Paslaugų teikimas Kėdainiuose sustos! Kova dėl hemodializės nesibaigia

 Paslaugų teikimas Kėdainiuose sustos! Kova dėl hemodializės nesibaigia

Jau įpusėjo antras mėnuo, kad Kėdainių ligoninės patalpų, kuriose teikiamos hemodializės paslaugos, nuomos konkursą laimėjo nauja įmonė. Tačiau patalpose vis dar karaliauja senieji nuomininkai, o ligoninė su įmone kariauja teisme./Aldo Surkevičiaus nuotr

Eglė KUKTIENĖ

Kova dėl hemodializės paslaugų teikimo Kėdainių ligoninės patalpose vis dar nesibaigia. Nors Kauno apygardos teismas ir panaikino prieš tai pritaikytas apsaugos priemones, o sutartis su naująja patalpų nuomos konkurso laimėtoja yra atnaujinta, vis dėlto valdininkų neigta tikimybė, kad pacientai kurį laiką hemodializės paslaugų Kėdainiuose negaus, pasirodė besanti grynų gryniausia tiesa.

Tikino, kad gaus

Rajono tarybos posėdyje krašto politikams bandant sužinoti, ar besikeičiantis hemodializės paslaugų teikėjas nesukels nepatogumų nuo hemodializių priklausomiems kėdainiškiams, panašu, viešai buvo pateikta klaidinanti informacija.

„Teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones ir patalpos perduodamos gruodžio 2 dieną Kėdainių ligoninei, o Kėdainių ligoninė jas perduoda UAB „Nefrosana“.

Aš domėjausi ir mes gavome ir žodžiu, ir raštu atsakymus, kad higienos pasas išduotas ir akreditavimo tarnyba licenciją yra suteikusi. Paslaugas pacientai gaus“, – sakė savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė.

Abejojo

UAB „Nefrosana“ teigia, kad hemodializės paslaugas Kėdainių ligoninės patalpose (kurios yra Vaikų korpuse) galės teikti tik nuo gruodžio vidurio. Ir tai veikiausiai tik tuomet, jei patalpų perdavimas įvyks maksimaliai sklandžiai./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Tačiau politikų tokie paaiškinimai neįtikino.

„Galime būti ramūs, kad kėdainiečiai šias paslaugas gaus būtent Kėdainių ligoninės patalpose? Juk yra pacientų, kurių vežioti negalima“, – tikslinosi Indrė Fiodorova.

„Kokia garantija, kad nuo gruodžio 2 dienos paslaugos gyventojams tikrai bus teikiamos laiku, patogiu būdu, jiems įprastoje vietoje? Situacija dviprasmiška. Laikinosios apsaugos priemonės panaikintos, bet teisminis ginčas visgi nėra pasibaigęs. Jūs pati tikite tuo, esate rami dėl to?“ – antrino bei savivaldybės gydytojos R. Kabošienės klausė ir didžiausios frakcijos rajono taryboje lyderė Nijolė Naujokienė.

Savivaldybės gydytoja pakartotinai patikino, kad UAB „Nefrosana“ tiek žodžiu, tiek raštu esą užtikrino, kad pacientai paslaugas gaus. Ir ne kur kitur, o Kėdainių ligoninėje nuo gruodžio 2 dienos.

„Aš jums aiškiai sakau, kad turime raštu parašytą atsakymą, kad gaus. Dar papildomai paprašysime patikinti, kad tikrai pacientai paslaugą gaus Kėdainių ligoninėje.

Aš pati kreipiausi, lygiai taip pat man rūpi pacientas, tikrai nėra tas pats.

Skambinau ir teiravausi, kaip jie užtikrins paslaugas ir ar tikrai pacientai jas gaus. Buvau užtikrinta, kad gaus.

Aš tikiu, kad paslauga bus teikiama, todėl, kad šią paslaugą ligonių kasos įstaigai apmoka.  Tai įstaigos įsipareigojimai“, – tikino R. Kabošienė.

„Jei nuomojamas patalpas UAB „Nefrosana“ perimtų tinkamos būklės, kaip ir planuojama, t.y. gruodžio 2 dieną, tai patalpų pilną paruošimą galėtume atliktų per 7-10 dienų“.

UAB „Nefrosana“

Tik gruodžio vidury

Tačiau UAB „Nefrosana“, „Rinkos aikštės“ paklausta, ar tikrai jau nuo gruodžio 2 dienos Kėdainių ligoninėje galės teikti hemodializės paslaugas, atsakė visiškai kitaip.

„UAB „Nefrosana“ išnuomotas Kėdainių ligoninės patalpas perims gruodžio 2 dieną, tačiau negalės tą pačią dieną pradėti jose teikti hemodializės paslaugų – bus tam tikras patalpų paruošimo laikotarpis, kuris priklausys nuo kelių aplinkybių.

Pirma, neaišku, kada ir kokis būklės UAB „Diaverum klinikos“ perduos patalpas Kėdainių ligoninei. Pagal esamą sutartį, tai turi įvykti gruodžio 1 dieną, tačiau kol kas neturime jokios informacijos apie planuojamus UAB „Diaverum klinikos“ išsikraustymo veiksmus.

Antra, svarbus techninis patalpų hemodializės paslaugoms paruošimas.

UAB „Nefrosana“ turi įsigijusi visą medicininę bei inžinerinę įrangą, būtiną hemodializės paslaugų teikimui, su šios įrangos tiekėjais sudarytos skubaus instaliavimo, garantinio ir pogarantinio aptarnavimo sutartys.

Sudarytos sutartys su būtinų hemodializės paslaugoms medicininių priemonių bei papildomų paslaugų teikėjais.

Jei nuomojamas patalpas UAB „Nefrosana“ perimtų tinkamos būklės, kaip ir planuojama, t. y. gruodžio 2 dieną, tai patalpų pilną paruošimą galėtume atlikti per 7–10 dienų“, – teigiama naujosios patalpų nuomos konkurso laimėtojos atsakyme.

Įmonė neslepia, kad hemodializės procedūrų paslaugos Kėdainių ligoninėje bus pradėtos teikti, tikėtina, tik š. m. gruodžio viduryje. Bet kuriuo atveju pacientai gaus informaciją apie esamą situaciją atnaujinamoje hemodializės klinikoje.

„Skambinau ir teiravausi, kaip jie užtikrins paslaugas ir ar tikrai pacientai jas gaus. Buvau užtikrinta, kad gaus. Aš tikiu, kad paslauga bus teikiama, todėl, kad šią paslaugą ligonių kasos įstaigai apmoka. Tai įstaigos įsipareigojimai.

R. Kabošienė

Suklaidino

Maža to, paaiškėjo, kad tarybos posėdyje politikams ir visiems gyventojams ištransliuota informacija, kad UAB „Nefrosana“ turi galiojantį naujai išduotą higienos pasą ir akreditavimo tarnybos išduotą licenciją, buvo netiksli.

„UAB „Nefrosana“ jau yra atlikusi pradinius veiksmus patalpų licencijavimo hemodializės paslaugų teikimui kryptimi, ir tik teismo taikytos laikinosios apsaugos priemonės laikinai buvo sustabdžiusios bendrovės tolimesnes pastangas.

Neskundžiamai panaikinus laikinąsias apsaugos priemones, jau šią savaitę tikimės atnaujinti patalpų higienos pasą ir pratęsti sustabdytą licencijavimo procedūrą.

Mūsų vertinimu, tai neturėtų užtrukti ilgiau, nei patalpų techninis paruošimas hemodializės paslaugoms“, – viliasi įmonės atstovai.

Perkels kitur

Paaiškėjo, kad dalis hemodializuojamų pacientų pereinamuoju laikotarpiu paslaugas gaus, bet ne Kėdainiuose.

Dalis jų bus vežami į UAB „Nefrosana“ hemodializės kliniką Kaune ir UAB „Nefrologų pagalba“ hemodializės kliniką Ukmergėje.

Kėdainių ligoninėje hospitalizuoti pacientai, kuriems būtinos hemodializės procedūros, ligoninių sutarimu, pereinamuoju laikotarpiu būtų perkelti į Ukmergės ligoninę.

„Norime atkreipti dėmesį, kad inkstų nepakankamumu sergantys pacientai, kuriems būtinos hemodializės procedūros, patys renkasi gydymo įstaigą, kurioje jie norėtų šias paslaugas gauti.

Pagal Lietuvos įstatymus, jokios sutartys negali jų susaistyti su viena ar kita gydymo įstaiga. Todėl nei UAB „Nefrosana“, nei UAB „Diaverum klinikos“ ar kita hemodializės paslaugas teikianti gydymo įstaiga neturi teisės savintis tokių pacientų“, – pabrėžė UAB „Neforsana“.

Sureagavo ir „Diaverum klinikos“

UAB „Diaverum klinikos“, kurios skaičiuoja paskutines dienas Kėdainių ligoninės patalpose, taip pat suskubo reaguoti į klaidingus savivaldybės gydytojos teiginius, nuskambėjusius tarybos posėdyje.

„Kaip yra žinoma, hemodializės paslaugos pacientams turi būti teikiamos nepertraukiamai ir griežtai gydytojo nustatytu periodiškumu: paprastai pacientams paslaugos turi būti teikiamos tris kartus per savaitę, o kitiems – dar dažniau.

Kaip teisingai 2021-11-26 posėdžio metu pastebėjo savivaldybės gydytoja p. R. Kabošienė, šiuo metu Kėdainiuose paslaugos yra teikiamos asmenims, dėl kurių sveikatos būklės, atsižvelgiant ir į pandeminę situaciją, paslaugų teikimas ne Kėdainių mieste būtų susijęs su nereikalingomis papildomomis rizikomis tokių asmenų sveikatai ir (arba) gyvybei. Tai ypatingai liečia pacientus, kurie yra sulaukę garbingo amžiaus ir (arba) kurių sveikatos būklė yra sunki.

Tokių pacientų mūsų bendrovės valdomoje Kėdainių klinikoje, kuri šiuo metu veiklą vykdo ligoninės patalpose, yra ne vienas, o net keletas.

Būdama atsakingo verslo atstovu, mūsų bendrovė yra priversta atkreipti Jūsų dėmesį, kad, priešingai nei Kėdainių rajono savivaldybės 31-ojo posėdžio metu nurodė p. R. Kabošienė, „Diaverum klinikoms“ grąžinus patalpas ligoninei, UAB „Nefrosana“ negalėtų iš karto pradėti teikti hemodializės paslaugų šiose patalpose“, – tarybos nariams išsiųstame rašte teigia UAB „Diaverum klinikos“.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas:

„Kai tik ligoninė kreipėsi į savivaldybės administraciją pranešdama, kad reikia skelbti naują patalpų nuomos konkursą, mes nedelsdami paruošėme sprendimo projektą ir pateikėme jį svarstyti rajono tarybai.

Vis dažniau pasigirstantys kaltinimai, esą savivaldybė laiku nepaskelbė ligoninės patalpų nuomos konkurso, yra nepagrįsti ir neteisingi.

Savivaldybė negali proteguoti jokio paslaugų teikėjo ar nuomininko ir kištis į įstaigos viešuosius pirkimus.

Dializės paslaugas teikia privati įmonė, sudariusi sutartis su Ligonių kasomis. Tai – ne VšĮ Kėdainių ligoninės funkcija.

Dėl patalpų nuomos procedūrų vyksta teisminiai ginčai ir mes į juos kištis negalime. Tuo labiau kad „Diaverum klinikos“ yra sudariusios sutartis su pacientais ir ši klinika jiems paslaugą teikia tiesiogiai.  Dar kartą akcentuoju, kad tai privati įmonė.

O mes garantuosime pavėžėjimą pacientams, kaip ir iki šiol, jei jie to pageidaus. Dėl lėšų skyrimo už hemodializuojamų pacientų pavėžėjimą rajono taryba yra priėmusi sprendimą jau daugiau kaip prieš dešimt metų, vadovaudamiesi šiuo sprendimu mes ir garantuojame nemokamą pavėžėjimą visiems pacientams, kuriems to reikia.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video