Parduotuvės naujai tvarkai pasiruošusios, eilių neprognozuoja

 Parduotuvės naujai tvarkai pasiruošusios, eilių neprognozuoja

BNS nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vyriausybei apsisprendus nuo šeštadienio atsisakyti galimybių paso, bet riboti plotą vienam pirkėjui parduotuvėse, prekybininkai sako pirkėjų srautus reguliuoti jau pasiruošę. Jie mano, kad didelių eilių nebus, nebent nedidelės prie mažų parduotuvių piko metu.  

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė mano, kad prekybininkams pradėjus reguliuoti pirkėjų skaičių, nesusipratimų nebus, nes daug parduotuvių, į kurias įleidžiama be galimybių paso, tai daro ir dabar.  

Ji įsitikinusi, kad eilės prie parduotuvių nesusidarys, nebent prie mažesnių.

„Eilių neturėtų būti. Gal prie kokios mažesnės parduotuvės piko valandomis reiks pastovėti kelias minutes. Mažosioms parduotuvėms ploto vienam pirkėjui reikalavimai daugiau negu dukart sušvelnėjo. Be to, srautai tolygiau pasiskirstys, nes daugiau žmonių galės patekti į didesnes parduotuves“, – tvirtino asociacijos direktorė. 

Tvarka parduotuvėse

„Iki“ prekybos tinklo komunikacijos vadovė Vaida Budrienė BNS sakė, kad parduotuvėse srautai bus reguliuojami pagal krepšelių ir vežimėlių skaičių (kaip kai kuriose ir buvo iki šiol) – jų bus tiek, kiek leistina vienu metu parduotuvėje lankytis žmonių.  

Pasak jos, srautą reguliuojantys darbuotojai užtikrins, kad kiekvienas pirkėjas apsipirktų tik su krepšeliu ar vežimėliu. 

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė ragina vykti apsipirkti ne visai šeimai, o po vieną – ir taip mažinti pirkėjų srautus. 

„Apsipirkimų planavimas dabar tampa dar aktualesnis, nes vienam pirkėjui privalėsime užtikrinti 15 kv. metrų. Todėl prašome pirkėjų ne tik planuoti savo apsipirkimus, bet ir atvykti apsipirkti po vieną ir taip sumažinti pirkėjų srautą bei prisidėti prie greito ir patogaus apsipirkimo, esant dabartinėms sąlygoms“, – sakė ji.  

Daugiau nei 170 „Maximos“ parduotuvių pirkėjų srautai nuo praėjusio spalio stebimi ir reguliuojami apsaugos darbuotojų bei ribojami pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius. 

„Lidl Lietuvos“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė sakė, kad pirkėjų srautus reguliuos apsaugos darbuotojai.

Nuo šeštadienio atsisakius galimybių paso, parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, nurodyta užtikrinti 15 kv. metrų bendrą plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną žmogų.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo vasario 5 dienos stabdyti galimybių paso galiojimą – jo nebereikės rodyti nei kavinėse, nei parduotuvėse, nei renginiuose. Žmonės privalės dėvėti veidą dengiančią kaukę ar respiratorių, laikytis bent dviejų metrų atstumų, dezinfekuoti rankas. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video