Pasipiktinimas dėl nestojančio traukinio jau pasiekė ir Seimą

 Pasipiktinimas dėl nestojančio traukinio jau pasiekė ir Seimą

Traukinys Vilnius–Ryga stoja keturiose tarpinėse stotelėse – Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Jelgavoje. Tiek Kaišiadorys, tiek Joniškis yra gerokai mažesni miesteliai, nei Kėdainiai.

Pasipiktinimas dėl į Rygą tiesiogiai švilpiančio ir Kėdainiuose, Kaune bei dar keliuose miestuose nestojančio traukinio jau pasiekė ir Seimą – Lietuvos geležinkelių atstovams Seimo Ekonomikos komitete jau teko aiškintis dėl savo sprendimų. Lietuvos geležinkelių pozicija švelnėja – dabar jau neatmetama, kad maršrutas gali būti persvarstomas iš naujo. Tik negalima atmesti ir to, kad šioji geležinkelininkų pozicija švelnėja galimai ir dėl to, kad praėjusių metų pabaigoje pompastiškai pristatytas maršrutas Vilnius–Ryga jau praranda populiarumą – dabar šiuo traukiniu keliauja vis mažiau žmonių, o kadangi jis stoja dar trijose tarpinėse stotelėse, dažnai yra naudojamas ir kaip tarpmiestinis traukinys.

Pristatė it pasaulinio lygio atradimą

Traukinio maršrutas, nors ir dvidešimtį metų nekursavęs, vis dėlto – anokia naujiena. Tačiau reklamos buvo mesta tiek, kad, rodėsi, jog tai koks šimtmečio projektas.

„Susidarė įspūdis, kad Lietuvoje pirmą kartą traukinys atsirado, kaip prieš 160 metų, taip buvo parodyta, kad vos ne į mėnulį nuskridome. Pristatytas kaip pasaulinio lygio atradimas“, – skeptiškai žvelgė geležinkelininkų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Stanislavas Fedaravičius.

Jis pridūrė, kad nors pradžioje traukinio bilietai buvo tiesiog iššluoti, praėjus pirminei euforijai, keleivių jame vis mažiau.

Kadangi paaiškėjo, jog traukiniu dažnas keleivis važiuoja visai ne iki Rygos, pagrįsta kelti klausimą, kodėl gi jis aplenkia daugelį miestų, kurie būtų labai palankūs didesnio keleivių srauto surinkimui. Traukinys nestoja nei Kaune, nors tai, aišku, būtų šioks toks išsukimas, nei Kėdainiuose. Na, o Kėdainių traukinių stotis tikrai nebūtų tiek daug laiko kainuojantis traukinio maršruto pakeitimas.

kraštietis Viktoras Fiodorovas pasakojo, kad Seimo ekonomikos komitete LTG atstovų paaiškinimai, kodėl traukinys aplenkia Kauną, Kėdainius ar Jonavą, politikų neįtikino./BNS nuotr.

Kaišiadorys nurungė Kėdainius, nes, esą, jie patogesni

Traukinys Vilnius–Ryga stoja keturiose tarpinėse stotelėse. Tai – Kaišiadorys, Šiauliai, Joniškis ir Jelgava jau Latvijoje.

Tiek Kaišiadorys, tiek Joniškis, kuris esą yra prijungtas kaip traukinio sustojimo vieta dėl regioninės politikos, yra gerokai mažesni miesteliai, nei Kėdainiai. Jei mūsų krašte gyvena  apie 20 tūkst. žmonių, tai ten – apie 8 tūkst.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovė Aurelija Dermantė teigia, kad Vilnius, Kaišiadorys ir Šiauliai pasirinkti, nes turi patogias jungtis su kitus miestus jungiančiais maršrutais, o Joniškiui naujai sudaryta galimybė susisiekimui traukiniu.

Tiesa, atsivertus Lietuvos geležinkelio vėžių žemėlapį matyti, kad tiek Kaišiadoris, tiek Kėdainius jungia ta pati vėžė. Sunku suprasti, kodėl visgi būtent Kaišiadorys pasirinkti traukinio sustojimui, mat ta pati vėžė keliauja ir pro Jonavą, ir pro mūsų miestą – abu gerokai didesnius ir gausesnius gyventojais.

Kaišiadorys, pagal Lietuvos geležinkelius, turėtų tapti ir kauniečių traukos centru, mat Kauno maršrute taip pat nėra.

„Numatytas ir patogus persėdimas į tarptautiniu maršrutu kursuojantį traukinį iš maršrutu Kaunas–Vilnius vykstančio traukinio. Persėdimas suplanuotas Kaišiadorių geležinkelio stotyje. Keleiviams, norintiems vykti į Rygą iš Kauno, rekomenduojama rinktis ryte – 6 val. 31 min. – Vilniaus link kursuojantį traukinį, o sugrįžti į antrą pagal dydį Lietuvos miestą galima 19 val. 36 min. Iš Kaišiadorių Kauno link išvykstančiu traukiniu“, – teigė  LTG atstovė.

Traukinys Vilnius–Ryga stoja keturiose tarpinėse stotelėse. Tai – Kaišiadorys, Šiauliai, Joniškis ir Jelgava jau Latvijoje.

Aut. past.

Ekonomikos komitete kamantinėjo LTG atstovus

Tuo tarpu kraštietis Viktoras Fiodorovas pasakojo, kad Seimo ekonomikos komitete LTG atstovų paaiškinimai, kodėl traukinys aplenkia Kauną, Kėdainius ar Jonavą, politikų neįtikino.

„Atskirai aptarėme kėdainiečių keliamą problemą dėl traukinio Vilnius–Ryga–Vilnius sustojimo Kėdainiuose. Manęs ir komiteto narių LTG atstovų argumentai, kodėl jis nestoja tokiuose miestuose kaip Kėdainiai neįtikino, todėl artimiausiame komiteto posėdyje priimsime protokolinį nutarimą, kad siekiant didinti keleivių pervežimo geležinkeliais dalį ir nustatant geležinkelio stočių tinklą LTG turėtų labiau bendradarbiauti su savivaldos institucijomis, kad būtų atliepta į gyventojų poreikius ir jiems sukurtos naujos ar atnaujintos buvusios keliavimo geležinkelių transportu galimybės“, – žadėjo politikas.

Na, o LTG atstovai taip pat sakė, kad einant laikui traukinio sustojimų tikrai galėtų daugėti, o ir pats maršrutas galėtų kiek pasikeisti.

„LTG Link“ nuolat analizuoja faktinius maršrutų tvarkaraščio duomenis, keleivių srautus ir infrastruktūros galimybes Lietuvoje ir Latvijoje,  atsiradus palankių aplinkybių, sustojimas Kėdainiuose būtų svarstomas iš naujo“, – spaudai sakė LTG atstovė A. Dermantė.

20 Komentarai

 • Vieni debilai sulinde i ta LG.

 • Kas čia per pasaulio bamba tie Kėdainiai? Jei tikrai reiso populiarumas mažėja, kam tada reikia, kad stotų, jei nepritauks kokių kauniečių ar jonaviečių? Iš jų bent uždirbtume, kebabų ir čeburekų kioską pastatytume.

 • Išnagrinėję agurkinių pretenzijas,nutarėmė tarptautiniu reisu paleist dar ir Polzunovo laikų garvežį,kur aštrių pomėgių Raikino entuziazistai galės ir anglis į pakūrą pašufliuoti.

  • Burliokams ir kacapams specialiai paruošime gyvulinius vagonus, juos gabenti namo į matušką rosija nemokami bilietai į vieną pusę. Paskubėkite kol nevėlu.

   • O Adolfas jau ir lytį dėl darbo spėjo pasikeisti?

    • Jis ir tvirkint megsta ir tuos tvirkintojus stoja muru papus atstates ir kgbistus su komuniagom uzstoja muru

     • Bare „Golubaja ustrica“ tvirkinimas tik 50 eur, labai pigiai. Kacapams, karo veterinarams , okupantų palikuoniams ir pateikusiams darbo ir puidoko partijos narių bilietus – didelės nuolaidos. Ateisite seni niedobyty izvrasčencai?

     • Ką tu ten,bulgarų čigone,su savo smirdančiomis ustricomis-pas mus ,,Vonioje su Galkinu“ viskas nemokamai.

   • Labai norėtumėm kad traukinys stotų ir Radviliškyje.Ankščiau teko daug katų važiuot Į Rigą tik traukiniu..Buvio labai patogus maršrutas.

   • Šliaupk toliau šlepas konservam, karo kuratytojau, dydžiausias kacapas esi tu lopas!

   • Nori kaip pas ukrus butu ?

    • Burlioke smirdanti, tu prišiktom kelnėm, čia kuo grasini? Žiūrėk dar kad sveikas iš Lietuvos išsinešdintum. O tai pavirsi greitai traša kaip tavo tautiečiai orkai Ukrainoje.

 • N x išvis kažkur stot .

 • beveik išnyko utėlės. Nuvarytume parduoti utėlę į Rygą būtų biznis ir špyga Lietuvos geležinkeliams. Lai važiuotų tuščiais vagonais. Dar, galima užbarikaduoti geležinkelį mūsų rajone. Vis tiek naudos nėra. Ne mūsų pupos, ne mūsų bėdos. Ar ne?

  • Konservantai greit atstatys šį biznį ir galėsi ne pavieniui,o kapomis utėles varyti.Elektrai netoli kajuk šviečiasi,dujos ant ribos,brangi saliarka jau lašais kapsi,miškus Ženkos išsigimęs peras tuoj pabaigs kirsti.Balanos gadynė su russka radiacija tunelio gale spingso…

   • Ko myžčiojat vatiniai? Svarsčikas Jamelia Viktoras suvirins jums specialiai gyvulinį vagoną iš nupyzdintų Gazpromo vamzdžių. Visi rytų kryptin aplankyt movzoliejaus mumiją ir ten pasilikt melstis prie jos.

 • Visu pirma nera pasirinkimo laiku, antra kaina, trecia keliavimo laikas ilgesnis. Lyginant su autobusu. Autobusuose NUOLAT daromos akcijos vykstant i Lenkija, Latvija, Estija, Čekija ar Vokietija. Yra didelis laiku pasirinkimas ar tai ryte ar per pietus ar nakti. Kaip mat musu traukiniai siulo viena marsruta kuris kursuoja uz brangesne kaina ir kur niekad akciju nedaro. Jus bent galvokit ka siulot!!! zinoma zmones rinksis kitas alternatyvas o NE TRAUKINI!!!! ir as lygiai taip pat rinksiuos autobusa bet ne TRAUKINI kuris siulo viena laika, brangia kaina ir ilgesni keliavimo laika

 • Nuo kada Kaišiadorys ir Joniškis miesteliais tapo jau ?? 😐

 • Biletų kainas padidinkit bus mažiau darbo

 • Nu man dar nėra su galva taip blogai kad vaziuociau už tokią kainą. Autobusai pigiau ir akcijų būna.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video