Parodė, kaip gelbėti skęstantį žmogų

 Parodė, kaip gelbėti skęstantį žmogų

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Kėdainių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, prie Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose pirmadienį surengė akciją „Būk saugus prie vandens“. Specialistai gyventojams ne tik patarė, bet ir praktiškai pademonstravo, kaip reikia  gelbėti skęstantį žmogų ir jį gaivinti.

Patarė ir pademonstravo

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją. Papasakojo gyventojams, kaip atpažinti skęstantį žmogų, kokių veiksmų ir priemonių reikėtų imtis gelbėjant skęstantįjį bei kaip apsaugoti save.

„Norėčiau pažymėti, kad ugniagesiai kasmet vykdo panašias akcijas ir jos duoda rezultatų – žmonės tikrai labiau pradeda mąstyti ir saugiau elgiasi prie vandens telkinių.

Mes akcentuojame, kad žmonės maudytųsi tik žinomose vietose, nešokinėtų vietose, kur neaiškus dugnas, neaiškus gylis.

Maudytis reikėtų ne vienam. Kiekvienas turėtų žinoti gelbėjimo būdus ir mokėti atlikti pirmosios pagalbos veiksmus.

Visiems būtina atminti, jog pamačius skęstantį žmogų, pirmiausia reiktų skambinti telefonu 112, o tik paskui bandyti suteikti pagalbą.

Pačiam plaukti iki skęstančiojo yra pavojinga, jei nesate geras plaukikas, tačiau galima jam paduoti pagalį, virvę, kažkokį plūduriuojantį daiktą, galų gale galima paduoti išgerto gėrimo plastikinę talpą, kuri tikrai padės išsilaikyti vandens paviršiuje“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4 pamainos vadas Saulius Žagoraitis.

Visuomenės sveikatos biuro specialistės mokė dalyvius atlikti pirminį gaivinimą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Mokė gaivinti

Visuomenės sveikatos biuro specialistės mokė dalyvius atlikti pirminį gaivinimą.

Visi norintys galėjo išbandyti ir išmokti praktiškai atlikti širdies masažą ant gaivinimo manekeno. Akcijos metu gyventojams buvo dalinamos saugaus elgesio ir traumų prevencijos knygelės.

„Stresinėje situacijoje daug kas pasimeta, todėl mes praktiškai parodėme, pademonstravome ant manekeno, kaip reikėtų teikti pirmąją pagalbą, kaip reikėtų gaivinti žmogų.

Žodžiais visa tai lengva pasakyti, tačiau daug svarbiau parodyti praktiškai.

Mes visuomet akcentuojame, kad pačios svarbiausios yra pirmosios minutės. Kol atvažiuos greitoji pagalba, mes turime gaivinti žmogų, atlikti sinchroniškus krūtinės ląstos paspaudimus“, –  akcentavo sveikatos stiprinimo specialistė Sonata Aleknaitė.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ugdyti sąmoningumą

Šia akcija siekiama ugdyti žmonių sąmoningumą rūpintis savo sveikata vasaros metu, priminti saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisykles.

Penkerių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistikos duomenimis, vidutiniškai per vasarą ugniagesiams gelbėtojams iš vandens telkinių Lietuvoje tenka ištraukti 59 skenduolius, iš jų 14 – rugpjūčio mėnesį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video