Paramos saulės elektrinėms sulauks visi jos prašę

 Paramos saulės elektrinėms sulauks visi jos prašę

BNS nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Visiems gyventojams, pateikusiems paraiškas paramai įsirengti saulės elektrines  namuose, bus skirtas numatytas bei papildomas finansavimas – daugiau nei 46 mln. eurų, pranešė Energetikos ministerija.

Anot jos, dėl didelio paraiškų skaičiaus sudarytas pagrindinis ir rezervinis sąrašai, tačiau planuojama, kad parama bus skirta abiejuose sąrašuose esantiems gyventojams.  

„Kol yra didelis susidomėjimas galimybe tapti gaminančiais vartotojais, finansavimą gaus visi pateikę paraišką, nepriklausomai į kurį sąrašą – pagrindinį ar rezervinį – jie pateko“, – pranešime sakė energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Priemonę administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) liepą sulaukė per 17,2 tūkst. prašymų, iš jų beveik 16,9 tūkst. atitiko reikalavimus, o bendra prašoma suma siekia beveik 46,3 mln. eurų. Ji viršijo skirtą finansavimą kiek daugiau nei 16,3 mln. eurų, tačiau ministerijai skyrus papildomų lėšų paraiškos iš rezervinio sąrašo galės būti perkeltos į pagrindinį sąrašą.

Jei būtų įgyvendinti visi projektai, Lietuvoje būtų sukurta dar 143 megavatai (MW) saulės elektrinių pajėgumų. Didžioji dalis pareiškėjų planuoja įsirengti 10 kW elektrines, už vieną kW bus išmokėta 323 eurai.

Tokia saulės elektrinių galia per metus sutaupytų 85,8 tūkst. tonų CO2. Daugiausia norinčiųjų įsirengti saulės elektrines buvo iš Vilniaus miesto, Vilniaus bei Kauno rajonų.

2 Komentarai

  • Turėjo per rugpjūtį paskirstyti,o pakolkas atsirašimėja,kad labai daug paraiškų.Tempe guma.Nori daugiau nuplėšti,kol bardakas su elektros kainom.

  • Žmonės ne tik patys pasigamins elektros energijos,bet dar dalį jos atiduos visuomenei,nuo kurios ,darmavai gave,,elektrikai“dar ir uždirbs.O su jų pažadais žiemą grąžint gamintojams ,,paskolintą“’energiją ,galima bent tikėtis kaip tų anglių po smerčiaus.Tada vėl paaiškins,kad matai yra didelė elektros energijos paklausa,tad pakentėkite…Su tokia valdžia tik obuoliaut kaip su tuo velniu…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video