Pamoka apie jubiliejų mininčius reformatus

 Pamoka apie jubiliejų mininčius reformatus

Kadangi 2017-aisiais minimi 500-ieji metai nuo Reformacijos pradžios, reformatų įkurtos Šviesiosios gimnazijos devintokai mokslo metų pabaigą paminėjo netradiciškai – rinkosi į pamoką, skirtą „Knyga nobažnystės krikščioniškos“ gimtadieniui paminėti ir susipažino su evangelikų reformatų bei liuteronų indėliu į Kėdainių kultūrą.

Gimnazija, įkurta reformatų

Kelionę devintokai pradėjo ne kur kitur, o savojoje gimnazijoje, kurioje dėstė evangelikų liuteronų bendruomenės narys Adomas Freitagas Torūnietis. Devintokai leidosi į gimnazijos rūsius, kuriuose Jonušas Radvila buvo įkūręs Kėdainių spaustuvę. Šioje 1653 m. Kėdainių burmistras Steponas Jaugelis-Telega kartu su bendraautoriais parengė ir išleido trijų sudėtinių dalių trijų knygų leidinį „Knyga nobažnystės krikščioniškos“.

Domėjosi raštija, analizavo traktato ištraukas

Aplankė gimnazistai ir kitas su reformatų veikla susijusias miesto vietas – liuteronų bažnyčią, prie kurios pasidalijo istoriniais faktais apie reformatų bendruomenę ir XVII amžiaus Kėdainių raštiją, o vėliau patraukė ir prie evangelikų reformatų bažnyčios.

Pamoką devintokai užbaigė kur ją ir pradėję – Šviesiojoje gimnazijoje, perskaitę liuteronų kunigo Heinricho Johanseno 1680 metais sukurto rankraštinio literatūrinio traktato apie Radvilų valdymą ištrauką ir įsitikinę, kokie svetingi bei išmaniai tvarkomi buvo to meto Kėdainiai.

„Tokios netradicinės pamokos, kurių metu yra susipažįstama su istorija iš arčiau ir aplankomi pastatai, apie kurių įkūrimą kalbama, pasiteisina ir bent šiek tiek miesto istorijos pasilieka interneto naujienų perpildytose jaunimo galvose“, – tikina Šviesiosios gimnazijos 1A klasės auklėtinė Miglė Stogevičiūtė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video