Papiktino aikštelėje neatsakingai paliktas automobilis

 Papiktino aikštelėje neatsakingai paliktas automobilis

„Rinkos aikštės“ redakciją pasiekė pasipiktinusių vairuotojų pranešimas, kad miesto centre, prie prekybos centrų „Norfa“ ir „Avitela“, įžūliai numestas „Volkswagen“ markės automobilis trukdo automobilių eismui./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienį perpiet pačiame Kėdainių miesto centre esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje kilo nemalonus incidentas, kurio metu vairuotojai keiksnojo neatsakingai automobilį aikštelėje pastačiusį vairuotoją. Pareigūnai primena, kad prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ne tik galioja Kelių eismo taisyklės, bet reikėtų laikytis ir elementaraus mandagumo.

Užtvėrė kelią

„Rinkos aikštės“ redakciją per penktadienio pietus pasiekė pasipiktinusių vairuotojų pranešimas, kad miesto centre, prie prekybos centrų „Norfa“ ir „Avitela“, įžūliai numestas „Volkswagen“ markės automobilis trukdo eismui.

„Kažkas mašiną paliko ne toje zonoje, kur sužymėtos stovėjimo vietos, bet toje, kuri skirta važiavimui.

Dabar niekas nei įvažiuot, nei išvažiuot normaliai negali, nes ten numestas volkswagenas.

Norint jį apvažiuoti tenka važiuoti per pėstiesiems skirtą zoną. Betvarkė kažkokia“, – piktinosi į redakciją paskambinęs vyras.

Ne vienas vairuotojas, norėdamas išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės, turėjo važiuoti ta vieta, kuri yra skirta pėsčiųjų eismui ir yra pažymėta kita spalva.

Aut. past.

Trukdė eismui

Žurnalistams nuvykus į skaitytojų nurodytą vietą iš tiesų vidury važiuoti skirtos zonos stovėjo paliktas automobilis.

Aplink stoviniavę praeiviai tik skėsčiojo rankomis ir svarstė, kas galėjo šitaip palikti automobilį.

Ne vienas vairuotojas, norėdamas išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės, turėjo važiuoti ta vieta, kuri yra skirta pėsčiųjų eismui ir yra pažymėta kita spalva.

O pėsčiųjų eismas per pietus buvo išties intensyvus.

Policijos nekvietė

Nors tąkart policijos niekas nekvietė, parduotuvių administracijos taip pat informuotos nebuvo, tačiau užbėgdami galimiems įvykiams už akių policijos pareigūnai primena, kad prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ne tik galioja Kelių eismo taisyklės, bet reikėtų laikytis ir elementaraus mandagumo.

Pareigūnai pastebi, kad net ir esant itin aiškiam ženklinimui, būtent čia dažnokai fiksuojami eismo įvykiai, kuriuose vairuotojai patys nesugeba išsiaiškinti, kas kaltas, tad tenka pasitelkti ir policijos pareigūnus.

Vairuotojai stovėjimo aikštelėse ne tik pamiršta elementarią eismo kultūrą užlįsdami prieš nosį galbūt lėčiau, tačiau tvarkingai automobilį statančiam vairuotojui, bet ir neretai nepaiso greičio apribojimų, nežiūri vietų suskirstymo.
Būtina laikytis

Pareigūnai primena, kad norint tokių ir panašių situacijų išvengti kiekvienas vairuotojas turėtų pradėti nuo savęs ir prisiminti, kad stovėjimo aikštelė – teritorija, kurioje galioja visos eismo taisyklės ir jų būtina laikytis.

Dažniausiai tokiose aikštelėse įvyksta smulkūs susidūrimai, automobiliai būna nubrozdinami.

Tai dažniausiai įvyksta dėl to, kad vairuotojai nesilaiko vadinamosios dešinės rankos taisyklės.

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad, nesant kitaip nurodančių ženklų, aikštelėse galioja dešinės rankos taisyklė, pagal kurią pirmumą turi atvažiuojantis iš dešinės.

4 Komentarai

  • Ta aikštele ne gimnazijos,tai kodėl ten daugiau nei puse jos yra užgrūsta gimnazistų mašinomis? O atvykus klientui,vietų nebėra poto stebisi piktinasi. Pradėkit valymą daryti.

    • Nuo smilgos gatvės yra tuščia aikštelė.Bet gimnazijoje esantiems.kogero yra per toli eiti.Paprasčiau yra numesti prie Norfos

  • Ta aikštelė yra vieša, tai yra miesto. Jei būtų privati, tai savininkas kontroliuotu srautus savo nuožiūra. Projektuojant parkingą aikštės neliko. Savivaldybės vizija buvo trumpalaikė. Pasirinktas variantas greitai ir kuo pigiau…….o galėjo ir turėjo būti požeminis parkingas su aikšte ir visa infrastuktūra , kaip priklauso miestui ar bent jau bandančiam orentuotis į miestui būdingą atributiką. Gal išdrįs to ,,kūrėjai,, ir savivaldybės ,,vairuotojai,, savo prieš gerus 15 metų priimtus sprendimus argumentuoti ?

  • Tu čia rimtai apie požeminį parkinga? Turėjo.privalėjo ..būti..)))GERAS PRIKOLAS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video