros centro Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Smilgelė“ dalyviai Maja Silvestravičiūtė ir Tajus Bagdonas, vadovė Jūratė Gudliauskienė.

Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finale dvi Kėdainių rajonui atstovavusios poros tapo diplomantais.

Padėkos raštais apdovanoti ir Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Pėdelis“ dalyviai – Eleonora Hofertaitė ir Haroldas Hofertas bei Smiltė Nacytė ir Jokūbas Bučinskas, vadovė Diana Dovydavičiūtė.

Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ – vienintelis renginys Lietuvoje, kur varžosi mokyklinio amžiaus dalyviai folkloriniame šokyje.

Konkursas-varžytuvės vyksta trimis etapais: visose Lietuvos mokyklose yra atrenkamos poros į savivaldybės turą, savivaldybėje atrenkamos poros į respublikinį finalinį turą. Visi finalo dalyviai ir jų vadovai apdovanojami padėkos raštais, atskirų šokių geriausi šokėjai – diplomais.

Varžytuvės „Patrepsynė“ orientuotos į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą. Jų metu ugdomas tautinės, regioninės ir vietos tapatybės ir folklorinio šokio autentiškumo ypatybių suvokimas.

Visiems dalyviams sudaroma galimybė įgyti folkloriniam šokiui būtinas raiškos ypatybes ir patirtis juos pritaikant šiuolaikinėje visuomenėje. Organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet sulaukta rekordinio dalyvių skaičiaus.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video