Parama smulkiajam verslui senka

 Parama smulkiajam verslui senka

Kėdainių smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius atkreipė dėmesį, kad fondo pinigai senka. Pinigų užteks šiems metams ir kitų metų pradžiai, tačiau norint tęsti veiklą ir toliau, taryba turės priimti atitinkamus sprendimus.

Eglė KUKTIENĖ

Smulkiojo verslo rėmimo fondo iždas po truputį senka. Jame liko vos apie 50 tūkst. eurų. Paskutinio rajono tarybos posėdžio metu smulkiam ir jaunam verslui buvo išdalinta apie 20 tūkst. eurų siekianti parama, o kai kurie verslininkai sulauks ir kelis tūkstančius eurų sieksiančių kompensacijų. Senkantys fondo pinigai politikams signalizuoja, kad greitu metu šitos verslo skatinimo priemonės aruodą teks papildyti. 

Didžiausios

Keturioms įmonėms buvo suteikta itin solidi kompensacija, siekianti du tūkstančius eurų ir daugiau. Pastaruoju metu vis dažniau smulkusis verslas sulaukia itin solidžių kompensacijų.

Taip nutinka dėl to, kad neretai prašoma skirti kompensacijas pagal keletą smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatų punktų.

Kaip ir anksčiau, dažniausiai kompensuoti prašoma įgytą įrangą bei įkurtas naujas darbo vietas. 

MB „Grigesta“, užsiimanti kraštovaizdžio tvarkymu, verslo pradžiai įsigijo reikalingiausios įrangos – buvo nupirkta vibroplokštė, paletinis keltuvas, rotacinis lazerinis nivelyras, trikojis, liniuotė, pjaustytuvas ir kita, už viską sumokėta daugiau, kaip 4 tūkst. eurų be PVM. 

Paslaugoms teikti buvo įsteigta ir nauja darbo vieta.

Iš smulkiojo verslo rėmimo fondo įmonei skirta parama siekia daugiau, kaip 3,3 tūkst. eurų. 

UAB „Magrinda“, užsiimanti analogiška veikla, sukūrė keturias naujas darbo vietas bei įsigijo reikalingų priemonių. Už daugiau, kaip 2 tūkst. eurų be PVM įmonė įsigijo pjaustytuvą, rotacinį lazerinį nivelyrą, įkroviklį, akumuliatorių paketą, trikojį ir pan.  Įmonei skirta 2,2 tūkst. eurų dydžio kompensacija.  

UAB „Mgstrohpellets“, gaminanti šiaudų granulių pakratus gyvūnams, įsigijo šiaudų grėblį-vartytuvą, už kurį sumokėjo beveik 10 tūkst. eurų. Ši įmonė dar vasario mėnesį iš fondo gavo 900 eurų paramos, o šį kartą jai paskirta 3 tūkst. eurų dydžio kompensacija. 

Tokio paties dydžio kompensaciją gaus ir MB „Tomadeco“, gaminanti baldus.  Verslui pradėti buvo Kinijoje užsakytos medžio frezavimo  staklės, už kurias sumokėta beveik 13 tūkst. eurų. Įmonė ketina įdarbinti ir du stalius staklininkus. 

Kol kas įmonei kompensuotas tik įrangos įsigijimas.

Didžiausią kompensaciją – net 4 tūkst. eurų – gavo MB „Mon petit“ už sukurtas darbo vietas ir nupirktą įrangą. Buvo įsigyta būtiniausia įranga konditerijos gaminių gamybai ir kavinukės veiklai vykdyti: šaldomoji vitrina, šaldytuvas, priesienis dėžutės formos ventiliacinis gaubtas, 3 virtuvės darbo stalai, maišyklė, kokteilinė, smulkintuvas ir kt. priemonės 2 naujų darbo vietų sukūrimui. Taip pat buvo priimtos 2  padavėjos  pagal neterminuotas darbo sutartis.  Iš viso veiklai pradėti buvo išleista 15 tūkst. eurų. 

Ne pirmą kartą

MB „Diltoma“ ir UAB „Transmaksas“ gavo apie tūkstantį eurų siekiančias kompensacijas. Abi įmonės įsigijo būtiniausias priemones, reikalingas darbui, o „Transmaksas“ įkūrė ir naują darbo vietą. Pastaroji įmonė yra gavusi savivaldybės paramą ir anksčiau. 

MB „Domo montavimo linija“, įsteigta kovo mėnesį, gaus 900 eurų kompensaciją už naują įgytą įrangą. Įmonė taip pat anksčiau jau yra gavusi fondo paramą. 

Nusprendusi nebelaukti valdiško darbo ir savo įmonę įkūrusi MB „Gėlių ministerija“ vadovė taip pat gaus fondo paramą – nors ir kukliausią iš išdalintų šįkart. 330 eur. kompensaciją įmonė gaus už  įsigytas darbo priemones, reklamą bei įmonės steigimą.

 

1 Komentaras

  • Štelmokaitė atskleidė Ardavičiaus draugelių aferas:susikuria po kelias įmones ir plaukia jiems pinigeliai-oi reikia papurtyt šitą avinelį?!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video