Pasidaryk pats: seno buto renovacija. Nuo ko pradėti?

 Pasidaryk pats: seno buto renovacija. Nuo ko pradėti?

Renovuojate butą ir svarstote, kokios balkono durys atitiktų jūsų poreikius ir būtų funkcionalios? Turėdami šiek tiek žinių ir laiko, jas nesunkiai išsirinksite ir susimontuosite patys!

PVC balkono durys ir jų privalumai

PVC, arba polivinilchloridas, palyginti su tradicinėmis medžiagomis, tokiomis kaip medis ar aliuminis, sparčiai populiarėja dėl keleto priežasčių:

PVC tarnauja itin ilgai. Skirtingai nei mediena, kuri yra jautri drėgmei ir pelėsiui, plastikas išlieka atsparus žalingam aplinkos poveikiui. Remiantis „Produkto Poveikio Aplinkai deklaracija“ (EPD – Environmental Product declaration*), per vieną gyvavimo ciklą PVC produktai gali ištarnauti iki 40 metų.

Palyginus su mediniais, plastiko arba kompozito paviršius paprasta prižiūrėti, jų nereikia sutepti ar periodiškai perdažyti, taip sutaupant ir laiką, ir papildomas išlaidas.

PVC gaminiai pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, todėl žiemą namuose išlieka šilta, o vasarą – vėsu. Plastikinės balkono durys – tai daugiau nei tik dizaino pasirinkimas, bet ir investicija į ilgaamžiškumą, energinį efektyvumą ir taupumą.

Kaip įvertinti balkonų durų būklę?

Prieš keičiant senas balkono duris, labai svarbu įvertinti jų būklę. Štai keletas punktų, kurie padės tai padaryti:

  • Skersvėjai ir temperatūros svyravimai. Jei šalia durų jaučiate skersvėjį arba pastebimus temperatūros pokyčius, tai ženklas, kad jos nusidėvėjo. Prieš perkant naujas, dar pabandykite pakeisti tarpines.
  • Vizualus nusidėvėjimas. Patikrinkite, ar balkono durys nėra išblukusios, neturi įtrūkimų ar spalvos pakitimų. Neretai šios problemos tik kosmetinės, tačiau jos gali parodyti ir struktūrines durų problemas.
  • Sunkesnė eksploatacija. Jei durys sklandžiai nebeatsidaro ir nebeužsidaro, gali būti, kad jų rėmai deformavosi, o tai kenkia namų saugumui ir izoliacijai. Tuo atveju prieš priimant sprendimą keisti, pirmiausia sureguliuokite duris, naudodamiesi gamintojo instrukcijomis.

Plastikinės balkono durys ir jų montavimas

Nusprendus pakeisti balkono duris, reikėtų atlikti keletą paprastų žingsnių:

  1. Atlikite tikslius, užsakymui reikalingus matavimus.

Išmatuokite durų rėmo aukštį ir plotį bent trijose vietose. Neteisingai išmatavus duris, vėliau gali kilti montavimo problemų, o gaminys gali nebetilpti į montavimo angą. Naudokitės gamintojo pateiktomis matavimo instrukcijomis.

  1. Užsisakykite duris internetu

Šiandien jau galima įsigyti įvairaus dizaino ir įstiklinimo PVC duris internetu, nekeliant kojos iš namų. Rinkitės tokį dizainą, kuris atspindėtų jūsų būsto estetiką ir atitiktų reikiamus šilumos bei garso izoliacijos reikalavimus. Pasvarstykite įsigyti duris su nematomais vyriais, tuomet iš interjero pusės nesimatys jokių papildomų elementų.

  1. Rekomendacijos išmontavimo darbams

Išmontuojant senas duris, būtina vadovautis šiais reikalavimais:

– Jeigu išmontavimo darbai atliekami naudojamosiose patalpose, uždenkite baldus, grindis ir kitus daiktus nuo galimų pažeidimų.

– Apsaugokite konstrukcijos elementus nuo užteršimo arba pažeidimų.

– Senų langų / durų ir statybinių šiukšlių utilizavimą atlikite pagal galiojančias statybinių atliekų tvarkymo ir rūšiavimo taisykles.

– Naudodami laužtuvus, imkitės būtinų priemonių angoms apsaugoti. Demontavimo metu sugadintos montavimo angos turėtų būti atstatomos pagal užsakytų gaminių matmenis.

– Nuo angos nuvalykite šiukšles, dulkes ir sudrėkinkite.

  1. Sumontuokite naujas duris

Įstatykite naujas PVC duris į angą ir įsitikinkite, kad jos stovi lygiai. Tam naudokite gulsčiuką. Pritvirtinkite jas angoje varžtais arba montavimo plokštelėmis bei užsandarinkite montažines siūles.

Naudokitės tik detaliomis, gamintojo suteiktomis montavimo instrukcijomis ir naudokite tik kokybiškas montavimo medžiagas: https://mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-ir-duru-montavimo-instrukcijos

Baigę montavimo darbus įsitikinkite, kad balkono durys tinkamai funkcionuoja, yra sandarios ir nepraleidžia vandens. Šis žingsnis yra labai svarbus, nes prastai užsandarintos durys gali pakenkti energiniam efektyvumui ir saugumui. Taip pat patikrinkite, ar teisingai funkcionuoja varčia, ir, jei reikia, sureguliuokite ją naudodamiesi gamintojo instrukcijomis.

*Šaltinis: https://mynest.lt/lt-lt/pagalba/produkto-poveikio-aplinkai-deklaracija-epd-triju-stiklu-dvieju-kameru-langai

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video